Kolumny podłogowe Klipsch serii R: przegląd modeli Skomentuj

Klipsch Reference to jedna z najbardziej rozpoznawalnych serii kolumn podłogowych tego producenta. Cieszą się ogromną popularnością dzięki swojej konstrukcji, w której wykorzystano tylko sprawdzone rozwiązania, co wpływa na charakter brzmienia. Przyjrzeliśmy się każdemu z modeli serii Klipsch R by ułatwić ci wybór idealnych kolumn podłogowych. Sprawdź sam!

 

Klipsch Reference – wielka moc w eleganckiej oprawie

Pierwszy rzut oka na serię Klipsch Reference może być mylący. To kolumny, które prezentują się bardzo elegancko i modnie, a także na swój sposób delikatnie. Już wiele osób zaskoczyło się możliwościami legendarnej serii R, która w wytwornych obudowach zawiera głośniki o ogromnej mocy. Sekretem działania kolumn Reference są głośniki wysokotonowe poparte technologią LTS, wysokotonowe tuby Tractrix®Hor oraz membrany IMG.

 

Oczywiście – wobec samego designu serii również nie można pozostać obojętnym. Dziś kolumny głośnikowe mają nie tylko brzmieć – muszą również wyglądać. Klipsch Reference nie zawiedzie estetów – obudowy z płyt MDF pokryto czarną winylową okleiną o przyjemnej strukturze drewna. Miedziany odcień membran doskonale komponuje się z ciemną obudową, dodając kolumnom szyku. Proste i sprawdzone kształty pozwalają dopasować je do absolutnie każdej przestrzeni.

 

Klipsch Reference – co znajdziesz w słynnej serii R?

Przyjrzeliśmy się bliżej każdej z kolumn ze znanej i lubianej serii. Każda z nich sprawdzi się w innych zadaniach – zapoznaj się ze specyfikacjami produktów i skompletuj  swój zestaw, który pozwoli ci czerpać jeszcze większą przyjemność z ulubionej muzyki.

 

  • Klipsch R-625FA

Co jest potrzebne, aby we własnym salonie stworzyć perfekcyjne warunki do oglądania filmów? Oczywiście – dobra wizja i fonia. Kolumny Klipsch R-625FA pozwolą ci poczuć się przed telewizorem jak w najlepszej sali kinowej. Wszystko dzięki głośnikowi do reprodukcji sygnału w technologii Dolby Atmos.

 

Wydajny, skierowany do góry głośnik Dolby Atmos gwarantuje trójwymiarową scenę dźwiękową. Zintegrowane terminale głośnikowe umieszczono nisko na obudowie, co sprawia, że są praktycznie niewidoczne. Klipsch R-625FA to konstrukcja przemyślana w każdym calu – skuteczna, a zarazem prezentująca się bardzo elegancko.

 

Technologia, którą pokochają kinomani idzie w parze ze sprawdzonymi patentami Klipscha, czyli tubą Tractrix®  gwarantującą potężną moc, głośnikami LTS na kaptonowych zawieszeniach, zwężaną zwrotnicą oraz portem Tractrix, idealnie dopasowanym do obudowy i niskotonowych głośników.

 

  • Klipsch R-620F

Klipsch R-620F to następca znanego modelu R-26F. Model dedykowany jest małym i średnim pomieszczeniom. W smukłej i niewielkiej obudowie zamknięte są głośniki, które cechują się świetną skutecznością i dynamiką brzmienia.

 

Kaptonowe zawieszenie głośników aluminiowych to gwarancja płynnego, a zarazem wyrazistego brzmienia. Kapton to materiał, który jest lekki i sztywny, co pozwala pracować wysokotonowy głośnikom jeszcze bardziej wydajnie.  Jeszcze lepszą moc i precyzję zapewnia tuba Tractrix® Horn.

 

Z tyłu umieszczono port Tractrix, dopasowany do obudowy i głośników niskotonowych. Minimalizuje on zniekształcenia oraz turbulencje podczas przepływu powietrza. O lepszą definicję środka „zatroszczy się” zwężana zwrotnica.

  • Klipsch R-610F

Klipsch R-610F to klasyczny dwugłośnikowy zestaw kolumn podłogowych. Charakteryzują się silnym i dynamicznym brzmieniem, jak również wysoką skutecznością. Znakomicie sprawdzają się w małych i średnich pomieszczeniach, gdzie mogą posłużyć do budowy indywidualnego systemu stereo HiFi bądź kina domowego.

 

W konstrukcji kolumn wykorzystano aluminiowe głośniki z lekkim kaptonowym zawieszeniem, które zapewnia wysoką wydajność i ekspozycję szczegółów. Technologia LTS typowa dla głośników Klipsch pozwala umieścić je na liście najlepszych modeli na świecie.

 

Lekkie membrany zachowują dużą sztywność, co pozwala świetnie znosić im niskie częstotliwości przy znikomych zniekształceniach. Wysokotonowy głośnik zdumiewa swoją wydajnością. Także i w tym modelu wykorzystano tylni port Tractrix oraz zwężaną zwrotnicę, dla jeszcze dokładniejszej redukcji zniekształceń.

Co z wyglądem? Klipsch R-610F to kolumny, które świetnie uzupełnią każde modne wnętrze. Odsłonięte elementy, czerń połączona z miedzią i surowy design świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach urządzonych zarówno klasycznie, jak i nowocześnie.

 

  • Klipsch R-820F

Wysokoefektywne kolumny R-820F to kolejna z perełek w słynnej serii Klipsch. To także godny następca modelu R-28F. Największe kolumny podłogowe z serii Reference sprawdzą się w pomieszczeniach średniej i dużej wielkości.

W modelu Klipsch R-820F zastosowano wszystkie sprawdzone rozwiązania, które wyróżniają pozostałe produkty z serii. Tractrix® Horn, głośniki na zawieszeniu kaptonowym oraz zwężana zwrotnica również w tak dużych kolumnach sprawdzają się po prostu nienagannie. Dzięki portowi Tractrix turbulencje oraz zniekształcenia zostają zmniejszone praktycznie do zera.

 

Klipsch R-820F to genialne rozwiązanie dla tych, którzy poszukują kolumn do budowy własnego systemu stereo lub kina domowego. Jeśli dysponujesz wystarczająco dużą ilością wolnego miejsca, Klipsch R-820F przeniesie cię w świat najlepszych dźwiękowych doznań.

 

Klipsch Reference – dźwięk dopasowany do twoich oczekiwań

Produkty z serii Klipsch R zadowolą zróżnicowane potrzeby melomanów, jak również osób, które poszukują idealnych kolumn do uzupełnienia systemu kina domowego. Sprawdzone rozwiązania znanej od dekad marki łączą się z modnym designem, co naszym zdaniem jest najlepszym przepisem na idealne kolumny podłogowe.

Dodaj komentarz