Najlepsze amplitunery stereo do 2000 zł – TOP 3 – home audio Skomentuj

Amplitunery śmiało można zaliczyć do najbardziej uniwersalnych domowych sprzętów hi-fi. Wygoda ich stosowania sprawia, że wśród audiofilów cieszą się niesłabnącą popularnością. Specjalnie dla tych, którzy zastanawiają się nad kupnem własnego sprzętu przygotowaliśmy ranking 3 najlepszych ampli tunerów stereo do 2000 zł.

 

Amplituner – alternatywa dla wzmacniacza?

Amplituner to uniwersalne urządzenie, łączące w sobie funkcję przedwzmacniacza, końcówki mocy oraz tunera FM. Połączenie kilku właściwości w jednym sprzęcie sprawia, że wystarczy podłączyć go do kolumn głośnikowych, by móc cieszyć się ulubioną muzyką w dobrej jakości.

Warto wiedzieć, że jeszcze do niedawna amplitunery przez miłośników i znawców nagłośnień były traktowane raczej jako sprzęt „drugiej kategorii”, który nie może równać się z dobrymi wzmacniaczami. Postępująca technologia sprawiła, że na rynku pojawiły się świetnej jakości amplitunery stereo, których efektywność nie odbiega od wzmacniaczy, a które są w stanie zaoferować użytkownikowi cały wachlarz praktycznych rozwiązań – często w korzystniejszych cenach.

 

Funkcje amplitunera stereofonicznego

Na co możesz liczyć decydując się na kupno amplitunera?

  • Amplituner stereo umożliwia oczywiście podłączenie głośników – pary lub dwóch par kolumn. Tę cechę można wykorzystać do podpięcia dwóch różnych zestawów lub podłączenia kabli w standardzie Bi-amping – oddzielne podłączając sekcję niskotonową i średnio-wysokotonową w kolumnach.
  • Amplitunery wyróżniają się sporą ilością wejść sygnałowych, pozwalających na podłączenie innych urządzeń, jak np. gramofon czy telewizor. Dzięki temu to jedno urządzenie może pełnić rolę muzycznego serca każdego domu!
  • Nowoczesne amplitunery wyposażone są w funkcję radia, łączność Bluetooth oraz dostęp do popularnych serwisów muzycznych.

Najlepsze amplitunery stereo do 2000 zł – ranking

 

  1. Pioneer SX-N30AE

Pioneer SX-N30AE to jeden z najnowszych amplitunerów stereofonicznych renomowanego producenta. Dzięki wzmacniaczowi 2×110 W, napełni twój dom dźwiękiem w najlepszej jakości. Dzięki dużej mocy urządzenia, z jego pomocem wysterujesz nawet duży zestaw głośnikowy.

 

Amplituner stereo dla nowoczesnego domu

Amplituner Pioneer SX-N30AE to bez wątpienie urządzenie na miarę XXI wieku. Sprzęt wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, takie jak np. Chromecast i DTS PlayFi, a także możliwość dostępu do serwisów Spotify, Tidal i Deezer. Ponadto, amplituner pozwala na odtwarzanie muzyki wprost z urządzeń mobilnych za pomocą połączenia Bluetooth – bez ruszania się z fotela. Dzięki temu urządzeniu będziesz mógł cieszyć się niczym nieograniczonymi źródłami twojej ulubionej muzyki.

 

Pioneer SX-N30AE: nowoczesność w parze z tradycją

Zaawansowanie amplitunera Pioneer SX-N30AE nie oznacza jednak, że nie odpowie on gustom tradycyjnych melomanów. Sprzęt został wyposażony w dużą ilość złącz pozwalających na podłączenie zewnętrznych źródeł dźwięku, co w pełni zadowoli miłośników audio-klasyki. Niezależnie od źródła sygnału, muzyka z Pioneer SX-N30AE może rozbrzmiewać w całym domu – wszystko dzięki technologii Multi-Room Flareconnect.

 

Amplituner Pioneer SX-N30AE to znakomita propozycja zarówno dla miłośników nowoczesnych rozwiązań nagłaśniających, jak i tradycjonalistów. Dzięki szerokiemu zakresowi możliwości i znakomitym parametrom, ten sprzęt wypełni twój dom ukochaną muzyką w najlepszej jakości.

  1. Yamaha RN-402D

Yamaha RN-402D to kolejny, nowoczesny amplituner, który pozwala na odtwarzanie muzyki z nowoczesnych źródeł zewnętrznych, takich jak Spotify oraz radio cyfrowe DAB+. Technologia Yamaha MusicCast umożliwia komfortowe słuchanie muzyki bezprzewodowo. Yamaha RN-402D z powodzeniem może pełnić muzyczne serce każdego domu – między innym dzięki funkcji Multi-Room.

 

Yamaha RN-402D – najnowocześniejsze rozwiązania dla miłośnika muzyki

Yamaha RN-402D to propozycja dla miłośników nowoczesnych i wygodnych rozwiązań. Amplituner wykorzystuje moduły łączności bezprzewodowej, Wi-Fi Airplay, a także Bluetooth, dzięki czemu ograniczenia w słuchaniu ulubionej muzyki praktycznie nie istnieją. Yamaha RN-402D pozwoli ci na odsłuchiwanie utworów z dowolnego urządzenia mobilnego, komputera, a nawet domowej sieci (np. z serwera NAS).  Wykorzystując funkcję Bluetooth Output dowolny utwór muzyczny prześlesz bezprzewodowo do słuchawek lub głośników dowolnej marki.

 

Klasyczne rozwiązania w usprawnionej formie

Poza szeregiem innowacyjnych funkcji, Yamaha RN-402D wychodzi naprzeciw zwolenniko tradycyjnych rozwiązań i pełni funkcję klasycznego amplitunera stereo. Można do niego podłączyć odtwarzacz CD lub Blu-Ray, telewizor oraz USB. Obsługę sprzętu ułatwia darmowa aplikacja MusicCast Controller, która pozwala na zapisanie w pamięci urządzenia ulubionych utworów, a także zarządzanie innymi sprzętami z rodzaju MusicCast w całym twoim domu.

 

Do amplitunera Yamaha RN-402 możesz podłączyć dwie pary kolumn głośnikowych, między którymi błyskawicznie przełączysz się używając wygodnego pilota.

 

  1. Onkyo TX-8250

Już na pierwszy rzut oka Onkyo TX-8250 zwraca uwagę panelem oferującym dużą ilość wejść i wyjść. Użytkownik do dyspozycji otrzymuje po dwa wejścia optyczne oraz koaksjalne, jak również gniazdo Ethernet, moduł Bluetooth oraz Wi-Fi funkcjonujący na paśmie 2,4GHz oraz 5GHz, co zapewnia stabilne i pewne połączenie.

 

Wszystko, by nagłośnić nowoczesny dom

Amplituner Onkyo TX-8250 to połączenie klasycznego, analogowego wzmacniacza wraz z nwoczesnymi przetwornikami cyfrowo-analogowymi. Podobnie jak w poprzednich przypadkach, sprzęt oferuje bezprzewodowe funkcje Multi-Room oraz funkcje sieciowe.

Aplikacja Onkyo Controller pozwala na zdalne sterowanie zarówno amplitunerem, jak i kolumnami, jak również korzystanie z najlepszych aplikacji muzycznych, jak Spotify, Tidal czy Deezer. Dodatkowo, wykorzystując połączenia AirPlay, z amplitunerem Onkyo TX-8250 można cieszyć się muzyką z iTunes.

Onkyo TX-8250 doskonale sprawdzi się w roli centrum domowej rozrywki również dzięki udogodnieniom takim, jak wejście gramofonowe i cyfrowe, porty USB oraz wyjścia na subwoofer zewnętrzny oraz Line Out.

 

Onkyo TX-8250 – brzmienie stworzone dla koneserów

Dźwięk amplitunera Onkyo TX-8250 w dużej mierze bazuje na zakresie niskich tonów, które gwarantują bardzo charakterystyczne, „sprężyste” brzmienie. Sprzęt zwraca uwagę dzięki głębokiemu basowi, dzięki czemu wszyscy dysponujący zestawami głośnikowymi, które osiągają niskie wartości basu będą zadowoleni z możliwości tego amplitunera. Onkyo TX-8250 bez wątpienia odpowie potrzebom wymagających audiofilów.

 

Amplitunery stereo uatrakcyjnią każdy dom, w którym nagłośnienie i rozrywka odgrywają naprawdę ważną rolę. Mamy nadzieję, że nasz ranking stereofonicznych amplitunerów pomoże ci w podjęciu decyzji o zakupie.

Dodaj komentarz