10 najlepszych zestawów mikrofonów bezprzewodowych 1

Gdy korzystasz z mikrofonu przed statywem lub przed biurkiem, przewody najpewniej nie są dla ciebie problematyczne. Co innego, gdy używasz mikrofonu poruszając się, na przykład podczas artystycznych występów, prelekcji czy innych wystąpień publicznych. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem okaże się mikrofon bezprzewodowy. Podpowiadamy, na które modele szczególnie warto zwrócić uwagę – sprawdź nasz ranking 10 najlepszych modeli.

 Mikrofon bezprzewodowy – zastosowanie

Istnieją profesje, których funkcjonowanie nie sposób jest wyobrazić sobie bez mikrofonu. Artyści estradowi, konferansjerzy, naukowcy prowadzący prelekcje – wszyscy oni muszą być doskonale słyszalni nierzadko na bardzo duże odległości. Trudno wyobrazić sobie bez niego bary i puby, w których organizowane są imprezy karaoke czy szkoły, w których odbywają się apele dla uczniów.

Dlaczego warto wybrać mikrofon bezprzewodowy?

O ile przed statywem czy przy biurku zwykły, przewodowy mikrofon może być stosowany bez problemów, o tyle wszędzie tam, gdzie podczas przemówienia trzeba się poruszać o wiele lepszym rozwiązaniem okaże się mikrofon bezprzewodowy. To właśnie takie urządzenia stosowane są powszechnie w miejscach takich, jak studia telewizyjne, teatry, szkoły, sale konferencyjne itp. Mikrofon bezprzewodowy okaże się znakomitym rozwiązaniem wszędzie, gdzie przewód może po prostu przeszkadzać.

Jak działa mikrofon bezprzewodowy?

Zestaw składa się z nadajnika i odbiornika. Odbiornik najczęściej przyjmuje formę pudełka z anteną, które jest umieszczone przy mikserze lub kolumnie głośnikowej. Odbiornik „zbiera” dźwięk ze źródła, czyli mikrofonu, którego w danym momencie używasz. Zadaniem odbiornika jest zwiększanie zasięgu oraz niwelowanie zakłóceń

Najlepsze mikrofony bezprzewodowe wykorzystują fale UHF, które pozwalają na zasięg o wiele większy niż np. mikrofony bezprzewodowe bluetooth.. Same mikrofony bezprzewodowe przyjmują postaci doręczne i tzw. krawatowe, czyli mocowane na odzieży.

Najlepsze zestawy mikrofonów bezprzewodowych – ranking TOP 10

Na jaki mikrofon bezprzewodowy najlepiej się zdecydować? Sprawdź naszą listę 10 najlepszych modeli i wybierz ten, który uprzyjemni twoje występy publiczne w praktycznie dowolnym miejscu.


 

.

 1. IMG STAGELINE TXS-812SET

TXS-812SET to podwójny zestaw bezprzewodowy, w skład którego wchodzą 2 doręczne mikrofony z nadajnikiem, odbiorniki zasilacz. Komplet wyposażono 2 wbudowane odbiorniki UHF (non-diversitiy) i przełącznik miksowania sygnałów z obydwu sekcji.

Zestaw ten cechuje się progiem wyciszenia szumów (squelch), regulacją głośności dla każdej sekcji, wskaźniki odbioru sygnału RF i szczytu. Cena za zestaw TXS-812SET to około 980 zł.


.

 1. Voice Kraft VK 9917 ECHO

Podwójny zestaw mikrofonów bezprzewodowych VK 9917 ECHO ze stacją odbiorczą z wbudowaną ładowarką to gwarancja wygody – nie potrzebujesz zewnętrznych urządzeń, aby naładować sprzęt. Po skończonej pracy z mikrofonami po prostu odstaw je do stacji, która automatyczne naładuje urządzenia.

VK 9917 ECHO pozwala na dodanie pogłosu do dźwięku przekazywanego przez mikrofony. Bazę można podłączyć do wzmacniacza za pomocą kabla JACK 6.3mm lub XLR. Obecność wbudowanego, przeciwwietrznego filtra pozwala na korzystanie z mikrofonów bez dodatkowych gąbek. Cena za zestaw to około 320 zł.


.

 1. IMG STAGELINE TXS-616SET

TXS-616SET to wieloczęstotliwościowy zestaw w technologii UHL PLL, na który składają się 1 mikrofon doręczny z nadajnikiem, odbiornik i zasilacz. Zestaw wyposażono w system True Diversity i możliwość wyboru aż 100 kanałów UHF.

TXS-616SET cechuje się m. in. automatycznym wyszukiwaniem częstotliwości, progiem wyciszenia szumów jak też funkcją ACT do przesyłania wybranej częstotliwości w podczerwieni do nadajnika mikrofonowego. Za taki zestaw zapłacisz około 820 zł.


.

 1. RH SOUND Mikrofon WR-207

Podwójny mikrofon bezprzewodowy WR-207 działający na paśmie UHF wykorzystuje cyfrową modulację oraz wydajny przetwornik ADC/DAC o wysokiej latencji, czego efektem jest dźwięk o bardzo wysokiej jakości. Zakres pracy mikrofonów wynosi 60 m.Cena zestawu WR-207 to około 340 zł.


.

 1. Power Dynamics UHF PD722H PD

UHF PD722H PD to zestaw, który obsługuje dwa bezprzewodowe mikrofony o różnych częstotliwościach. W zestawieniu odbiornikiem PLL uzyskasz stabilny, wysokiej jakości sygnał. Istnieje możliwość zamontowania sprzętu w 19″ szynie. Cena za zestaw: około 670 zł.


.

 1. Ibiza Sound UHF20

Mikrofonowy bezprzewodowy zestaw Ibiza Sound UHF20 obsługuje dwie częstotliwości: 863.90MHz oraz 864.90MHz. Komplet wyposażono w dwa mikrofony doręczne oraz odbiornik z wyświetlaczem LCD.

Mikrofony bezprzewodowe UHF20 umożliwiają wygodną regulację głośności oraz zasięg do 50 m. To sprzęt, który doskonale sprawdzi się na dyskotekach, imprezach karaoke czy w trakcie wokalnych wystąpień. Zestaw Ibiza Sound UHF20 to koszt około 420 zł.


.

 1. Dexon – MBD 832

Podwójny, doręczny mikrofon bezprzewodowy MBD 832 pracuje w paśmie UHF, posiada kompander i bramkę szumów, a ponadto umożliwia wybór częstotliwości pracy spośród 100 kanałów. Zestaw wyposażono w odbiornik z wyjściami symetrycznymi XLR (dla każdego kanału oddzielnie) oraz niesymetryczne wyjście Jack 6,3.

Udogodnieniem jest także synchronizacja kanału między nadajnikiem a odbiornikiem z wykorzystaniem podczerwieni. Mikrofon bezprzewodowy Dexon MBD 832 to najdroższy z modeli na naszej liście; kupisz go za około 1900 zł.


..

 1. LDM D216/H16

Bezprzewodowy zestaw D216/H16 to gwarancja likwidacji problemów interferencyjnych, co jest zasługą wykorzystania cyfrowego kodu ID. System umożliwia wybór między 16 kanałami UHF oraz zasięg do 60 m. Kupisz go za około 790 zł.


 

 1. VK TM-U02PT

Profesjonalny zestaw mikrofonów TM-U02PT firmy Voice Kraft ze stacją odbiorczą pozwala dopasować poziomy mikrofonów do indywidualnych preferencji. Wszystko to dzięki stacji, która umożliwia osobną regulację głośności mikrofonów bezprzewodowych. Zmienna częstotliwość (ściślej: 64 zmiennych) pozwala na korzystanie z kilku podobnych zestawów w jednym miejscu. Cena zestawu mikrofonów bezprzewodowych TM-U02PT wynosi około 600 zł.


.

 1. LDM T2100/H100

Mikrofonowy system bezprzewodowy T2100/H100 w technologii True Diversity pozwala na ręczną regulację częstotliwości, korzystanie z 2×100 kanałów UHF i synchronizację IR. Cyfrowy kod ID usuwa problemy interferencyjne. Zestaw ponadto wyposażono w system automatycznego wybierania częstotliwości pozbawionej zakłóceń. Jego cena to około 1450 zł.


Mikrofon bezprzewodowy – który wybrać?

Odpowiedni mikrofon bezprzewodowy należy wybrać biorąc pod uwagę preferencje, przeznaczenie sprzętu oraz budżet, który możesz na niego przeznaczyć. Tańsze modele z naszej listy bez problemu poradzą sobie w salach konferencyjnych, szkołach czy hotelach, zapewniając dobrą jakość dźwięku bez zakłóceń. Jeśli jednak poszukujesz profesjonalnego mikrofonu bezprzewodowego, który nie zawiedzie cię podczas występów scenicznych, nie oszczędzaj na tym sprzęcie – wysokiej jakości system bezprzewodowy posłuży ci przez naprawdę długie lata.

One Comment

 1. bardzo polecam te IMG STAGELINE TXS-616SET to na prawde super zestaw mikrofonów bezprzewodowych nie mam zastrzezen

Dodaj komentarz