10 Najlepszych Głośników Tubowych Radiowęzłowych 1

Każdy dobrze funkcjonujący system radiowęzłowy musi posiadać wysokiej klasy głośniki, które zagwarantują satysfakcjonującą jakość wydobywanego dźwięku. Bardzo dobrym rozwiązaniem przy implementowaniu tego typu instalacji są głośniki tubowe, których zastosowanie jest bardzo korzystne z punktu widzenia skuteczności emisji sygnału dźwiękowego. Oczywiście jeśli nie mamy wystarczających kompetencji lub doświadczenia tego typu decyzja może być bardzo ciężka, a potencjalny wybór może być dla nas niesatysfakcjonujący. W poniższym zestawieniu postaram się przedstawić interesujące propozycje głośników tubowych, które zostały sklasyfikowane na podstawie stosunku jakość-cena.

1. Polton SC-30AH – Najlepsza propozycja w atrakcyjnej cenie

Pierwsze miejsce w naszym zestawieniu zajmuje głośnik marki Polton, który wyróżnił się najbardziej korzystnym stosunkiem jakości do ceny jaką musimy zapłacić za wyższej przedstawiony model. Za niecałe 200 zł otrzymujemy urządzenie, które osiąga efektywność na poziomie 109 dB, co pozwala na uzyskanie dosyć głębokiego oraz czystego dźwięku z naszego systemu. Sygnał wydobywający się z naszego urządzenia jest również dosyć głośny, gdyż moc sprzętu oscyluje na poziomie 30W, co jest bardzo konkurencyjną wartością w swojej klasie.

2. Monacor IT-30  Dobry wybór w wyższej cenie

Drugie miejsce zajmuje głośnik renomowanej firmy Monacor, za który musielibyśmy zapłacić 100 złotych więcej niż za sprzęt przedstawiony na pierwszym miejscu. Model IT-30 na tle innych głośników wyróżnia się bardzo ciekawym oraz modnym designem. Jeśli chodzi o specyfikacje techniczną ta wygląda niestety gorzej niż w urządzeniu firmy Polton, gdyż efektywność oscyluje w granicach 108 dB, moc określona została na 20W, a pasmo przewodzenia jest znacznie węższe. Oczywiście nie jest to złe urządzenie i z pewnością system dzięki niemu osiągnie satysfakcjonującą jakość, a w dodatku będzie bardzo dobrze wyglądał na tle całego pomieszczenia.

3. ITC Audio T-710K – Najlepsza jakość z najwyższej półki cenowej

Ostatnie miejsce na podium zajmuje urządzenie, którego specyfikacja techniczna znacznie przewyższa modele na pierwszej oraz drugiej pozycji. Jeśli byśmy patrzyli tylko pod tym kątem z pewnością sklasyfikowalibyśmy głośnik marki ITC na pierwszym miejscu. Niestety wraz ze wzrostem jakości nieproporcjonalnie wzrosła również cena zaburzając stosunek jakość-cena prezentowanego modelu. Oczywiście jeśli ktoś może zainwestować większe środki pieniężne, to przekona się o niezwykłej jakości modelu Audio T-710K, do którego inne głośniki z zestawienia nie mają nawet startu.

4. AMC HQ 30 – Alternatywa w wyższej półce cenowej

Jeśli urządzenie Monacor nie przypadło Tobie do gustu, wtedy warto zwrócić uwagę na głośnik marki AMC. Jest to sprzęt konkurencyjny znajdujący się w tej samej półce cenowej. Jego zalety można dostrzec w efektywności oscylującej w okolicy 105 dB, co sprawia że model HQ 30 wydaje się być bardzo przydatny w bardzo zatłoczonych oraz głośnych pomieszczeniach. Niższe miejsce niż model IT-30 zajmuje z powodu węższego pasma przenoszenia, które odrobinę spłyca wydobywany sygnał dźwiękowy.

5. APART H20 Solidny wybór z wyższej półki cenowej

Kończy pierwszą piątkę i jednocześnie zaczyna drugą urządzenie spod skrzydeł marki Apart. Jest to kolejny solidny oraz godny polecenia wybór, którego cena nie przekracza 300 złotych. Urządzenie zostanie z pewnością docenione przez użytkowników, którzy wymagają od swojego sprzętu wysokiej wytrzymałości na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Oczywiście dźwięk jest najważniejszy i on też stoi na satysfakcjonującym poziomie, czego dowodzi specyfikacja głośnika.

6. HQM-730 – Ciekawa propozycja w niższej półce cenowej

Kolejną propozycją z niższej półki cenowej jest sprzęt marki HQM. Jest to bardzo lukratywna oferta dla tych którzy poszukują całkiem niedrogiego, a zarazem dobrego rozwiązania do swojego systemu nagłośnieniowego. Model wyróżnia się bardzo wysoką efektywnością, która została w specyfikacji opisana na 110 dB, co zapewni głośny oraz czysty dźwięk. Z resztą stawki przegrywa jedynie bardzo wąskim pasmem przenoszenia, co znacznie spłyca wydobywany sygnał dźwiękowy.

7. RH SOUND TC-30AH – Najniższa cena

Jeśli chcesz wykonać swoją instalację w jak najniższej cenie uzyskując przy tym wystarczającą jakość, wtedy urządzenie producentów RH Sound będzie dla Ciebie optymalnym rozwiązaniem. Oprócz niskiej ceny urządzenie posiada całkiem dobrą specyfikację, która gwarantuje dobre nagłośnienie w zewnętrznych pomieszczeniach takich jak galerie handlowe lub boiska sportowe.

8. TONSIL GZT 30  Alternatywa w najniższej cenie

Urządzenie marki Tonsil jest alternatywą dla wcześniej przedstawionego modelu producentów RH Sound. Również uzyskujemy je w bardzo niskiej cenie i możemy być przekonani, że będzie nam dobrze służyło w zewnętrznych pomieszczeniach użyteczności publicznej.

9. Monacor IT-100tw – Najwyższa jakość

Jeśli poszukujesz urządzenia o najwyższej jakości wykonania oraz specyfikacji, która sprawia że system generuje niezwykle dobrze słyszalny oraz wysokiej jakości dźwięk, wtedy warto zainwestować w model IT-100tw marki Monacor. O bardzo dobrej jakości urządzenia świadczy to, że urządzenie za 1000 złotych znalazło swoje miejsce w zestawieniu jakość-cena, w którym większość sprzętu oscylowała w granicach 300 złotych. To świadczy więcej niż jakakolwiek wypisana specyfikacja.

10. RCF HD 3216  Urządzenie z wyższej półki cenowej

Ostatnie miejsce zajmuje urządzenie, które wyróżnia się solidnym wykonaniem oraz satysfakcjonującą specyfikacją. Jeśli poszukujesz urządzenia wysokiej jakości, które świetnie sprawdzi się we wszelkich przestrzeniach, wtedy warto zainwestować w model HD 3216. Swoje niskie miejsce w rankingu zawdzięcza niestety nieproporcjonalnej cenie do oferowanej jakości.

One Comment

  1. Bardzo fajnie opisane wszystkie pozycje jest z czego wybierać. Więcej takich artykułów !

Dodaj komentarz