Głośniki sufitowe radiowęzłowe – ranking 10 najlepszych Skomentuj

Chcąc zbudować solidny oraz dobrze działający system nagłośnienia radiowęzłowego musimy dokonać odpowiedniego wyboru głośnika, który będzie rozprowadzał dźwięk po całej powierzchni danego pomieszczenia lub miejsca. Ten kluczowy element sprawnie działającego układu powinien być wybierany głównie pod kątem specyfikacji, która warunkuje jego przydatność oraz określa jego możliwości. Jeśli nie jesteśmy specjalistami w dziedzinie akustyki, wtedy wybór sufitowego głośnika radiowęzłowego może być dość ciężkim zadaniem, w którym nasz wybór może być dla nas niekorzystny finansowo. W poniższym zestawieniu postaram się przedstawić ciekawe propozycje głośników sufitowych, które z pośród innych na rynku wyróżnia bardzo dobry stosunek prezentowanej jakości do ceny jaką musimy zainwestować.

  1. Polton csl-810t Wysoka jakość w najniższej półce cenowej

Urządzenie marki Polton znalazło swoje zaszczytne miejsce na czele całego zestawienia dzięki najwyższemu stosunkowi jakości do ceny. Nie jest to najlepszy głośnik, z tych które pojawią się w zestawieniu, lecz bardzo niska cena jak na urządzenie tej jakości sprawia, że jest to bardzo korzystna propozycja, na którą z pewnością warto zwrócić większą uwagę. Patrząc na specyfikacje głośnika warto wyróżnić wartość parametru efektywność, która oscyluje w granicach 98 dB, co sprawia że dźwięk jest bardzo głośny oraz czysty.

  1. Monacor EDL-82HQ – Bardzo wysoka jakość w wyższej półce cenowej

Głośnik marki Monacor można powiedzieć, że przegrał z modelem csl-810t na ostatniej prostej. Wyróżnienie któregokolwiek z prezentowanych głośników było bardzo trudnym zadaniem, lecz w przypadku tych dwóch urządzeń kluczowe znaczenie miała cena, gdyż przedstawiony na drugiej pozycji sprzęt kosztuje 3 razy więcej niż swój rywal z miejsca pierwszego. Na szczęście model EDL-82HQ nadrabia to wszystko jakością, a parametrem który warto wyróżnić jest bardzo niskie dolne pasmo przenoszenia wynoszące 30 Hz, co sprawia że dźwięk jest czysty oraz głęboki.

  1. ITC T-208A – Alternatywa w najniższej półce cenowej

Podium zamyka głośnik marki ITC, który również mocno nie odstaje od dwóch wcześniej zaprezentowanych sprzętów. Wyróżnia go dość niskie, jak na sprzęt tej ceny, dolne pasmo przenoszenia, które wynosi 60 Hz, co sprawia że dźwięk wydobywany z całego układu jest dosyć czysty oraz głęboki. Z głośnikiem marki Polton przegrał tak naprawdę ceną, gdyż trzeba za niego zapłacić kilkadziesiąt złotych więcej.

  1. Tonsil ZGSU 25t – Dobry produkt w niskiej cenie

Jeśli poszukujesz urządzenia w atrakcyjnej cenie, które prezentuje dość dobrą jakość dźwięku, wtedy korzystnym rozwiązaniem będzie również głośnik marki Tonsil, który niestety tym razem znacząco przegrał z dwiema wcześniejszymi propozycjami z niskiej półki cenowej jeśli chodzi o jakoś. Urządzenie wyróżnia jednak najniższa cena, gdyż tego typu głośnik możemy kupić nawet za mniej niż 100 złotych. Jeśli możesz sobie pozwolić na troszkę gorszy jakościowo dźwięk, wtedy te budżetowe rozwiązanie może okazać się bardzo dobrą opcją.

  1. ITC t-208B – ciekawa propozycja w atrakcyjnej cenie

Dzisiejszy ranking został zdominowany przez urządzenia, które możemy zakupić za mniej niż 200 złotych. ITC to kolejna całkiem lukratywna propozycja głośnika, który wyróżnia się dość wysoką efektywnością oscylująca w granicach 90 dB. Dodając do tego niewielką wagę oraz całkiem przyzwoite pasmo przewodzenia otrzymujemy głośnik, który będzie dobrym rozwiązaniem w każdym systemie nagłośnieniowym.

  1. AMC PC 8T  Głośnik renomowanej firmy w dobrej cenie

Druga połowa zestawienia również nie odstaje poziomem od swoich poprzedników. Głośnik firmy AMC jest swoistym klonem wcześniej przedstawionego modelu t-208B. Oba głośniki wyróżnia tylko to, że model PC 8T ma o 2 dB mniejszą efektywność co w całokształcie nie tworzy zbyt dużej różnicy w jakości prezentowanego dźwięku. Wybór pomiędzy tymi dwiema opcjami jest zatem kwestią indywidualnych preferencji.

  1. EDL-28  Bardzo dobra propozycja w wyższej cenie

Jeśli głośnik EDL rozpatrywać jedynie w kwestii jakości, wtedy z dużym prawdopodobieństwem biłby się o podium naszego zestawienia. Niestety za tego typu rozwiązanie trzeba zapłacić powyżej 200 złotych i w stosunku jakość cena wypada już nieco gorzej. Jednak jeśli jesteś wstanie pozwolić sobie na zakup droższego sprzętu to z pewnością usłyszysz widoczną poprawę jakości całego systemu.

  1. Dexon – RPT 102  Produkt w najniższej cenie

Marka Dexon prezentuje nam głośnik, którego głównym atutem jest to, że jest tani. Ten produkt również znajdziemy za mniej niż 100 złotych, lecz nie najlepsze pasmo przewodzenia sprawia, że dźwięk jest raczej dosyć płytki. W zestawieniu znalazł się z powodu wysokiej efektywności, która sprawia że dźwięk jest całkiem dobrze słyszalny oraz głośny, więc również można wykorzystać tę opcję w budowie systemu nagłośnienia.

  1. HQM-106 Alternatywa w najwyższej półce cenowej

Przedostatnie miejsce zajmuje jeden z najlepszych głośników w zestawieniu. Jakościowo głośnik uplasowałbym na drugim lub trzecim miejscu, niestety cena jaką trzeba zapłacić za to rozwiązanie nie jest wymierna z kosztami, które musimy ponieść. Jednakże jeśli ktoś jest gotów na większe inwestycje, wtedy szczerze polecam wybór sprzętu marki HQM.

  1. Apart – CM6T 2  Solidny głośnik w wyższej półce cenowej

Podobna sytuacja jak w przypadku wcześniej przedstawionego głośnika. Porządne pasmo przewodzenia, wysoka wartość efektywności, lecz również duża oraz niewymierna z korzyściami cena. Jeśli poszukujesz głośnika tańszego niż HQM-106 oraz lepszego niż modele za 100 zł, które mamy dostępne w zestawieniu, wtedy urządzenie marki Apart będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz