10 Najlepszych Głośników Radiowęzłowych 3

Kluczowym elementem każdego systemu nagłośnienia radiowęzłowego, który odpowiada za jego funkcjonalność oraz jakość, są głośniki radiowęzłowe. Podczas zakupu powinniśmy sferę wizualną całkowicie odsunąć na bok i skupić się na specyfikacji danego sprzętu, która określa czego możemy oczekiwać oraz spodziewać się od określonego systemu. Wybór tego typu urządzeń dla osoby, która nie specjalizuje się w określonym temacie może być dość ciężki, dlatego w poniższym zestawieniu postaram się przedstawić ciekawe propozycje głośników, których pozycja zależy od stosunku jakość-cena.

 

1. Monacor Wall-06t/SW – Najwyższa jakość w wyższej półce cenowej

Urządzenie producenta Monacor – to bardzo solidne głośniki radiowęzłowe wysokiej jakości. Jeśli poszukujesz sprzętu, dzięki któremu przy dużej głośności będą bardzo wyraźnie słyszane nawet najkrótsze dźwięki, wtedy tego typu wybór może okazać się strzałem w dziesiątkę. Potwierdzenie tego znajdziemy w specyfikacji urządzenia, w której moc muzyczna została określona na 100 W.  Dopełnieniem całego urządzenia jest odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz na zimno nieprzekraczające -40 stopni.

2. Apart Mask-6ct – Bardzo wysoka jakość w wyższej półce cenowej

Jeśli zdecydujemy się na urządzenie marki Apart, wtedy będziemy mogli oszczędzić nawet do 100 zł. Czy tego typu oszczędność przełoży się na wyraźną utratę jakości? Niekoniecznie, nie można powiedzieć, że to urządzenie jest gorsze – jest inne. W przypadku modelu Mask-6ct parametrem, na który warto zwrócić uwagę jest moc RMS wynosząca 150 W, która odpowiada za jakość głośnego dźwięku w szerszej perspektywie czasu.

3. Cantaro 501 – Urządzenie z najniższej półki cenowej

Marka Cantaro zagościła w naszym zestawieniu głównie z powodu bardzo niskiej ceny urządzenia, która jest trzy razy niższa niż w przypadku dwóch poprzednich głośników. Jednak czy warto zdecydować się na tego typu sprzęt? Oczywiście prezentuje on niższą jakość niż dwie poprzednie pozycje, lecz patrząc na specyfikacje wydaje się być dość przyzwoitą propozycją. Warto wyróżnić dość niską wartość dolnego pasma przenoszenia, która odpowiada za pełność dźwięku i prezentuje się nawet lepiej niż w urządzeniu Apart i Monacor.

4. JBL Control 23-1 – Urządzenie znanej marki

JBL jest bardzo dobrze znaną marką jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju urządzenia audio. Powstaje jednak pytanie czy warto zainwestować dość dużą ilość funduszy w urządzenie tej firmy? Model Control 23-1 charakteryzuje się bardzo kompaktowymi rozmiarami oraz lekkością, której nie gwarantują dwie poprzednie opcje. Mimo małych gabarytów z głośnika JBL możemy jednak wydobyć dźwięk naprawdę wysokiej jakości. Swoją niską, jak na tej klasy urządzenie, pozycję zawdzięcza jedynie cenie, która znacznie obniża korzystny stosunek jakość-cena.

5. Monacor EUL-80 – Sprzęt z najwyższej półki cenowej

Jeśli poszukujesz w pełni profesjonalnego urządzenia do twojego systemu nagłośnienia, wtedy warto sprawdzić głośnik marki Monacor. Jest to lepsza wersja wcześniej przedstawionego modelu tej samej firmy, za którą musimy również znacznie lepiej zapłacić, gdyż cena wzrośnie aż dwukrotnie. parametrem, na który warto zwrócić uwagę jest wartość dolnego pasma przenoszenia, która określana jest w specyfikacji na 40 Hz, co sprawia że model EUL-80 gwarantuje bardzo wysoką jakość wydobywanego dźwięku. Jedynym pytaniem, na które trzeba sobie odpowiedzieć to, czy warto zapłacić za tego typu sprzęt dwa razy więcej. Jeśli oczekujesz najwyższej jakości – tak. Jeśli możesz iść na ustępstwa w zamian za korzystną cenę – nie.

6. RH SOUND BS-1050TS – Propozycja z najniższej półki cenowej

Nasze zestawienie to całkowity kalejdoskop. Z urządzenia najwyższej jakości przeskakujemy na te, za które musimy zapłacić najmniej. Oczywiście w parze za ceną idzie również jakość, więc nie możemy od urządzenia marki RH Sound oczekiwać jakości firmy Monacor, lecz będzie to dobra opcja dla mniej wymagających klientów.

7. ITC T-776 – Propozycja w średniej półce cenowej

Urządzenie marki ITC znajduje się w końcówce naszej stawki z powodu dosyć słabego stosunku prezentowanej jakości do ceny jaką musimy zapłacić za tego typu sprzęt. Model T-776 prezentuje jakość porównywalną do wcześniej przedstawionej propozycji, a wyróżnia go jedynie wyższej jakości wykonanie, które z pewnością zwiększy żywotność całego systemu.

8. AMC iPlay 5T – Alternatywa z niższej półki cenowej

Jeśli urządzenie marki RH Sound nie spełniło Twoich wymagań, wtedy warto sprawdzić głośnik marki AMC. Cena oraz jakość prezentowanych urządzeń określana jest przez większość sklepów internetowych bardzo podobnie, więc model iPlay 5T wydaje się być bardzo ciekawą alternatywą. Wszelkie parametry prezentują się dosyć podobnie, więc wybór zależy tylko i wyłącznie od indywidualnych preferencji.

9. Tonsil – BS 40TR – Sprzęt z wyższej półki cenowej

W dole rankingu znajdziemy również sprzęt, za który musimy zapłacić znacznie więcej niż za kilka wcześniej przedstawianych modeli. Urządzenie znajduje się tak nisko nie z powodu prezentowanej klasy, lecz przez dość mało atrakcyjny stosunek jakości do ceny. W przypadku tego typu urządzenia warto wyróżnić całkiem niską wartość dolnego pasma przenoszenia, która oscyluje w okolicach 60 Hz i zapewnia całkiem dobry jakościowo dźwięk.

10. Apart Kubo-5t – Alternatywa z wyższej półki cenowej

Ostatnią pozycją w naszym zestawieniu jest sprzęt z pod skrzydeł marki Apart. Jest to solidne urządzenie, za które będziemy musieli zapłacić tyle samo ile za urządzenia znajdujące się w pierwszej dwójce rankingu, mimo że nie prezentuje tej samej klasy. Zalety tego typu wyboru można jednak upatrywać w niewielkich rozmiarach oraz wadze prezentowanego rozwiązania, co sprawia że sprzęt jest niezwykle kompaktowy.

3 Comments

 1. Cantaro 501 mam u siebie i mimo niskiej ceny dają radę POlecam

 2. Jaki wzmacniacz proponujecie do Monacor Wall-06T/SW chciałbym wykonać instalacje na 6 takich głośnikach w lokalu gastronomicznym 120m2.
  Instalacja będzie w technice 100V i chciałbym by wzmacniacz oprócz dostarczania mu źródła dźwięku przez kabel sygnałowy miał też jakieś bajery typu Bluetooth/USB/mp3.
  Poradzicie coś sprawdzonego co na pewno zadziała z tymi Wall’ami jak należy?

  1. Polecamy ten wzmacniacz: https://akustyka.com.pl/produkt/monacor-pa-812dmp/
   Sprawdził się na kilku instalacjach z tymi kolumnami i innymi o podobnej specyfikacji.Klienci bardzo go sobie chwalą.

Dodaj komentarz