Interkomy kasowe – bezpieczna komunikacja z klientem Skomentuj

Interkomy kasowe to urządzenia, dzięki którym pracownicy miejsc takich jak urzędy, apteki i punkty obsługi klienta mogą w sposób całkowicie higieniczny i bezpieczny komunikować się z klientami, nawet pomimo oddzielenia szybą. Zainteresowanie interkomami znacząco wzrosło, od kiedy świat zmaga się z problemem pandemii koronawirusa – i nie ma się czemu dziwić, ponieważ to rozwiązanie znacznie zmniejsza ryzyko zarażenia. Przygotowaliśmy zestawienie najlepszych interkomów kasowych – każdy z nich możesz zakupić w naszym sklepie.

 

Czym są interkomy kasowe?

Choć dla wielu osób ich nazwa może brzmieć nieco obco, z interkomami kasowymi miał kontakt każdy. Od wielu lat stanowią wyposażenie przychodni, szpitali, banków, aptek i wielu innych miejsc, w których z jakiegoś powodu istotne jest oddzielenie osoby obsługującej od interesanta.

 

Interkomy kasowe to urządzenia, które umożliwiają dwustronną komunikację miedzy osobami oddzielonymi szybą, ścianą lub jakąkolwiek inną przegrodą. Zestaw składa się z głównej stacji, mikrofonu oraz zasilacza. Interkomy kasowe są jednym z dowodów na rewelacyjne zastosowanie bardzo prostych urządzeń, ponieważ ich budowa nie jest skomplikowana.

 

Aby móc korzystać z interkomu kasowego, należy zamontować stację w przegrodzie, a następnie ustawić mikrofon na stanowisku osoby obsługującej.

 

Możliwości interkomów kasowych

Interkomy kasowe dają możliwość regulacji głośności, co znacząco zwiększa komfort rozmowy dla jej obydwu stron. Niektóre z modeli wyposażono w system automatycznej regulacji głośności, dostosowujący się do siły głosów rozmawiających osób.

Praktyczne zastosowanie interkomów kasowych

Przegrody, w związku z którymi stosowane są interkomy kasowe w miejscach użyteczności masowej pełnią bardzo wiele funkcji. W placówkach takich, jak np. banki chronią przed ewentualnym napadem lub kradzieżą przedmiotów znajdujących się po drugiej stronie. W aptekach, szpitalach czy na lotniskach przegroda stosowana jest przede wszystkim ze względów zdrowotnych – chroni zarówno osobę obsługującą, jak i petenta przed zarażeniem różnymi chorobami. Interkomy kasowe pozwalają na bezproblemową komunikację bez ryzyka przeniesienia drobnoustrojów drogą kropelkową.

 

Interkomy kasowe – w walce z koronawirusem

Wiele placówek w ostatnim czasie zainteresowało się instalacją interkomów kasowych, czego powodem jest panująca pandemia COVID-19. Założenie przegrody oraz interkomu kasowego w zaistniałej sytuacji to bardzo rozsądne rozwiązanie, ponieważ ogranicza ono kontakt z drugim człowiekiem praktycznie wyłącznie do fonii. Zarówno interesant, jak i osoba obsługująca nie mają styczności z aerozolem wydobywającym się z ust rozmówcy, wskutek czego ryzyko zarażenia znacząco się zmniejsza. Interkomy kasowe to jeden ze sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa, komfortu i spokoju, a finalnie szans na wygraną z koronawirusem.

 

Najlepsze interkomy kasowe – polecane produkty

Planujesz założenie interkomu kasowego w swoim obiekcie? Jeśli tak, zapoznaj się z urządzeniami dostępnymi w sklepie Akustyka.

 

1. Tonsil – Interkom kasowy do okienek – KUP TERAZ!

4 miejsce na naszej liście zajmuje kompletny interkom kasowy Tonsil. Zestaw składa się tylko z dwóch elementów – mikrofonu na gęsiej szyi i głośnika typu duplex. Dzięki temu jego instalacja jest banalnie prosta, a w zaledwie kilka chwil interkom kasowy jest gotowy do działania. Oczywiście, całość została uzupełniona o niezbędne akcesoria montażowe.

 

Na uwagę zasługuje bardzo prosty i czytelny panel sterowania, z którym bez problemu poradzi sobie pracownik każdej placówki. Interkom kasowy wyróżnia się również elegancką, a zarazem łatwą w czyszczeniu obudową aluminiową, co jeszcze bardziej ułatwia zachowanie higieny podczas kontaktów z obcymi ludźmi.

 

Interkom kasowy Tonsil to uniwersalny zestaw, który pozwoli na higieniczną komunikację w aptekach, przychodniach, bankach czy na dworcach. Prosta instalacja i intuicyjna obsługa sprawiają, że znajdziesz dla niego różne zastosowania.

 

 

2. Monacor – Interkom kasowy PAM-10, AES-5, AES-6 – KUP TERAZ!

Na naszej liście najlepszych interkomów kasowych ponownie gości zestaw Monacor, w nieco zmodyfikowanej wersji. W tym wypadku komplet tworzy wspominany już mikrofon na gęsiej szyi PAM-10 oraz dwa różne głośniki – AES-5 i AES-6.

 

Głośnik AES-5 w tym interkomie kasowym został przekształcony – posiada wmontowany mikrofon znajdujący się od strony osoby obsługiwanej. Głośnik AES-6 znajduje się z kolei od strony obsługi. Takie rozwiązanie gwarantuje jeszcze lepszą słyszalność i zrozumienie mowy bez żadnych zakłóceń. Obydwa głośniki zamknięto w estetycznej, trwałej obudowie odpornej na wilgoć.

 

Komplet pozwala na bardzo wygodną, a co najważniejsze higieniczną komunikację w miejscach użyteczności masowej. Dzięki przyciskowi wyłączania i włączania mikrofonu obsługa ma pełną kontrolę nad przebiegiem rozmowy.

 

3. Interkom kasowy – Mikrofon Monacor PAM-10 + głośniki Monacor MKS-26

Zestaw marki Monacor to jeden z najlepiej ocenianych interkomów kasowych. Składają się na niego głośniki MKS-26 oraz mikrofon na gęsiej szyi ze wzmacniaczem PAM-10.

 

Mikrofon na gęsiej szyi z wbudowanym wzmacniaczem został wyposażony w funkcję regulacji głośności, co znacznie ułatwia komunikację  między stronami nawet na odległość 2-3 metrów.

 

Zaletą głośników dołączonych do zestawu jest przede wszystkim ich niewielkie rozmiary, co zwiększa zakres ich zastosowań. MKS-26 sprawdzą się znakomicie nawet w niewielkich przestrzeniach. Trzeba dodać, że jakość dźwięku, jaką gwarantują jest naprawdę znakomita – zapewniają świetną słyszalność mowy. Obudowa została wykonana z bardzo trwałego tworzywa – opcje kolorystyczne to czerń i biel.

 

Ten interkom kasowy znacząco ułatwia komunikację wszędzie tam, gdzie z powodu zagrożenia zarażeniem konieczne jest zachowanie odległości między rozmówcami. Doskonale sprawdzi się w bankach, aptekach, przychodniach i innych miejscach użyteczności publicznej.

 

4.Interkom kasowy – Mikrofon Monacor PAM-10 + głośniki Monacor AES-6

Kolejna propozycja na naszej liście to ponownie zestaw urządzeń cenionej marki Monacor. To ponownie mikrofon ze wzmacniaczem na gęsiej szyi PAM-10 w połączeniu z głośnikami AES-6.

 

Warto przyjrzeć się głośnikom wchodzącym w zestaw interkomu kasowego. AES-6 to wysoko oceniane głośniki w bardzo trwałej obudowie, odporne na działanie wilgoci dzięki membranie wykonanej z tworzywa sztucznego. Ta cecha sprawia, że interkom kasowy może być z powodzeniem stosowany w miejscach, w których wilgotność powietrza jest podwyższona.

 

Do zestawu dołączono uchwyt montażowy głośników AES-6, dzięki czemu istnieje możliwość zainstalowania ich w najbardziej dogodnym miejscu. Instalacja interkomu kasowego jest prosta i intuicyjna – nie powinna sprawić problemu nawet osobom niedoświadczonym.

 

Interkom kasowy z mikrofonem Monacor PAM-10 i głośnikami Monacor AES-6 okaże się znakomitym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie zachowanie odległości między obsługą a klientem jest niezwykle istotne. W dobie walki z koronawirusem warto zainstalować go w miejscach takich, jak apteki, banki, dworce.

 

5.Interkom kasowy – Mikrofon Monacor PAM-10 + głośniki Monacor AES-5

To kompletny zestaw do bezpiecznej i bezkontaktowej komunikacji, w skład którego ponownie wchodzi bardzo dobrze oceniany mikrofon PAM-10. W tym wypadku został on zestawiony z głośnikami AES-5, zamkniętymi w trwałej czarnej obudowie.

 

Mocną stroną tego interkomu kasowego są niewątpliwie głośniki gwarantujące dobrą reprodukcję głosu w różnych warunkach. Możliwość regulacji głośności pozwoli na bezproblemową komunikację z osobami mówiącymi głośniej lub ciszej.

 

Głośniki AES-5 są również bardzo kompaktowe, dzięki czemu bez problemu znajdziesz dla nich miejsce nawet w wymagających pomieszczeniach. Ich neutralny design sprawia, że bez problemu dopasujesz je do wystroju otoczenia.

 

Z tego zestawu warto skorzystać nie tylko mając na uwagę aktualne zagrożenie koronawirusem – Monacor PAM-10 oraz AES-5 zestawione z dobrą przegrodą sprawdzą się w zapobieganiu wielu innych zakażeń, w tym zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

 

 

6.RONDSON GM 22 P – interkom kasowy

Kolejnym interkomem kasowym, na który warto zwrócić uwagę jest zestaw marki Rondson. GM 22 P posiada wszystkie cechy niezbędne interkomowi do zapewnienia bezproblemowej komunikacji, nawet przez solidną przegrodę.

 

W zestawie znajduje się mikrofon na gęsiej szyi z głośnikiem, montowany po stronie obsługiwanego, a także mikrofon pulpitowy dla obsługującego. Mikrofon z pulpitem pozwala na regulację głośności, a dzięki przyciskowi „TALK” obsługa ma kontrolę nad nadawaniem i odbieraniem komunikatów.

 

To prosty w montażu i obsłudze interkom kasowy, gwarantujący zrozumiałą i sprawną komunikację nawet pomimo sporej odległości dzielącej rozmówców oraz przegrody. Interkom kasowy Rodson zapewni komfort i higienę konwersacji we wszystkich miejscach publicznych, w których każdego dnia przebywa bardzo wiele osób. To skuteczna ochrona zarówno obsługi, jak i petenta.

 

Interkomy kasowe – załatwiaj swoje sprawy bezpiecznie

Trudno przecenić rolę interkomów kasowych w dobie pandemii, jednak warto pamiętać, że ich zalety pozostają w cenie także w „normalnych” warunkach. Odgrodzenie obsługi od klienta podyktowane jest przede wszystkim higieną i bezpieczeństwem zdrowia, ale także ochroną np. przed wtargnięciem za okienko lub kradzieżą. Jeśli poszukujesz skutecznego sposobu ochrony swoich pracowników, już dziś wybierz któryś z polecanych przez nas interkomów kasowych.

 

 

Dodaj komentarz