Głośniki Kulowe – ranking 10 najlepszych Skomentuj

Implementacja systemu radiowęzłowego w pomieszczeniach lub w zewnętrznych obszarach publicznych powinna być bardzo przemyślana. Kluczowym elementem tego typu systemu są głośniki, których jakość będzie warunkowała wydajność całej instalacji. Jeśli myślisz o umieszczeniu tego typu radiowęzła w wysokich pomieszczeniach, wtedy warto przyjrzeć się ofercie głośników kulowych, które są najbardziej optymalnym rozwiązaniem w tego typu sytuacji. Oczywiście każdy głośnik różni się od siebie specyfikacją, wyglądem oraz dedykowanym zastosowaniem, więc bez doświadczenia w branży można narazić się na nieprzemyślany zakup. W naszym zestawieniu zostaną przedstawione najlepsze propozycje głośników kulowych radiowęzłowych, których pozycja będzie zależała od stosunku jakość-cena.

1. JBL Control 65 P/T – Najlepszy stosunek jakość-cena

Pierwszą propozycją w naszym zestawieniu jest urządzenie bardzo znanej marki, która specjalizuje się w produkcji różnego typu głośników. Jest to model najwyższej klasy, za który musimy zapłacić w okolicach 1500 złotych. Tym bardziej zaskakuje pierwsze miejsce w rankingu, w którym pozycje ustalane są za pomocą stosunku jakość-cena. Klasa prezentowanego urządzenia marki JBL jest proporcjonalna do ceny jaką musimy zapłacić, a dowodzi tego specyfikacja sprzętu. Warto wyróżnić między innymi bardzo niską wartość dolnego pasma przenoszenia na poziomie 55 Hz, która pozwala wydobyć z głośnika czysty oraz głęboki dźwięk.

2. Monacor EDL 412 – Korzystny wybór w niskiej półce cenowej

Urządzeniem, które znalazło się za plecami modelu Control 65 P/T jest głośnik kulowy marki Monacor, który jest bardzo dobrą propozycją w niskiej półce cenowej. Jeśli nie możemy sobie pozwolić na wydatek rzędu tysiąca złotych, wtedy z pewnością model EDL 412 będzie dla nas ciekawą alternatywą. Czułość na poziomie 92 dB powinna zagwarantować głośny oraz słyszalny dźwięk dobrze roznoszący się po całej powierzchni pomieszczenia.

3. Apart SPH16 – Alternatywa w niskiej półce cenowej

Bardzo dobrą alternatywą w niskiej półce cenowej jest urządzenie wypuszczone spod skrzydeł marki Apart. Za cenę 300 złotych otrzymamy sprzęt dedykowany do dużych pomieszczeń, w których niski dolny próg pasma przewodzenia na poziomie 80 Hz zapewni czysty oraz dosyć głęboki sygnał dźwiękowy. Z urządzeniem Monacor wyżej przedstawiony sprzęt przegrał jedynie ceną wyższą o kilkadziesiąt złotych.

4. ITC Audio T-200B – Urządzenie z wyższej półki cenowej

Dokładając kolejne kilkadziesiąt złotych możemy zainwestować w sprzęt marki ITC. Podstawową kwestią jest jednak opłacalność tego typu wydatku. Model Audio T-200B charakteryzuje się bardzo wysoką wartością czułości, która oscyluje na poziomie 95 dB i zapewnia poprawę jakości wydobywanego dźwięku. Różnica jest niestety na tyle mała, że opłacalność inwestycji biorąc pod uwagę stosunek jakość-cena wydaje się być niekorzystna. Jednakże jeśli możemy pozwolić sobie na tego typu wydatek, z pewnością warto wziąć ten sprzęt pod uwagę.

5. HQM SK30 – Kolejna propozycja w niskiej półce cenowej

Jeśli poprzednie propozycje z niższej półki cenowej nie przypadły Tobie do gustu, wtedy z pewnością warto zwrócić swoją uwagę na sprzęt firmy High Quality Music, która oferuje dobrej jakości sprzęt dedykowany do zastosowań wewnętrznych. Parametrem wartym podkreślenia jest przyzwoita efektywności oscylująca w granicach 91 dB, co pozwala na głośny oraz dobrej jakości sygnał dźwiękowy.

6. Dexon RPT 83Z –  gwarancja najniższej ceny

Kolejna propozycja jest dobrym rozwiązaniem, gdy masz z góry ograniczony budżet i poszukujesz sprzętu, który mimo niskiej ceny będzie prezentował dosyć dobrą jakość. Urządzenie marki Dexon jest jednym z najtańszych urządzeń z całego zestawienia, więc w bardzo niskich kosztach możemy wykonać instalację, która będzie spełniała swoje pierwotne założenie.

7. Apart P60DT – Urządzenie z najwyższej półki cenowej

Urządzenie marki Apart przedstawia model dla osób, które wymagają od swojego sprzętu najwyższej jakości. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na kupno sprzętu JBL za 1500 złotych, a Twój budżet oscyluje w granicach 1000 złotych, wtedy model P60DT będzie z pewnością bardzo dobrym rozwiązaniem. Niska wartość dolnej granicy pasma przenoszenia, wysoka wartość efektywności sprawia, że sprzęt będzie bardzo użyteczny w zastosowaniach wewnętrznych.

8. HQM SK10265B – Alternatywa w najniższej cenie

Marka High Quality Music wypuściła również urządzenie w najniższej półce cenowej, które jest najtańszym urządzeniem w całym zestawieniu. Za niecałe 140 złotych będziemy mogli wykonać przeciętnej jakości instalację nagłośnieniową, która powinna spełnić wymagania mniej wymagających klientów.

9. ITC Audio T-200DW – Dobry sprzęt z wyższej półki

Jeśli do tej pory nie znalazłeś urządzenia z wyższej półki cenowej, które spełniałoby Twoje wymagania oraz wpasowywałoby się w Twoje indywidualne preferencje, wtedy ostatnią deską ratunku w naszym zestawieniu będzie sprzęt marki ITC. Za cenę 350 złotych otrzymamy dobrej jakości sprzęt, który nie odstaje znacznie od swoich poprzedników i z pewnością będzie użyteczny w implementacji w systemach nagłośnieniowych wewnętrznych.

10. AMC SL 30 – Nowoczesny design

Ostatnią propozycją, która jest równowagą pomiędzy wysoko budżetowymi urządzeniami marki Apart lub JBL, a sprzętami z wyższej półki, jest model SL 30 firmy AMC. Głośnik charakteryzuje się dobrymi parametrami technicznymi oraz niezwykle gustownym designem jak na urządzenia tego typu, dlatego jeśli wymagasz od swojego urządzenia łączenia wyglądu z odpowiednimi parametrami technicznymi, wtedy będzie to z pewnością dobry wybór.

Dodaj komentarz