Głośniki zewnętrzne na taras oraz do ogrodu – co musisz o nich wiedzieć? Skomentuj

Relaks w ogrodzie lub na tarasie w towarzystwie ulubionej muzyki? To możliwe – wystarczy zaopatrzyć się w głośniki zewnętrzne. To rozwiązanie, które wśród audiofilów cieszy się rosnącą popularnością. Dzięki niemu odpoczniesz na łonie natury słuchając ulubionych utworów, a nawet urządzisz w swoim ogródku domowe kino letnie lub gwarną imprezę.

Wiosna i lato to czas, który wiele osób z chęcią spędza na łonie natury. Przydomowe ogrody, tarasy czy nawet ogródki działkowe stwarzają doskonałe możliwości urządzania imprez z grillem, rodzinnych spotkań czy romantycznych wieczorów. Czy nie będą one jeszcze przyjemniejsze, jeśli będzie towarzyszyć im nastrojowa muzyka?

Głośniki zewnętrzne na taras – wygoda i funkcjonalność

Producenci sprzętu grającego wychodzą naprzeciw potrzebom klientów, oferując coraz to szerszy asortyment głośników zewnętrznych do ogrodu, tarasu czy działki. Teraz nie musisz przejmować się przenoszeniem ciężkich urządzeń z domu na zewnątrz i szukaniem sposobu na to, by bezpiecznie podłączyć je do prądu. Gotowe zestawy nagłośnień zewnętrznych są proste w obsłudze i mogą stanowić uzupełnienie twojego ogrodu przez cały rok.

Jak wybrać dobre głośniki zewnętrzne do ogrodu?

Wybór odpowiednich głośników zewnętrznych wymaga zastanowienia się nad kilkoma kwestiami. Skorzystaj z naszych wskazówek, a na pewno wybierzesz idealne głośniki do ogrodu, zamieniając go w miejsce błogiego wypoczynku.

1. Głośniki zewnętrzne w zestawie, czy solo?

Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno gotowego zestawu nagłośnień, na który składają się głośniki oraz wzmacniacz. Dodatkowym wyposażeniem może być np. subwoofer zewnętrzny, który polepszy jakość basów w każdych warunkach pogodowych. Kupując gotowy zestaw zewnętrznego nagłośnienia (najlepiej od jednego producenta) możesz mieć pewność, że wszystko będzie współgrać ze sobą idealnie.

Oczywiście, jeśli posiadasz już sprzęt, który można sparować z głośnikami zewnętrznymi, możesz ograniczyć się tylko do ich zakupu. Wcześniej warto upewnić się, że takie połączenie zagwarantuje najlepszą jakość dźwięku.

Głośniki zewnętrzne Bluetooth będą wymagały wzmacniacza z taką funkcją. Dzięki połączeniu Bluetooth będziesz mógł swobodnie manewrować ulubioną muzyką nie ruszając się z wygodnego leżaka bądź hamaka.

2. Głośniki zewnętrzne do ogrodu, a odporność na czynniki pogodowe

Dobre głośniki zewnętrzne do ogrodu muszą być wodoodporne i dobrze znosić działanie promieni UV. Powinny zatem cechować się szczelną obudową wykonaną z wysokiej jakości tworzywa oraz wodoodporną membraną. Wybierając dobrej jakości głośniki zewnętrzne na taras czy do ogrodu nie będziesz musiał martwić się ich demontażem wraz z nadejściem zimy; porządny sprzęt przetrwa ulewy i siarczyste mrozy, by wiosną znów móc cieszyć cię doskonałym dźwiękiem.

3. Sposób montażu głośników na taras

Jak nietrudno się domyślić, modeli głośników zewnętrznych jest naprawdę sporo. Producenci oferują zarówno warianty do montażu w podłodze tarasu i zadaszeniu, głośniki zewnętrzne podwieszane przypominające oświetlenie, jak również głośniki zewnętrzne do ogrodu wolnostojące, które możesz schować np. między roślinami. Możesz zdecydować się również na model głośników mocowanych na elewacji budynku. Ciekawą i często wybieraną opcją są głośniki zewnętrzne do ogrodu pełniące funkcję dekoracyjną: niektóre z nich mogą przypominać np. kamienie, dzięki czemu kompletnie nie będą rzucały się w oczy.

4. Głośniki zewnętrzne do telewizora? Da się zrobić!

Marzy ci się kino letnie w zaciszu własnego ogródka? Mamy dobrą wiadomość: wodoszczelne telewizory są dostępne na rynku już od dawna. Jeśli jednak nie zamierzasz go kupować, nic nie szkodzi: filmy w ogródku możesz oglądać nawet za pomocą najprostszego rzutnika. Tu ponownie przydadzą ci się głośniki zewnętrzne – do telewizora lub innego urządzenia, na którym zamierzasz oglądać filmy wraz z najbliższymi.

5. Parametry głośników zewnętrznych do ogrodu

Głośniki zewnętrzne różnią się od siebie rozmiarami, mocą i innymi cechami, które mają znaczenie m. in. dla wielkości przestrzeni, którą chcesz nagłośnić. Są również odpowiednio wyprofilowane akustycznie, dzięki czemu możesz ustalić kierunek docierania dźwięku. Przed zakupem należy zapoznać się ze specyfikacją głośników aby mieć pewność, że twój taras lub ogródek zostaną objęte nagłośnieniem bez większych przeszkód. Masz z tym problem? Poproś specjalistów o pomoc w doborze głośników zewnętrznych na taras lub do ogrodu.

Montaż głośników zewnętrznych – zleć to fachowcom

Instalacja zewnętrznego nagłośnienia nie należy do najprostszych zadań – zdecydowanie odradzamy ją osobom niedoświadczonym. Aby mieć pewność, że twoje głośniki zewnętrzne do ogrodu będą działać nienagannie, powierz ich montaż profesjonalnym instalatorom z firmy Akustyka. Z chęcią doradzimy, jaki rodzaj głośników zewnętrznych sprawdzi się w przypadku twojego pleneru, a także ustalimy najlepszy sposób ich instalacji. Skorzystaj z pomocy profesjonalistów również wtedy, gdy potrzebujesz głośników zewnętrznych do telewizora i głośników zewnętrznych Bluetooth.

Dodaj komentarz