Najlepsze aktywne głośniki sufitowe – TOP 5 Skomentuj

Głośniki sufitowe to marzenie niejednego audiofila ale i osób, które po prostu chcą nagłośnić swoje mieszkanie w możliwie dyskretny sposób. Dziś radzimy, na co szczególnie warto zwrócić uwagę podczas doboru tego rodzaju nagłośnienia oraz polecamy 5 najlepszych aktywnych głośników sufitowych.


Głośniki sufitowe: dla kogo?
Nagłośnienie sufitowe to rozwiązanie idealne dla osób, którym zależy na wysokiej jakości dźwięku, a zarazem na wysokiej estetyce pomieszczenia. Jak wiadomo, duże, stojące kolumny nie sprawdzą się w przypadku małych przestrzeni. Jeśli dysponujesz niewielkim metrażem, idealnym rozwiązaniem okażą się głośniki na sufit, które są praktycznie niezauważalne.

Warto dodać, że głośniki sufitowe sprawdzą się nie tylko w mieszkaniu. To doskonałe rozwiązanie dla wielu miejsc, w których potrzebnych jest dobrej jakości nagłośnienie niezajmujące zbyt wiele przestrzeni – w tym np. sal wykładowych, klubów fitness, sklepy, czy galerie sztuki.

Jak wybrać dobre głośniki sufitowe? Jak je zamontować?
Na rynku znajdziesz całe mnóstwo głośników sufitowych. Warto wiedzieć, czym kierować się podczas zakupu, aby wybrać sprzęt najlepiej dopasowany do twoich indywidualnych potrzeb. Pamiętaj, że głośniki na sufit wymagają również właściwego sposobu montażu.

Odpowiedni sufit pod głośniki
Na samym wstępie trzeba zaznaczyć, że głośników sufitowych nie można zamontować na każdym suficie. Niezbędny okaże się sufit podwieszany, który od sufitu właściwego będzie dzieliło 8-15 cm. W przeciwnym wypadku, głośniki sufitowe nie zmieszczą się.

Aktywne czy pasywne?
W przypadku głośników sufitowych najlepiej jest wybierać modele aktywne, czyli te z wbudowanym wzmacniaczem. Dzięki temu nie będziesz musiał inwestować w dodatkowy sprzęt i szukać na niego miejsca, a także zaoszczędzisz sobie zbędnej plątaniny kabli.

Ile głośników sufitowych kupić?
Jeśli planujesz rozwiązanie STEREO, kup zestaw składający się z dwóch dobrej jakości głośników. To pozwoli ci na słuchanie muzyki i oglądanie filmów z dźwiękiem najlepszej jakości. Bardziej rozbudowane połączenia (np. STEREO + kino domowe) mogą wymagać już większej ilości głośników sufitowych.

Jak rozmieścić głośniki?
Rozwiązanie STEREO i dwa głośniki sufitowe pozwala na zamontowanie nagłośnienia w okolicach telewizora (najlepiej nad nim). Budując „trójkąt” między głośnikami w suficie, a słuchaczem uzyskasz najlepszy efekt.

 

Najlepsze aktywne głośniki sufitowe – ranking TOP 5

  1. Monacor SPE-230BT

SPE-230BT to profesjonalny system audio, składający się z pary głośników sufitowych: pasywnego i aktywnego. Nagłośnienie wyposażono w odbiornik Bluetooth 4.0. Ponadto, zestaw pozwala na stworzenie systemu stereo plug and play, przeznaczonego m. in. do odtwarzania tła muzycznego.

W zależności od warunków lokalnych, zasięg głośników sufitowych SPE-230BT wynosi do 10m. Kupując ten sprzęt wybierasz najwyższą jakość i najczystszy dźwięk. Cena zestawu to około 1650 zł.

 

  1. Taga harmony RB-1650BT

Na zestaw RB-1650BT składa się sufitowy głośnik aktywny sparowany z głośnikiem pasywnym. Komplet pozwoli ci na wygodną, bezprzewodową transmisję muzyki z zachowaniem jej najwyższej jakości. Cienka obudowa pozwala na montaż głośników w bardzo ciasnych miejscach, a niska temperatura robocza minimalizuje ryzyko przegrzania sprzętu. Ponadto, RB-1650BT wyposażono w funkcje takie, jak pilot zdalnej kontroli, regulację basu i trebli. Cena zestawu wynosi około 1400 zł.

 

  1. Dexon RP 93 + JPM 2021

Dwudrożny głośnik sufitowy marki Dexon to rozwiązanie cechujące się prostym montażem: wzmacniacz nagłośnienia możesz przymocować bezpośrednio do głośnika za pomocą magnesu lub umieścić go tuż obok. Wzmacniacz pozwoli ci także na podłączenie do istniejącego systemu nagłośnienia i przekazywanie sygnału do zewnętrznego wzmacniacza. Zestaw Dexon RP 93 + JPM 2021 kupisz już za około 670 zł.

 

  1. ArtSound FL501BT

Zestaw sufitowych głośników aktywnych ArtSound FL501BT zawiera wbudowany wzmacniacz klasy D. Sprzęt pozwala na komfortowe połączenie przez kabel AUX lub bezprzewodowo, przez Bluetooth. Maskownicę głośników możesz pomalować na dowolny kolor – tak, aby idealnie dopasowały się do twojego wnętrza. Cena zestawu to około 1230 zł.

 

  1. Work Pro Audio IC 6 Pro

Dwudrożny głośnik sufitowy IC 6 Pro to sprzęt nagłaśniający wysokiej jakości, który sprawdzi się świetnie w mieszkaniach, ale i wielu pomieszczeniach użytku publicznego. System nagłaśniający posiada metalową, ochronną obudowę ze zwrotnicą i transformatorem, a także dodatkowe zapięcia zabezpieczające, co gwarantuje pewny montaż w suficie. Ten zestaw aktywnych głośników sufitowych nadaje się do współpracy z liniami instalacji 70-woltowych i 100-woltowych. Kupisz go już za około 430 zł.

Aktywne głośniki sufitowe to doskonałe rozwiązanie dla niewielkiego mieszkania – bez ingerencji w jego wygląd możesz zadbać o nienaganny, czysty dźwięk, który uprzyjemni słuchanie ulubionej muzyki czy oglądanie filmów. Wybierz swojego faworyta z naszej listy i ciesz się nagłośnieniem najlepszej jakości!

Dodaj komentarz