Amplituner kina domowego do 2000 zł – TOP 3 – home audio Skomentuj

Amplituner śmiało można określić mianem serca każdego zestawu kina domowego. Jego zadaniem jest nie tylko odbieranie i nadawanie sygnału video, ale także sterowanie głośnikami. Producenci sprzętu audio prześcigają się w coraz to nowszych rozwiązaniach, dzięki czemu na rynku znajdziesz mnóstwo amplitunerów kina domowego. Jak wybrać ten najlepszy? Które zasługują na szczególną uwagę? Zapoznaj się z naszymi poradami oraz sprawdź ranking najlepszych amplitunerów do 2000 zł.

 

Jak wybrać najlepszy amplituner kina domowego?

Amplituner kina domowego to obowiązkowy element każdego, wielokanałowego systemu. Jego rolą jest dekodowanie sygnału biegnącego ze źródła (np. Blu-ray), jak również jego odpowiednie wzmacnianie i przekazywanie do kolumn głośnikowych.

 

Na co należy zwrócić uwagę podczas poszukiwań dobrego amplitunera kina domowego? Weź pod uwagę przede wszystkim:

 • Moc wyjściową urządzenia. Pamiętaj, że producenci amplitunerów bardzo często podają moc przy jednym kanale napędzanym. Upewnij się, że interesujący cię amplituner sprosta wymaganiom twoich kolumn.
 • Kodeki dźwięku wielokanałowego. im jest ich więcej, tym lepiej. Amplituner kina domowego powinien obsługiwać popularne dekodery wielokanałowego dźwięku, a więc m. in. Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby True HD.
 • Ilość obsługiwanych kanałów. To szczególnie ważne kryterium zwłaszcza wtedy, gdy chcesz nagłośnić więcej niż jedno pomieszczenie. Wówczas najlepiej wybrać amplituner 7.2-kanałowy.

 

Najlepsze amplitunery kina domowego do 2000 zł – TOP 3

Poszukujesz dobrego amplitunera kina domowego, który jednocześnie nie nadwyręży twojego budżetu? Sprawdź nasze propozycje – przedstawiamy 3 znakomite urządzenia, za które zapłacisz nie więcej, niż 2000 zł.

 1. Denon AVR-X1500H

Amplituner Denon AVR-X1500H to amplituner 7.2-kanałowy, ceniony jest przede wszystkim za niezawodność oraz wysoką jakość. Marka Denon znana jest ze stosowania najlepszych komponentów, dzięki czemu Denon AVR-X1500H ma sporo do zaoferowania wszystkim tym, którzy marzą o kinie domowym z prawdziwego zdarzenia.

Denon AVR-X1500H został wyposażony w moduł łączności bezprzewodowej, a także w możliwość połączenia z systemem sterowania głosem Amazon Alexa. Te pozwalają śmiało zaliczyć go do najnowocześniejszych amplitunerów, a zarazem najlepszych opcji na tej półce cenowej.

 

Co jeszcze zachęca do kupna Denon AVR-X1500H?

 • Amplituner obsługuje kodeki Dolby Atmos®, DTS: X ™ i DTS Virtual: X®, 4K, dekodowanie Dolby Vision ™, HDR oraz HLG.
 • 6 portów HDMI zapewniających pełną kompatybilność z HCDP 2.2.
 • Płynny streaking twojej ulubionej muzyki z serwisów Spotify, Deezer i Amazon Music – dzięki technologii Heos.
 • Wspomniany wyżej system obsługi za pomocą mowy Alexa, gwarantujący maksymalny komfort użytkowania sprzętu.
 • Denon AVR-X1500H zapewnia dźwięk przestrzenny, dzięki czemu podczas oglądania ulubionych filmów poczujesz się jak w samym centrum akcji.
 • Dzięki modułowi łączności bezprzewodowej, pliki z urządzenia mobilnego lub komputera prześlesz na amplituner w kilka chwil – za pomocą Wi-Fi lub Bluetooth.

 

Denon AVR-X1500H to zaawansowany technologicznie amplituner kina domowego, który odpowie potrzebom najbardziej wymagających miłośników muzyki i filmów. Jeśli oczekujesz najwyższego standardu dźwięku oraz obrazu, to zdecydowanie wybór dla ciebie.

 

 

 1. Yamaha RX-V485

Yamaha RX-V485 to amplituner kina domowego, który łączy w sobie bardzo prostą konfigurację, intuicyjne działanie oraz niezawodność. Dzięki systemowi multiroom MusicCast, dzięki tej jednostce prześlesz dźwięk do każdego, podłączonego do niej urządzenia, jak również bezprzewodowo – do innych sprzętów w domu.

 

Ponadto, do największych zalet amplitunera Yamaha RX-V485 należy zaliczyć:

 • MusicCast Surround, czyli możliwość połączenia bezprzewodowego z tylnymi głośnikami oraz subwooferem,
 • Swobodny dostęp do serwisów muzycznych i radia internetowego,
 • Możliwość przesyłania muzyki do innych urządzeń z funkcją Bluetooth, dzięki Bluetooth Output,
 • Bezprzewodowe przesyłanie muzyki z urządzeń mobilnych i komputerów przez Wi-Fi, Bluetooth oraz Air-play,
 • Funkcja YPAO, pozwalająca na automatyczną konfigurację głośników,
 • 4 wejścia i 1 wyjście HDMI z pełną obsługą 4K Ultra HD z 4K60p (4:4:4), HDCP2.2, HDR Video (HDR10, Dolby Vision, HLG) i przepustowością BT.2020,
 • Funkcja Virtual Presence Speaker, dzięki której możesz cieszyć się 7-kanałowym, przestrzennym dźwiękiem nawet przy 5 głośnikach,
 • Skalowanie video do 4K z wejścia HDMI,
 • Tryb 3D oraz aż 17 różnych programów konfiguracji dźwięku przestrzennego.

 

Yamaha RX-V485 to świetne rozwiązanie dla osób, które od amplitunera kina domowego oczekują szerokiego wachlarza funkcji, a zarazem prostej i przyjemnej konfiguracji. Mimo zaawansowania tej jednostki, z jej obsługą poradzi sobie absolutnie każdy. Warto dodać, że Yamaha RX-V485 oferuje uruchomienie trybu ECO, który zmniejsza zużycie energii aż o 20%.

 

 1. Amplituner Onkyo TX-NR676

Onkyo TX-NR676E to zaawansowany amplituner kina domowego, wyposażony w 7 silnych wzmacniaczy. Dzięki solidnemu systemowi zasilania kondensatorom filtrującym zapewnia czystą, dynamiczną reprodukcję – nawet w przypadku ścieżek filmowych w 3D. Zaawansowane technologie idą w parze z prostym, przyjaznym w obsłudze systemem, z którego bez problemu skorzysta nawet nowicjusz.

 

Jakie są najciekawsze funkcjonalności amplitunera Onkyo TX-NR676E?

 • Onkyo TX-NR676E posiada komplet portów HDMI (7 wejść, 2 wyjścia), które przyjmują wszystkie, nowoczesne sygnały wizyjne rozdzielczości 4K/60Hz, HDR10, Dolby Vision™, BT.2020 oraz kodem HDCP2.2.
 • Amplituner Onkyo TX-NR676E to urządzenie stworzone dla zwolenników komunikacji bezprzewodowej. Urządzenie oferuje funkcje takie, jak Bluetooth, Chromecast, łączność Wi-Fi, Airplay oraz bezprzewodowe systemy multiroom (Fireconnect, DTS Play-Fi).
 • Dla miłośników dźwięku stereo w najlepszej jakości urządzenie wyposażono w wejście gramofonowe z korekcją RIAA.
 • Onkyo TX-NR676E umożliwia korzystanie z najlepszych serwisów muzycznych, jak Spotify, Deezer oraz Tidal.
 • Aby cieszyć się wybranymi utworami, do portu USB można podłączyć pamięć flashową.
 • Na uwagę zasługuje również funkcja AccuEQ, która zapewnia automatyczne dopasowanie działania sprzętu do warunków akustycznych panujących w pomieszczeniu.

 

Onkyo TX-NR676E to amplituner, z którym stworzysz świetny zestaw kina domowego, sprawdzający się w rozmaitych sytuacjach. Multum nowoczesnych opcji oferowanych przez tę jednostkę sprawia, że ta jednostka sprosta wymaganiom wytrawnych miłośników dobrej wizji i fonii.

 

Amplituner kina domowego to obowiązkowy sprzęt w domu każdego, kto marzy o oglądaniu ulubionych produkcji w najlepszych, możliwych warunkach. Dzięki zaproponowanym przez nas jednostkom we własnym domu poczujesz się jak w sali kinowej!

Dodaj komentarz