Najlepsze głośniki/systemy odseparowane 16,5cm/6.5” do samochodu. Zestawienie do 1000 zł. Skomentuj

Jeśli jesteś częstym użytkownikiem samochodu z pewnością bardzo często czas spędzony podczas podróży pożytkujesz na słuchaniu swojej ulubionej muzyki. Jednakże wbudowane w samochód głośniki bardzo często są wątpliwej jakości, a dźwięk wydobywający się z całego systemu jest kompletnie zniekształcony. Odbiera to przyjemność ze słuchania swoich ulubionych artystów oraz kawałków. Dobrym rozwiązaniem tego typu problemu jest zastosowanie w swoim samochodzie systemu na bazie głośników 16,5cm/6.5” odseparowanych, co pomoże nabrać muzyce pierwotnego brzmienia oraz jakości. W naszym zestawieniu przedstawię Tobie klika propozycji głośników do 1000zł, których pozycja w zestawieniu została określona na bazie stosunku jakości do ceny. 

 

Zestawienie głośników samochodowych odseparowanych do 1000 złotych otwiera urządzenie Hifonics ZSi6.2C, które kosztuje dwukrotnie mniej niż założona przez nas na samym początku maksymalna cena. Biorąc pod uwagę klasyfikacje na podstawie jakości do ceny, z pewnością jest to dość częsty schemat, że urządzenie z niższej półki cenowej zajmuje czołową lokatę. Jednakże model ZSi6.2C nie jest jedynie tanim urządzeniem. Zanim będziemy mogli docenić w pełni zalety prezentowanego przez nas urządzenia, musimy skupić się na tym co jest kluczowe przy ocenie jakości danego sprzętu. Bardzo ważnym parametrem jest moc maksymalna oraz moc RMS, która określa jak głośny, a zarazem czysty dźwięk może zostać wydobyty z głośnika. W przypadku produktu Hifonics wyżej przedstawione parametry zostały określone w specyfikacji kolejno na 125 oraz 250 W, co jest wysoką wartością jak na urządzenie tej klasy. 

  • ESX QE6.2C – Dobra propozycja z wyższej półki cenowej 

Zaraz za plecami głośnika Hifonics znajduje się praktycznie bliźniacze, pod względem specyfikacji, urządzenie marki ESX. Gdybyśmy w naszym zestawieniu oceniali jedynie jakość urządzenia, wtedy moglibyśmy powiedzieć bez zastanowienia, że wybór pomiędzy dwiema pierwszymi pozycjami jest całkowicie subiektywny oraz kierowany jedynie indywidualnymi preferencjami. Niestety model QE6.2C w zestawieniu, którego pozycje ustalane są na podstawie jakości do ceny traci nieco do modelu ZSi6.2C, gdyż kosztuje 200 złotych więcej, co nieco obniża korzystny stosunek jakości do ceny. Warto jednak podkreślić, że będzie to równie dobry wybór jak pierwsza pozycja w naszym zestawieniu, więc jak najbardziej rekomendujemy tego typu rozwiązanie. 

Głośnik ETON POW160.2 melduje się na trzeciej pozycji naszego zestawienia. Natomiast dystans do miejsca drugiego nie był już jednak aż tak wyraźny jak w przypadku różnicy pomiędzy pierwszym i drugim miejscem. Za kolejne 200 złotych więcej otrzymujemy głośnik o nieco wyższej jakości, która powinna robić różnicę w przypadku brzmienia całego systemu audio. Parametrami, na które warto zwrócić uwagę w przypadku modelu POW160.2 są bardzo niskie dolne pasmo przenoszenia oraz wysoka skuteczność głośnika, co sprawia, że dźwięk wydobywany z urządzenia jest pełniejszy oraz znacznie bardziej głęboki. Na potwierdzenie warto podać wartość tych parametrów prosto ze specyfikacji, które wynoszą kolejno 49 Hz oraz 94 dB.  

Pozycja zaraz za podium przypadła najdroższemu głośnikowi z całego naszego rankingu. Jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny, w tym przypadku dystans jest już znacznie większy. Urządzenie kosztuje kilkadziesiąt złotych mniej niż w przypadku modelu POW160.2, lecz nie przekłada się to na zwiększoną jakość produktu. Firma Audio System prezentuje nam specyfikację urządzenia, która najdobitniej przedstawia, że czwarta pozycja w zestawieniu jest jak najbardziej zasłużona. Pierwszym parametrem, który bardzo często definiuje ogólną użyteczność sprzętu jest maksymalna moc oraz moc RMS, która w przypadku modelu X 165 EVO wynosi kolejno 140 oraz 100 W. Zaletą głośnika, dzięki której znalazł się on w naszym zestawieniu jest bardzo dobra jakość wykonania elementów produktu, która z pewnością zagwarantuje dłuższą żywotność. 

  • FOCAL 165 AS – Alternatywa w wyższej półce cenowej 

Ostatnia pozycja naszego rankingu bardzo długo nie mogła zostać dokładnie sprecyzowana. Urządzenie marki Audio System oraz Focal prezentują bardzo podobny stosunek jakości do ceny, więc zadanie nie było dla nas najłatwiejsze. W ostateczności postawiliśmy na jakość, a model X 165 EVO prezentował się pod tym względem znacznie lepiej niż prezentowany obecnie na ostatniej pozycji model 165 AS. Potwierdzenie naszych słów znajdziemy z pewnością w specyfikacji, która została wyposażona w najważniejsze, z punktu widzenia użytkownika, parametry. Pierwszym z nich jest oczywiście maksymalna moc oraz moc RMS, która ustalona została na poziomie 120 oraz 60 W. Gorzej, niż w przypadku innych głośników, prezentuje się również skuteczność, która oscyluje w okolicach 91 dB. Pozytywnym aspektem głośnika jest jednak dolne pasmo przenoszenia, które prezentuje się dosyć przyzwoicie, gdyż osiąga wartość 60 Hz. 

Dodaj komentarz