Najlepsze głośniki 16,5cm/6.5” dwudrożne car audio do samochodu do 300 zł Skomentuj

Jazda samochodem w dłuższej perspektywie przestaje być rzeczą ciekawą oraz interesującą, a podróż jest jedynie drogą do określonego celu. Cały cykl jazdy można jednak sobie umilać na różne sposoby, a jednym z nich jest słuchanie muzyki swoich ulubionych wykonawców. Jeśli chcesz w pełni oddać się muzyce oraz zagłębić w świat dźwięków, musisz posiadać odpowiedniej jakości system audio, który będzie odpowiedzialny za głębie oraz moc dźwięków. Kluczowym elementem tego typu systemu jest oczywiście głośnik, którego odpowiednie działanie będzie warunkowało skuteczność całej instalacji. Naszą propozycją jest wykorzystanie w tym celu głośników dwurożnych o wymiarach 16,5cm/6.5”, które będą gwarantowały dobrą jakość wydobywanego dźwięku. W naszym rankingu przedstawię Tobie propozycje produktów do 300 złotych, które zostaną uszeregowane pod względem stosunku jakości do ceny.

Na czele stworzonego przez nas zestawienia znajdziemy urządzenie Hifonics TS62. Jeśli poszukujesz najbardziej korzystnego wyboru pod względem stosunku prezentowanej jakości do ceny, wtedy skorzystanie z modelu TS62 będzie z pewnością dobrym wyborem. Jest to urządzenie o niewątpliwie atrakcyjnej cenie, lecz nie jest to jedyna zaleta przedstawionego przez nas produktu. Głośnik cechuje się również bardzo dobrymi parametrami, które są konkurencyjne nawet z urządzeniami z wyższej półki cenowej. Potwierdzenie naszego stanowiska znajduje się przede wszystkim w specyfikacji sprzętu, która została dołączona przez producenta do produktu. Jednym z kluczowych parametrów tego typu elementu systemu nagłośnienia jest maksymalna moc oraz moc RMS, której wartość odpowiada głośności jaką uzyskamy stosując urządzenie. Wartości te kolejno wynoszą 180 oraz 90 W, co jest naprawdę przyzwoitym wynikiem. Drugim parametrem, na który warto zwrócić uwagę jest dolna wartość pasma przenoszenia, która wynosi w tym przypadku 55 Hz.

Niemal identycznym urządzeniem do głośnika znajdującego się na pierwszej pozycji, jest produkt ESX HZ-62 Horizon. Identycznym oczywiście pod względem samej specyfikacji, która jest głównym źródłem oceny jakości wszystkich produktów znajdujących się w naszym zestawieniu. Wartości maksymalnej mocy, mocy RMS oraz dolnego pasma przenoszenia zostały przez producenta opisane tymi samymi wartościami jak w przypadku głośnika Hifonics TS62, więc jakość obu urządzeń powinna stać na bardzo zbliżonym poziomie. Model HZ-62 Horizon niestety kosztuje kilkadziesiąt złotych więcej niż wcześniej przedstawiony produkt, co sprawia, że stosunek jakości do ceny nieznacznie spada. Jedynie ten szczegół warunkował wyróżnienie modelu TS62 na pierwszym miejscu, gdyż oba prezentują się niezwykle korzystnie.

Wybór ostatniego produktu, który znajdzie się na podium nie był sprawą oczywistą, a różnice pomiędzy produktami są niezwykle subtelne i ciężkie do wychwycenia. Stworzenie całkowicie rzetelnej listy elementów nagłośnienia było niemałym problemem, gdyż każdy z przedstawionych głośników otrzymuje od nas pełną rekomendację. W przypadku głośnika Hertz DC 165.3 na samym początku pod uwagę weźmiemy specyfikację urządzenia, która również prezentuje się bardzo ciekawie oraz interesująco. Maksymalna moc oraz moc RMS prezentują się nieco gorzej niż w przypadku dwóch poprzednich prezentowanych przez nas opcji, gdyż wynoszą kolejno 60 oraz 120 W, lecz głośnik nadrabia to wszystko niższą wartością dolnego pasma przenoszenia, która wynosi 60 Hz.

Następną propozycją, która powinna sprawdzić się we wszystkich instalacjach audio montowanych w samochodach, jest Hifonics ZSi62. Parametry urządzenia nie odbiegają znacząco od standardów jakie wykreśliły nam poprzednie głośniki, dlatego też wybór odpowiedniego produktu pod względem samej jakości powinien być decyzją całkowicie subiektywną. Inaczej sprawa ma się natomiast z ceną, gdyż za urządzenie podobnej jakości jak w przypadku pierwszego oraz drugiego urządzenia musimy zapłacić kolejno 80 oraz 40 złotych więcej. Ten szczegół sprawił, że model ZSi62 znajduje się na czwartym, a nie na pierwszym miejscu.

Drugą propozycją z wyższej półki cenowej jest głośnik MB Quart QX165, którego cena wynosi praktycznie tyle samo ile producent życzy sobie za chwilę wcześniej przedstawiony produkt. Porównanie obu tych głośników pozwoliło nam w bardzo łatwy sposób umiejscowić model QX165 na ostatniej pozycji. Nie oznacza to jednak, że urządzenie nie będzie przydatne oraz skuteczne w zastosowaniu. Różnice w specyfikacji były wyraźne, lecz dla mniej wymagających użytkowników mogą być całkowicie niesłyszalne. Producent urządzenia w specyfikacji moc maksymalną określił na poziomie 160 W oraz moc RMS na poziomie 80 W. Natomiast pasmo przenoszenia oscyluje w granicach 56 Hz, co i tak jest bardzo dobrym wynikiem jak na urządzenie z tej półki cenowej.

Dodaj komentarz