Amplitunery stereo do 3000 zł – TOP 4 – home audio Skomentuj

Nowoczesne amplitunery stereo wyposażone w funkcje sieciowe cieszą się ogromną popularnością. Na rynku pojawiają się coraz nowsze rozwiązania, a wybór idealnego amplitunera nie jest wcale prostym zadaniem… na co należy zwrócić uwagę? Podpowiadamy, jak wybrać najlepszy amplituner stereo, a także proponujemy aż 4 urządzenia cieszące się świetnymi ocenami. Na każde z nich nie wydasz więcej, niż 3000 zł.

 

Amplituner stereo – nowoczesny sprzęt muzyczny dla każdego

Amplituner stereo to zespół wzmacniacza elektroakustycznego (amplifier) i odbiornika radiowego (tuner) z jednym wspólnym układem zasilania. To również sprzęt, które pozwoli ci uzyskać ci dźwięk najlepszej jakości. Dzięki łatwej obsłudze połączonej z wieloma funkcjami, amplitunery cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród znawców urządzeń Hi-Fi, ale i kompletnych laików. Potwierdzamy: nawet niedoświadczony audiofil bez problemu poradzi sobie z obsługą tego urządzenia.

Najlepsze amplitunery umożliwiają odtwarzanie ulubione muzyki niemal z każdych źródeł, jak również dają dostęp do najnowocześniejszych funkcji sieciowych. Łączność Wi-Fi i Bluetooth to tylko niektóre ze standardów, które dziś musi spełnić naprawdę dobry amplituner stereo.

 

Najlepsze amplitunery stereo do 3000 zł – TOP 4

Choć wszystkie amplitunery mają wiele wspólnych cech, producenci sprzętu Hi-Fi prześcigają się w oryginalnych funkcjach, które nadają swoim urządzeniom. Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy zestawienie 4 świetnych amplitunerów w dobrych cenach.

 

  1. Denon DRA-800H

Amplituner stereofoniczny Denon DRA-800H to propozycja dla tych, którzy marzą o wielofunkcyjnym urządzeniu o rozmiarach, które pozwolą bez problemu przechowywać je na szafce TV. Denon DRA-800H to bowiem sprzęt, który ilością oferowanych funkcji zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Denon DRA-800H pozwoli ci cieszyć się najwyższą jakością dźwięku ze źródeł analogowych oraz cyfrowych. Wiele wejść umożliwia podłączenie niemal dowolnych urządzeń zewnętrznych, z kolei tunery radia FM oraz DAB+ dają możliwość słuchania ulubionych stacji w jakości tak dobrej, jak nigdy dotąd. Port USB na froncie urządzenia odczytuje pliki MP3, WAV, FLAC, ALAC i DSD (2,8/5,6 MHz). Dodatkowo, Denon DRA-800H posiada wejścia HDMI obsługujące4K Ultra HD. Na szczególną uwagę zasługuje wejście Phono przeznaczone do podłączenia gramofonów z wkładkami MM.

Obsługę amplitunera Denon DRA-800H można określić jako niesamowicie prostą i przyjemną. Udogodnieniem dla użytkownika jest dostęp do aplikacji Heos, która pozwala na stremowanie dowolnej muzyki, jak również możliwość odbierania dźwięku poprzez systemy Bluetooth lub AirPlay2.

Denon DRA-800H oferuje moc 100W na każdy z kanałów. Do urządzenia można podpiąć kolumny w trybie A/B dla drugiej strefy, jak również dwa subwoofery.

Parametry i możliwości amplitunera Denon DRA-800H pokazują, jak wiele pracy firma włożyła w przygotowanie urządzenia, które ma na celu sprostać wyrafinowanym gustom. Naszym zdaniem, Denon DRA-800H spełnia to zadanie w zupełności.

 

  1. Onkyo 8270

Onkyo 8270, tak jak poprzednie modele amplitunerów tej marki bazuje na mocnym, dobrej jakości wzmacniaczu wyprodukowanym w technologii WRAT. Wzmacniacz cechuje się szerokim pasmem przenoszenia, zwłaszcza w zakresie wysokich tonów.

Amplituner, poza doskonałej jakości dźwiękiem stereo oferuje zaawansowane właściwości charakterystyczne dla urządzeń A/V. Onkyo 8270 to również kompleksowy dostęp do usług internetowych i sieciowych, jak również bezprzewodowe wysyłanie dźwięku do urządzeń różnych częściach mieszkania lub domu, dzięki bezprzewodowemu multiroom’owi.

Dostępne wejścia w ampli tunerze Onkyo 8270 sprawią, że z jego atutów będzie mógł skorzystać praktycznie każdy. Urządzenie odpowie potrzebom miłośnikom gramofonów i płyt CD. Sprawdzi się również w połączeniu z konsolami do gier wykorzystującymi porty HDMI.

Tor wzmacniający w połączeniu z tranzystorami końcowymi pozwala na wysterowanie dwóch dowolnych kolumn głośnikowych i energetyczne odtworzenie każdej ścieżki dźwiękowej. Warto zwrócić uwagę na obecność wysokiej klasy przetwornika Asahi Kasei AK4438 o parametrach 384kHz/32-bit.

Dwuzakresowy moduł Wi-Fi (5 GHz/2.4 GHz) pozwala na wygodne korzystanie z AirPlay, jak również najlepszych serwisów muzycznych, jak Spotify, Deezer, Tidal czy Pandora. Technologie bezprzewodowej komunikacji multiroom: FireConnect i DTS Play-Fi, oraz Chromecast pozwalają na łączność amplitunera z dowolnymi urządzeniami mobilnymi, w tym smart fonami, tabletami i laptopami.

Onkyo 8270 spełni wymagania wszystkich, którzy chcą słuchać ulubionych utworów w doskonałej jakości, a jednocześnie cieszyć się prostotą obsługi urządzenia stereo.

 

  1. Marantz NR1200

Potrzebujesz dobrej jakości sprzętu Hi-Fi z funkcją podłączenia do telewizora? Jeśli tak, amplituner Marantz NR1200 będzie znakomitym wyborem. To także znakomite rozwiązanie dla osób, które nie marzą o konwencjonalnym kinie domowym, jednak chcą wspomóc dźwięk płynący z telewizora tradycyjnymi kolumnami. Marantz NR1200 posiada 5 wejść pozwalających na podłączenie odtwarzaczy Blu-Rey, konsoli do gier i dekoderów.

Centrum działania amplitunera jest wysokonapięciowy segment wzmacniający o mocy 75 W na kanał, który może wysterować każdy głośnik.  Transformator mocy podłączony niezależnie do obwodów wzmacniacza, przedwzmacniacza, modułu bezprzewodowego i wyświetlacza przedniego sprawia, że zakłócenia ulegają zmniejszeniu, poprawia się separacja kanałów, a jasność dźwięku zostaje zachowana.

Marantz NR1200 proponuje korzystanie z najnowocześniejszych standardów stremowania muzyki .Urządzenie posiada moduły Bluetooth oraz AirPlay2 działające na systemie multiroom Heos. Dzięki temu użytkownik zyskuje możliwość korzystania z najlepszych serwisów muzycznych, jak Spotify, Tidal, Deezer.

Miłośnicy wygodnego korzystania ze sprzętów muzycznych będą zachwyceni obecnością udogodnień takich, jak Apple Siri, Google Assistant oraz Amazon Alexa. Moduł Blutooth Out pozwala na podłączenie dowolnych, bezprzewodowych słuchawek, a nawet słuchania muzyki jednocześnie na kolumnach i słuchawkach.

Marka Marantz to jedna z legend na rynku sprzętu Hi-Fi; amplituner NR1200 udowadnia, że firma idzie z duchem czasu, by zadowolić najbardziej wymagających audiofilów.

 

  1. Yamaha RN-803D

Na amplituner Yamaha RN-803D składają się najlepsze komponenty – jak przystało na znaną i lubianą markę sprzętu Hi-Fi. Wyróżnikiem Yamaha RN-803D jest funkcja YPAO, dotąd stosowana wyłącznie w urządzeniach wielokanałowych. Dzięki temu rozwiązaniu, amplituner sam kalibruje parametry pracy pod kątem akustyki pomieszczenia.

Yamaha RN-803D to nowoczesne, sieciowe urządzenie zapewniające niczym nieograniczony dostęp do muzyki. Obsługa radia internetowego, najlepszych serwisów muzycznych oraz protokołu DLNA sprawiają, że twoje ulubione utwory w najlepszej jakości zawsze będą na wyciągnięcie ręki. Bezprzewodowa łączność Wi-Fi, Bluetooth i Airplay pozwolą korzystać z zasobów zgromadzonych na urządzeniach przenośnych.

Technologia YPAO, stosowana do niedawna tylko w amplitunerach AV i soundbarach Yamahy to jedna z najciekawszych funkcjonalności RN-803D. Dzięki niej amplituner sam może ocenić kształt i wielkość pomieszczenia, pozycję głośników, materiał pokrywający ściany. Następnie, RN-803D kalibruje parametry brzmienia tak, by zapewnić możliwie najlepszą jakość dźwięku. Dzięki funkcji YPAO amplituner jest w stanie korygować wczesne odbicia dźwięku.

Yamaha po raz kolejny udowadnia, że jest w stanie zrobić wiele, by sprostać rosnącym oczekiwaniom miłośników muzyki. Amplituner RN-803D pozwoli każdemu poczuć się jak w profesjonalnym studiu odsłuchowym, dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom. To świetny wybór, jeśli od idealnego amplitunera stereo oczekujesz szerokiego zakresu funkcji, a zarazem intuicyjnej obsługi.

Dodaj komentarz