Dali Oberon – seria nowoczesnych kolumn głośnikowych Skomentuj

Kompletny domowy zestaw nagłaśniający nie może obyć się bez odpowiednio dobranych kolumn głośnikowych. Nie będzie przesadą gdy uznamy, że są one jednym z najważniejszych elementów odpowiadających za zadowolenie słuchacza. Jak jednak wybrać kolumny głośnikowe, które bez cienia wątpliwości sprawdzą się i w twoim mieszkaniu? Sprawdź, czym zaskoczy cię seria Oberon renomowanego producenta sprzętów nagłaśniających Dali.

 

Dali Oberon: przełom wśród kolumn głośnikowych

Nie trzeba być specjalistą od nagłośnień aby zdawać sobie sprawę, za co odpowiadają kolumny głośnikowe. To właśnie one są ostatnim etapem udzielającym słuchacza od ulubionej ścieżki dźwiękowej. Aby efekt był czysty i pozbawiony zniekształceń, kolumny głośnikowe muszą być wyposażone w odpowiednie technologie i  być wykonane z wysokiej jakości materiałów.

 

Mamy dobrą wiadomość: takich kolumn głośnikowych na rynku z pewnością nie brakuje. Moglibyśmy długo wymieniać modele, których działanie ucieszy zarówno laika, jak i doświadczonego melomana. Dziś skupimy się na kolumnach producenta, którego nikomu nie trzeba chyba przedstawiać – mowa o serii Oberon marki Dali.

 

Czym wyróżnia się Dali Oberon?

Jeśli poszukujesz idealnych kolumn głośnikowych, które pozwolą ci się cieszyć świetnej jakości dźwiękiem w zaciszu własnego salonu, koniecznie zapoznaj się z mocnymi stronami serii Oberon.

 

  • Dali Oberon i technologia SMC

To, czym seria Oberon wyprzedza wiele innych kolumn głośnikowych to opatentowana technologia SMC, która pozwala na wyeliminowanie nieliniowych zniekształceń magnetycznych. Dysk SMC został umieszczony na żelaznym nabiegunniku magnesu w przetworniku niskotonowym. Jego wykorzystanie nie tylko redukuje zniekształcenia, ale też zmniejsza poziom zakłóceń. Efekt? Głęboki dźwięk pełen zaskakujących szczegółów.

 

  • Łatwość konfiguracji

Pomimo zaawansowanych technologii wykorzystanych w konstrukcji kolumn Dali Oberon, bez wątpienia zadowolą one tak doświadczonych, jak i początkujących. Wszystko za sprawą łatwości ustawienia. Kolumny gwarantują dobrze zintegrowane brzmienie nawet ustawione pod znacznym kątem poza osią, dzięki specyficznej geometrii. Tym samym sprawdzą się znakomicie w różnego rodzaju wnętrzach – nawet w tych, w których każdy wolny metr przestrzeni jest na wagę złota.

 

  • Membrana z włókien drzewnych dla jeszcze lepszych szczegółów

Membrana wykonana z włókna drzewnego zmieszanego z drobnoziarnistą masą papierniczą odpowiada za sztywną lecz lekką strukturę. Połączona z niskostratnym pierścieniem otaczającym i zawieszeniem spider odtwarza wszelkie detale zawarte w sygnale z jeszcze lepszą dokładnością.

 

  • Dali Oberon: design, który pokochasz

Nie można pominąć również nowoczesnego wyglądu kolumn Dali Oberon. Duńska konstrukcja z zaokrąglonymi krawędziami i rustykalnymi elementami sprawia, że staną się one znakomitym uzupełnieniem każdego wnętrza. Dali Oberon to nie tylko skuteczne, ale też eleganckie kolumny głośnikowe.

 

Dali Oberon – produkty dostępne w serii

Co oferuje użytkownikowi seria Dali Oberon?

 

  • Dali Oberon 1 – kompaktowa podstawkowa kolumna głośnikowa, idealna do niewielkich pomieszczeń lub montażu na ścianie. Kompaktowy rozmiar odpowiada nie tylko za komfort użytkowania, ale też za wydajność basów. Dali Oberon 1 wykorzystuje ponadwymiarowy 29 mm ultralekki przetwornik wysokotonowy z miękką kopułką oraz głośnik niskotonowy z włókien drzewnych o średnicy 5 1/4 cala oparty na technologii SMC obsługujący tony niskie i średnie.
  • Dali Oberon 3 – to większa kolumna podstawkowa z 7-calowym przetwornikiem niskotonowym wykonanym z włókna drzewnego oraz – jak reszta produktów w serii – z 29 mm przetwornikiem wysokotonowym. Kolumna gwarantuje imponującą górę, szczegółową i wyrazistą średnicę oraz spójny i precyzyjny bas.
  • Dali Oberon 5 – to smukła i elegancka kolumna podłogowa wyposażona w dwa przetworniki niskotonowe o średnicy 5 1/4 cala, wykorzystujące technologię SMC oraz ultra lekki przetwornik wysokotonowy o średnicy 29 mm z miękką kopułką. Odpowiada za głęboki i mocny bas oraz klarowną średnicę, jak również lekkie częstotliwości wysokie. Świetnie sprawdza się zarówno w odsłuchu ścieżek dźwiękowych jak i muzyki z filmów!
  • Dali Oberon On-Wall – jak sama nazwa wskazuje, jest to kolumna przeznaczona do montażu na ścianie. Wyposażono ją w 29 milimetrowy przetwornik wysokotonowy z miękką kopułką, połączony z przetwornikiem niskotonowym opartym na technologii SMC, o średnicy 5 1/4 cala. Ponadto, zawiera unikalny system dolnego wyrzutu basów. Niech nie zwiodą cię jej małe rozmiary: Oberon On-Wall doskonale nadaje się do konfiguracji stereo, jak i zawansowanego systemu surround.
  • Dali Oberon Vokal – to kolumna dla każdego, komu zależy na maksymalnie zarysowanych szczegółach brzmień z filmów i ścieżek koncertowych. Model oferuje 29 milimetrowy, ultralekki przetwornik wysokotonowy z miękką kopułką, dwa przetworniki niskotonowe o średnicy 5 1/4 cala wykorzystujące technologię SMC oraz włókna drzewne. Dzięki takim parametrom niewielka kolumna zapewnia efekty typowe dla większych modeli.
  • DALI CONNECT Stand E-600 – wygodna i elegancka podstawka przeznaczona do kolumn podstawkowych z serii. Pozwala na ustawienie ich w optymalnej odległości od podłogi.

 

Dali Oberon – kolumny głośnikowe dla wymagających

Innowacyjna seria kolumn Dali Oberon pozwoli każdemu na skomponowanie systemu nagłośnienia dopasowanego do indywidualnych preferencji. Najlepsze technologie, jakość oraz elegancki desisng sprawiają, że ta seria kolumn głośnikowych stanie się doskonałym uzupełnieniem każdego domowego centrum rozrywki. Wybierz serię Dali Oberon i przekonaj się, ze twoja ulubiona muzyka może brzmieć zupełnie inaczej.

Dodaj komentarz