Najlepsze mównice konferencyjne – TOP 3 Skomentuj

Każdy, kto na co dzień ma do czynienia z wystąpieniami publicznymi doskonale wie, że przygotowanie merytoryczne to nie wszystko. Aby ważne informacje dotarły do wszystkich uczestników spotkania niezbędny jest również sprzęt, który zapewni świetną emisję dźwięku. Rozwiązaniem stosowanych od lat są mównice – dziś przedstawiamy 3 nowoczesne modele tych urządzeń, które wpłyną na jakość każdego przemówienia.

 

Jak działa mównica konferencyjna?

Nowoczesna mównica konferencyjna to połączenie klasycznej mównicy z sprzętem nagłaśniającym – a więc wbudowanym wzmacniaczem i głośnikami. Do urządzenia można podłączyć mikrofon, co sprawia, ze mównica staje się multifunkcyjną pomocą podczas różnego rodzaju wykładów, odczytów, rozpraw sądowych i konferencji. Zamiast stosować kilka urządzeń, wystarczy zainwestować w jeden, kompleksowo przygotowany sprzęt. Najlepsze mównice konferencyjne wyposażone są w akumulatory, które pozwalają na ich całkowicie mobilne użytkowanie.

 

Zastosowanie mównic

Konferencje i wykłady to nie jedyne okoliczności, podczas których mównica sprawdza się doskonale. Te urządzenia coraz częściej można spotkać w sądowych salach rozpraw. Co ciekawe, coraz częściej zastępują… ambony w kościołach. Słowem – mównice sprawdzą się wszędzie tam, gdzie jakość i słyszalność mowy ma ogromne znaczenie.

 

3 najlepsze mównice konferencyjne

Nie wiesz, jaką mównicę wybrać? Zapoznaj się z naszym subiektywnym rankingiem TOP 3 i wybierz sprzęt, który przemieni zwykłą salę w audytorium z prawdziwego zdarzenia.

 

  1. ITC T-6236

Jeśli poszukujesz urządzenia, które niezawodnie sprawdzi się podczas konferencji, wykładów, posiedzeń czy zebrań zarządu, mównica ITC T-6236 sprawdzi się znakomicie. To nowoczesny, komplety sprzęt o zastosowaniu audytoryjnym i konferencyjnym, który podczas wszelkiego rodzaju przemówień zapewnia doskonałą jakość i słyszalność mowy. Mównica została wyposażone w możliwości, które pozwalają na zastosowanie jej nawet podczas spotkań o bardzo wysokiej randze.

Mównica ITC T-6236 posiada wbudowany wzmacniacz miksujący o mocy 60W wyposażony w dodatkowe wejścia MIC i AUX oraz dwudrożną kolumnę głośnikową o tej samej mocy. Mikrofon na gęsiej szyi z lampką LED znacząco zwiększa komfort prowadzenia przemówień, nie stanowiąc jednocześnie żadnego ograniczenia dla tych, którzy planują odchodzić od mównicy – do urządzenia można podłączyć mikrofon bezprzewodowy. Szeroki pulpit mównicy pozwoli na wygodne ułożenie niezbędnych dokumentów.

Nieskomplikowany i doskonale czytelny panel z wejściami pokrętłami nie będzie stanowić problemu nawet dla osób, które do tej pory nie miały do czynienia z profesjonalnymi mównicami. ITC zadbało o połączenie najlepszej funkcjonalności i prostej obsługi sprzętu.

Na uwagę zasługuje nowoczesny, elegancki desing mównicy ITC T-6236 – jej prosta forma i czarny kolor doskonale wpasują się w różnego rodzaju sale konferencyjne, a nawet przestrzenie takie, jak sale sądowe. ITC T-6236 to gwarancja przemówienia w najlepszej możliwej jakości z zachowaniem maksymalnego komfortu mówcy.

 

  1. Monacor SPEECH-100

Monacor SPEECH-100 to wysokiej jakości innowacyjna mównica, która łączy w sobie duże możliwości mocowe, wygodę użytkowania i znakomitą jakość dźwięku. Urządzenie doskonale nada się do nagłaśniania przemówień podczas wykładów, konferencji, szkoleń czy spotkań zarządu. To znakomity sposób na szybką przemianę dowolnego pomieszczenia w profesjonalne audytorium.

Do największych atutów mównicy Monacor SPEECH-100 należy zaliczyć wbudowany wzmacniacz miksujący o mocy 80W, dwudrożny zestaw głośnikowy oraz amortyzujące wstrząsy gniazda XLR do podłączenia 2 opcjonalnych mikrofonów na gęsiej szyi, lub mikrofonu wraz z lampką. SPEECH-100 wyposażono w akumulator żelowy 2 x 12V/7Ah, który pozwala na mobilne zastosowanie sprzętu.

Nowoczesna mównica Monacor SPEECH-100 zwraca uwagę swoim klasycznym wyglądem. Solidna obudowa została wykonana z płyt czarnych i w kolorze drewna, dzięki czemu znakomicie sprawdzi się w pomieszczeniach wymagających stonowanego i poważnego wystroju, takich jak sale konferencyjne, wykładowe, a nawet sale rozpraw. Jednocześnie, SPEECH-100 zapewnia użytkownikowi bardzo wysoki komfort – szeroki pulpit ze schowkiem na dokumenty pozwoli bez problemu przygotować się na każdego rodzaju wystąpienie.

SPEECH-100 to nie tylko gwarancja doskonale słyszalnego przemówienia, ale i sposób na emisję muzyki podczas różnego prezentacji. To urządzenie bez najmniejszych problemów dopasuje się do nawet najbardziej wygórowanych potrzeb prelegentów i publiczności, bez względu na miejsce wystąpienia.

 

  1. MONACOR SPEECH-200

MONACOR SPEECH-200 to przenośna mównica konferencyjna z wbudowanym odbiornikiem bezprzewodowym. Podobnie jak inne produkty tego producenta, MONACOR SPEECH-200 łączy w sobie doskonałe możliwości mocowe, jakość dźwięku oraz wysoką wygodę użytkowania, co bez wątpienia odczują mówcy na salach wykładowych i  konferencyjnych.

MONACOR SPEECH-200 zapewnia wszystkie funkcjonalności niezbędne do wysokiej jakości dźwięku i doskonałej słyszalności mowy, nawet w przypadku dużego audytorium. Wbudowany wzmacniacz miksujący, limiter, 3 uniwersalne wejścia Mic/Line oraz 1 wejście liniowe RCA pozwalają na wszechstronne wykorzystanie sprzętu. MONACOR SPEECH-200 wyposażono w 2 wejścia mikrofonowe, które umożliwiają zastosowanie wygodnych mikrofonów na gęsiej szyi.

Firma Monacor wychodzi naprzeciw wymaganiom nawet najbardziej wybrednych klientów, oferując im mównicę spełniającą nie tylko wysokie warunki jakościowe, ale i użytkowe. SPEECH-200 posiada podwójny blat i 2 półki na dokumenty, dzięki czemu każde z wystąpień będzie przygotowane kompleksowo. Wygodny pulpit z lampką pozwoli odczytywać tekst w każdych warunkach. Na uwagę zasługuje nowoczesny wygląd mównicy – połączenie czerni i drewna jest ponadczasowe i uniwersalne. Ponadto, sprzęt można bardzo łatwo transportować, dzięki wbudowanym kółkom.

Mównica SPEECH-200 to propozycja dla każdego, komu zależy na dokładnym przygotowaniu publicznego wystąpienia. Prosta obsługa, dobry wygląd i efekt w postaci wysokiej jakości dźwięku uświetnią mowy podczas wykładów, odczytów, rozpraw i wszelkich innych wystąpień.

Dodaj komentarz