Jak wybrać kolumny podstawkowe? Skomentuj

Jak wybrać kolumny podstawkowe, które spełnią nasze oczekiwania?

Łatwo jest otworzyć jeden ze sklepów online oferujący gadżety elektroniczne lub odwiedzić pobliski, muzyczny sklep stacjonarny w celu spieniężenia odrobiny środków na parę głośników. Warto jednak zastanowić się przed dokonaniem wyboru, czy aby na pewno wybrane głośniki będą spełniały nasze oczekiwania. Zatem jak wybrać odpowiednie głośniki podstawkowe do naszego pokoju gościnnego lub salonu, który posłuży nam za naszą własną, domową salę kinową.

Zdecyduj o swoim budżecie.

Najważniejsza decyzja podczas do podjęcia podczas wyboru kolumny podstawkowej to przede wszystkim ilość pieniędzy, którą jesteśmy w stanie wydać na sprzęt. Jest tutaj kilka oczywistych i mniej oczywistych kwestii, o których warto wspomnieć. Znacznie zawęzisz poszukiwanie swojego wymarzonego głośnika, gdy ustalisz budżet jeszcze przed wyruszeniem na zakupy lub włączeniem internetowego sklepu z akcesoriami muzycznymi. Staraj się nie działać na odwrót. Warto też wziąć pod uwagę to, gdzie wyznaczony budżet powinien potencjalnie się rozciągnąć.

Jeżeli kupujesz cały system kina domowego, nie ma sensu wydawać 90% swojego budżetu na kolumny podstawkowe z dobrym basem, tylko po to, aby bezlitośnie błyszczały nad wszystkimi wadami w dalszej części łańcucha. Sprawy mają się podobnie, jeżeli kupiłeś swój sprzęt uzupełniający kino domowe prawie za darmo na wyprzedaży bagażników samochodowych. Oszczędność i rozwaga podczas wydatkowania swojego funduszu na sprzęt jest bardzo dobra, należy jednak wziąć pod uwagę pewien stopień zabezpieczenia na przyszłość.

Jeżeli przypuszczasz, że może dojść do sytuacji, w której będziesz chciał zaktualizować inne komponenty wspomagające głośniki podstawkowe, powinieneś wydać na nie tyle pieniędzy, aby wystarczyło na potencjalne ulepszenia. Jeżeli budżet zostanie całkowicie rozciągnięty na koszt samych głośników, zamkniemy sobie drogę do ulepszenia zestawu w przyszłości. Przy odrobinie dalekowzroczności odłożenie kilku dodatkowych złotówek może pomóc zaoszczędzić pieniądze niezbędne na wydatki związane z renowacją lub naprawą zakupionego sprzętu.

Zmierz swój pokój.

Kolejnym kluczowym zadaniem jest zmierzenie pokoju, w którym umieścimy nasze kolumny podstawkowe. Zawsze przed zakupem zwróć uwagę na to, że dostępna w pokoju przestrzeń może ograniczać cię pod względem dostępnego miejsca. W takich przypadkach możliwe będzie wybranie tylko głośników o dopasowanej wielkości i kształcie. Większość głośników wymaga optymalnego poziomu wolnej przestrzeni, aby mogły swobodnie działać. Jeżeli znajdziesz w swoim pokoju jedynie odrobinę wolnego miejsca pod ścianą, musisz wziąć to pod uwagę w trakcie przeglądanie oferty sklepowej.

Na szczęście nie musi to wpływać na jakość produktu, który ostatecznie zabierasz do domu. Rynek multimediów i elektroniki ma do zaoferowania mnóstwo sprzętu o niezwykle dobrej jakości, który nie będzie miał nic przeciwko plecom umiejscowionym blisko ściany, dzięki czemu dźwięk nie zostanie zniekształcony. Dobrym przykładem może być model Wharfedale Diamond 220.

Zawsze zwracaj uwagę na rodzaj fal dźwiękowych za pośrednictwem, których działa sprzęt. Jeśli producent w opisie produktu sugeruje, że potrzebujesz dwóch metrów odległości między głośnikami i ścianą lub innymi obiektami, najlepiej nie próbować kusić losu.

Kolumny podłogowe czy podstawkowe?

Zastanów się jaki typ głośnika będzie najbardziej ci odpowiadał. W przypadku głośników w kształcie kolumny będziemy mogli przebierać między dużymi, statycznymi modelami, które przypominają swoim kształtem wieżę i kompaktowymi wersjami kolumn, które przypominają kształtem kwadratowe pudła. Zgodnie z ogólną zasadą większe głośniki zwykle są w stanie zapewnić o wiele wyższą głośność od kompaktowych wersji. Duże kolumny podstawkowe z dobrym basem to niezbędnik udanej imprezy lub eventu muzycznego na świeżym powietrzu.

Pomyśl jednak nad tym, czy aby na pewno chcesz zainwestować w ogromne kolumny, które oferują ponadprzeciętną głośność. Być może jedynie zmarnujesz ich potencjał, a lepszym wyborem okazałby się mobilny sprzęt, który będziesz mógł przenosić z miejsca na miejsce. Przemyśl to, w jakiej głośności będziesz odtwarzać muzykę na swoim sprzęcie. Dla większości osób w przypadku użytku domowego w zupełności wystarczą urocze, małe głośniki podstawkowe umieszczone na półce z książkami.

Przesłuchaj utwory, które znasz.

Większość dobrze prosperujących sklepów muzycznych, w których znajdziesz wysokiej jakości głośniki, mają możliwość przetestowania sprzętu. Niektóre sklepy lub studia muzyczne udostępnią ci nawet specjalny pokój, w którym przetestujesz sprzęt. Jeżeli nie zdecydujesz się na zakupy online, warto skorzystać z tego udogodnienia. Zabierz ze sobą muzykę, którą znasz. Dla niektórych może się to wydawać dziwną poradą. Jest to jednak najłatwiejszy i najszybszy sposób na sprawdzenie i ocenę wydajności głośnika.

Świetne hi-fi to świetne hi-fi niezależnie od odtwarzanej muzyki. Jednak im lepiej znasz konkretny utwór, tym lepiej wychwycisz jego aranżację, ton i dynamikę dźwięku. Dzięki temu podczas testowania sprzętu będziesz wiedział, czy para głośników wiernie oddaje jakość twojej ulubionej muzyki.

Dopasuj nowy sprzęt do elektroniki, z której korzystasz w domu.

W tym samym duchu chcesz, aby sprzedawca skonfigurował twój nowy system głośników w taki sposób, aby był zbliżony do tego, który masz lub miałeś w domu. Jeśli masz naprawdę stary wzmacniacz, który sprawia, że multimedia w twoim domostwie mogą być wątpliwą kwestią wyboru, najlepiej na samym początku zadzwonić do wykwalifikowanego sprzedawcy sprzętu muzycznego i upewnić się, że posiadają na stanie coś kompatybilnego z twoim zestawem.

Bądź otwarty na różne alternatywy.

Możesz natrafić na recenzje, o której nie słyszałeś przed dokonaniem wyboru lub znaleźć w sklepie online interesujący sprzęt, o którym nigdy wcześniej nie słyszałeś. Podczas wyboru głośnika podstawkowego nie sugeruj się samymi ocenami postawionymi przez anonimowych użytkowników w sieci. W rzeczywistości czterogwiazdkowy głośnik może odpowiadać twoim potrzebom o wiele bardziej od pięciogwiazdkowego sprzętu, który zdobywa nagrody i wyróżnienia przeznaczone dla najlepszych gadżetów multimedialnych.

Pamiętaj o tym, że dobry sprzedawca w sklepie muzycznym zna swoje produkty i po zapoznaniu się z twoimi indywidualnymi potrzebami i budżetem na sprzęt, prawdopodobnie będzie w stanie zasugerować ci wiele opcji, których jeszcze nie znasz. Dlatego też warto mieć otwartą głowę w trakcie poszukiwań i dopuścić do siebie ewentualną zmianę planów. Jest to najlepsza metoda na uzyskanie odpowiadającego nam sprzętu. Oczywiście nie traktuj opinii specjalisty niczym ewangelii. To ty, a nie on sam będzie korzystał z zakupionego przez ciebie sprzętu przez kilka dobrych lat.

Zakup sprzętu online.

Zakupy przez internet to w dzisiejszych czasach niezwykle wygodna opcja, która z biegiem czasu tylko zdobywa na popularności. Warto mieć na uwadze, że podczas wyboru sprzętu przez internet nie będziemy mogli skorzystać z wiedzy sprzedawcy, który doradzi nam w trakcie zakupu. Kupno głośników online rządzi się zupełnie innymi prawami. W związku z tym, że nie usłyszymy specjalistycznej opinii na temat sprzętu, warto zapoznać się ze szczegółowymi opisami multimediów, którymi będziemy zainteresowani i porównać wśród nich wszystkie parametry.

Nie oznacza to jednak, że zakupy online pozbawione są plusów. Oczywistą zaletą sklepów internetowych, w których zamówimy wybrane przez nas głośniki, jest to, że wybór sprzętu będzie nieporównywalnie większy od pobliskiego marketu lub nawet studia muzycznego.

Chroń swoją inwestycję.

Oprócz upewniania się, że podoba ci się wygląd pokoju, w którym zainstalujesz swoje nowe głośniki, możesz zastanowić się nad tym, w jaki sposób dodatkowo zabezpieczyć otoczenie po umiejscowieniu sprzętu. Szczególnie ważne jest zabezpieczenie głośników wysokotonowych. Zwłaszcza gdy masz dzieci lub jesteś właścicielem zwierząt. Metalowe kopuły mają tendencję do przyciągania małych łapek lub kotów, które chętnie je strącą.

 

Dodaj komentarz