Najlepsze amplitunery kina domowego do 3000 zł – TOP 4 – home audio Skomentuj

Amplituner kina domowego jest obowiązkowym elementem każdego systemu wielokanałowego, ale i sercem domowej rozrywki. Dzięki niemu domowe seanse zyskają nową, lepszą jakość, a ulubione filmy staną się jeszcze bardziej emocjonujące. Przedstawiamy 4 najlepsze modele amplitunerów do 3000 zł, które sprawdzą się w domach miłośników świetnej jakości dźwięku i obrazu.

 

Amplitunery kina domowego – sala kinowa w twoim domu

Nowoczesne amplitunery kina domowego to urządzenia o bardzo szerokich możliwościach. Innowacyjne funkcjonalności i możliwość niemal pełnej personalizacji pracy tych sprzętów sprawiają, że cieszą się rosnącą popularnością. Dzięki amplitunerom, kino domowe zyskuje zupełnie nowy wyraz – to rozbudowany system z dostępem do sieci, łączący się bezprzewodowo z innymi sprzętami w twoim domu, a także urządzeniami mobilnymi.

 

Dzięki amplitunerom kina domowego, skomplikowane produkcje filmowe mogą być oglądane w najlepszej jakości nie tylko na kinowych ekranach. W połączeniu z nowoczesnymi technologiami takimi jak 4K, amplituner stwarza idealne warunki do domowych seansów.

 

Podczas poszukiwań amplitunera idealnego warto wziąć pod uwagę obecność złączy USB i HDMI, możliwość rozbudowywania systemu, jak też specjalne moduły. To jednak nie wszystkie, ważne cechy nowoczesnych amplitunerów kina domowego.

 

Najlepsze amplitunery kina domowego do 3000 zł – TOP 4

Jaki amplituner do kina domowego wybrać? Przygotowaliśmy zestawienie 4 modeli, które cieszą się wyjątkową popularnością. Dodatkowo, każdy z nich kupisz w korzystnej cenie, nie wyższej niż 3000 zł.

 

  1. Pioneer VSX-934

Nowoczesny amplituner Pioneer VSX-934 o mocy 160W na kanał wyposażono w kodeki dźwięku wielokanałowego Atmos i DTS:X. Prócz standardowej konfiguracji 7.2, możesz podłączyć do niego np. głośniki sufitowe, zamieniając swój pokój w salę kinową z prawdziwego zdarzenia.

Pioneer VSX-934 to gwarancja dynamicznego, jasnego dźwięku przestrzennego. Amplituner stworzony w nowoczesnej technologii Direct Energy Amplification gwarantuje szerokie pasmo przenoszenia, a duża dzięki dużej rezerwie mocy dźwięk jest płynny i pozbawiony zniekształceń.

Wszystkie wejścia HDMI bez problemu obsługują rozdzielczość 4k Ultra-HD, a także szeroką gamę kolorów, co pozwala połączyć Pioneer VSX-934 z najnowocześniejszymi telewizorami.

Kolejnym atutem Pioneer VSX-934, o którym warto wspomnieć jest tzw. 2 strefa – a więc możliwość przesyłu sygnału audio do innego pomieszczenia. Z funkcji tej możesz korzystać na różne sposoby – np. odtwarzając dźwięk zarówno z kolumn, jak i z bezprzewodowych słuchawek.

Warto dodać, że Pioneer VSX-934 posiada autorski system kalibracji MACC badający akustykę pomieszczenia i kompensujący różnice w odległości od słuchacza. Ta nowoczesna technologia sprawia, że brzmienie jest wręcz idealnie dopasowane do warunków pomieszczenia odsłuchowego.

Amplituner współpracuje z systemem multiroom Sonos, który pozwala na odtwarzanie z dowolnego źródła dźwięku. Pioneer VSX-934 może być używany razem z innymi urządzeniami Sonos w jednej sieci.

Pioneer VSX-934 to nowoczesny amplituner, który z powodzeniem przejmie rolę serca domowego, wielokanałowego systemu audio.

 

  1. Denon AVR-X2500H

Denon AVR-X2500H to znakomita propozycja dla osób, którym zależy na oglądaniu filmów w jakości 4K. Kompatybilność z Dolby Atmos, DTS: X i DTS Virtual X zapewnia wysoką jakość dźwięku przestrzennego, a przy tym niezapomniane doznania w trakcie ulubionych seansów.

AVR-X2500H to model 7.2-kanałowy, korzystający z najnowocześniejszych technologii. Urządzenie oferuje moc 95W na każdy z kanałów. Amplituner zapewnia brzmienie 3D co sprawia, że we własnym domu można poczuć się jak na świetnie wyposażonej sali kinowej. Wygoda, którą zapewnia możliwość bezprzewodowego odtwarzania muzyki za pośrednictwem Wi-Fi lub Bluetoth to kolejna z zalet kultowego amplitunera; dopełnieniem jest dostęp do systemu multiroom HEOS. Ponadto, technologia HDMI CEC umożliwia również sterowanie amplitunerem poprzez Smart TV.

Amplituner wyposażono również w system pomiarowy Audyssey MultEQ XT, który sam dopasowuje tryb pracy do akustyki panującej w danym pomieszczeniu. Sprawia to, że AVR-X2500H staje się prawdziwym centrum rozrywki każdego, nowoczesnego domu.

Konfiguracja AVR-X2500H jest prosta, szybka i intuicyjna. Sprzęt doskonale sprawdzi się zarówno w rękach audiofila doświadczonego, jak i początkującego; możesz być pewien, że ten amplituner doskonale „porozumie się” z każdym z twoich domowników. Za wygodną obsługę odpowiada m. in. system sterowania głosowego Amazon Alexa.

Na uwagę zasługuje również nowoczesna stylistyka, zgodnie z którą został wykonany Denon AVR-X2500H. Minimalistyczna, a zarazem nowoczesna forma pozwoli wpasować go w klimat każdego wnętrza.

 

  1. Yamaha RX-V685

Zwolenników marki Yamaha nie zdziwi fakt, że w ofercie tego producenta znajduje się świetny amplituner kina domowego – jest nim model RX-V685. Jest to flagowy model serii, który spełni wymagania najwybredniejszych użytkowników

Yamaha RX-V685 to amplituner 7.2-kanałowy, doskonale radzący sobie z odtwarzaniem dźwięku w technologach Dolby Atmos i DTS:X. Parametry urządzenia umożliwiają uzyskanie czystego, klarownego dźwięku doskonale rozchodzącego się po pomieszczeniu odsłuchowym. Moc amplitunera to aż 150 W na kanał!

Yamaha RX-V685 posiada dwa wejścia HDMI co oznacza, że możesz podłączyć go zarówno do telewizora, jak i np. projektora. Dodatkowo, amplituner wychodzi naprzeciw potrzebom miłośników klasyki, oferując wejście gramofonowe.

System multiroom MusicCast umożliwia łatwy przesył muzyki do innych pomieszczeń w domu za pośrednictwem Wi-Fi. Dzięki funkcjom Bluetooth oraz Bluetooth OutPut, ulubione utwory odtworzysz z dowolnych urządzeń mobilnych, a także posłuchasz ich na swoich słuchawkach bezprzewodowych.

Yamaha RX-V685 została zaprojektowana z myślą o miłośnikach doskonałego obrazu. Doskonałym udogodnieniem jest możliwość skalowania wideo do 4K z wejścia HDMI, złącza HDMI z pełną obsługą 4K Ultra HD, HDR Video i przepustowością BT.2020, HDMI z kanałem zwrotnym ARC i sterowaniem CEC.

Warto przyjdzie się unikalnej funkcji Virtual Presence Speaker, która sprawia, że 7.1-kanałowe kino domowe uzyskuje przestrzenne efekty zestawu 9.1. Wniosek jest jeden: ci, którzy pragną oglądać filmy najlepszej jakości w domowym zaciszu nie zawiodą się możliwościami amplitunera Yamahy.

 

  1. Onkyo TX-NR686

Dobry amplituner kina domowego ze średniej półki cenowej? To musi być Onkyo TX-NR686. Urządzenie gwarantuje pełen zestaw funkcji, jakich może oczekiwać wymagający użytkownik.

Onkyo TX-NR686 zapewnia wszystkie, niezbędne funkcjonalności nowoczesnego amplitunera kina domowego. Dekodery dźwięku wielokanałowego Dolby Atmos oraz DTS:X, łączność z AirPlay i Bluetooth i aż 6 wejść HDMI to tylko niektóre z atutów tego amplitunera.

Amplituner Onkyo TX-NR686 wyposażono w parę wejść głośnikowych pozwalających na przesył sygnału wprost do kolumn głośnikowych znajdujących się w innym pomieszczeniu. Amplituner pozwala więc na swobodną dystrybucję dźwięku w innych częściach domu bez potrzeby zakupu dodatkowych źródeł sygnału.

Wbudowany system Chromecast pozwala na swobodny przesył muzyki z urządzeń mobilnych. W oparciu o protokół FlareConnect amplituner Onkyo TX-NR686 może stworzyć również system mul tirom łączący dowolne urządzenia audio i video. Korzystając z dedykowanej aplikacji Onkyo Controller możesz sterować muzyką w całym swoim domu!

Oryginalnym rozwiązaniem marki Onkyo jest H.C.P.S. (ang. High Current Power Supply). To technologia, która pozwala na uzyskanie dużej rezerwy mocy, tak ważnej podczas odtwarzania ścieżki dźwiękowej filmu. Autorskie rozwiązanie pozwala uzyskać klarowny i dynamiczny dźwięk uprzyjemniający domowe seanse.

Onkyo jako producent sprzętu audio wielokrotnie wykazał się kreatywnością; efektem poszukiwania innowacyjnych rozwiązań jest właśnie amplituner Onkyo TX-NR686. To urządzenie bez wątpienia sprawdzi się w roli domowego centrum rozrywki.

Dodaj komentarz