kolumny jamo studio 8

Kolumny Jamo Studio 8 – czy warto je kupić? Skomentuj

KOLUMNY JAMO STUDIO 8

Seria Studio 8 to jeden z bestsellerów duńskiego producenta kolumn głośnikowych. Na samym początku zaznaczymy jednak, że mowa nie o parze kolumn za kilka tysięcy złotych, a zestawie  naprawdę „budżetowym”. Jeśli ominęła Cię premiera legendarnego już Studia 8, zapoznaj się z naszą recenzją. Jak w tym wypadku przedstawia się stosunek jakości do ceny?

Jamo, do roku 2005 funkcjonowała jako firma duńska; później została włączona do amerykańskiej grupy kapitałowej Klipsch Group. Warto jednak wiedzieć, że historia Jamo sięga lat 60 ubiegłego stulecia. Marka na przestrzeni dekad wypracowała wiele innowacyjnych rozwiązań oraz zdobyła mnóstwo umuzykalnionych serc. Jej mocną stroną jest również surowy, lecz elegancki skandynawski design.

Produkty spod flagi Jamo to również świetny dowód na to, że dobre kolumny wcale nie muszą być drogie. Nie jest trudno znaleźć świetny zestaw nagłośnień, którego zakup wyraźnie odbije się na kondycji portfela. Sztuką jest wyszukanie w gąszczu ofert kolumn, które łączą doskonałą jakość z atrakcyjną ceną. Brzmi niewiarygodnie?

Pozwól, że przybliżmy Ci cechujące się znakomitymi opiniami kolumny Jamo Studio 8. W tej serii znajdziesz wszystko, co jest niezbędne do perfekcyjnego nagłośnienia domu lub mieszkania.

Jamo Studio 8. Co znajdziesz w serii?

Na serię Studio 8 składają się:

  • 3 pasywne podłogówki (S 809 / S 807 / S 805),
  • 2 monitory (S 803 / S 801),
  • 2 głośniki centralne (S 83 CEN / S 81 CEN),
  • 2 subwoofery (S 810 SUB / S 808 SUB),
  • głośnik efektowy (nadstawka) Dolby Atmos (S 8 ATM).

Pierwsze wrażenie jest jak najbardziej pozytywne. Każdy z produktów jest wyjątkowo przyjemny dla oka; klasyczny design, który jest jednocześnie bardzo atrakcyjny i nienachalny. W kolumnach Studio 8 widać wprawną rękę projektantów oraz przemyślany konspekt, rodem z wysmakowanego stylu skandynawskiego.

Kompaktowy zestaw nagłaśniający Jamo Studio 8

Oczywiście, nie musisz od razu decydować się na wszystkie produkty z serii. Kolumny Jamo Studio 8 możesz komponować z dużą dowolnością, dopasowując je do swoich potrzeb oraz warunków domowych. Przykładowy, przyzwoity zestaw możesz stworzyć z kolumn podłogowych S 809, podstawek S 803 oraz subwoofera S 810.

  • Idealny dźwięk prosto z Jamo S 809

Te eleganckie podłogówki wyposażono w 3 aluminiowe przetworniki niskotonowe, a także w tweeter z falowodem. Taka kompozycja przekłada się na czysty dźwięk o szerokim zakresie. A na tym nie koniec! System Bass Reflex umiejscowiony na froncie kolumny pozwala uzyskać jej jeszcze większą sprawność w zakresie niskich częstotliwości. Taka konstrukcja sprawia, że nie musisz ustawiać S 809 z dala od ściany.

Na pochwałę zasługuje również technologia WaveGuide, skupiająca dźwięk o wysokiej częstotliwości. To właśnie dlatego S 809 brzmią tak realistycznie.

Doskonałym uzupełnieniem zestawu okażą się te świetnie prezentujące się podstawki. Wysokotonowy głośnik zapewnia wyrafinowane, wysokie tony, z kolei 5-calowy głośnik niskotonowy gwarantuje bas o jakości niemalże kinowej.

Do górnej części głośników możesz przymocować inny produkt z serii, tj. S 8 ATM Dolby Atmos. Przewody w S 803 zostały poprowadzone tak, aby nie zaburzać estetyki urządzenia; pozostają zupełnie niewidoczne.

  • Jamo S 910 SUB – dla jeszcze lepszego basu

Wisienką na torcie w całym komplecie okaże się S 910 SUB. 10-calowy głośnik i wzmacniacz 150 W klasy D zapewnią ci potężne, dynamiczne basy, bez względu na rodzaj przestrzeni odsłuchowej. Wykorzystaj go do słuchania 2-kanałowego lub stworzenia doskonałego systemu surround.

Wzmacniacz został wbudowany u dołu subwoofera, co zapewnia mu dyskretny, estetyczny wygląd. Niewielkie rozmiary pozwolą zastosować S 910 SUB we wszystkich wymagających pomieszczeniach.

Jamo Studio 8 to tanie i dobre kolumny głośnikowe

Skomponuj już dziś swój własny zestaw nagłaśniający, wybierając z rodziny Jamo Studio 8. Produkty z tej świetnie ocenianej serii znajdziesz w naszym sklepie. Przekonaj się, jak sprytnie można połączyć jakość, świetny styl oraz cenę, która zaskakuje!

Dodaj komentarz