Najlepsze wzmacniacze stereo do 2000 zł – TOP 5 – home audio Skomentuj

Dobry wzmacniacz stereo jest fundamentem solidnego brzmienia. Każdy audiofil wie, że to właśnie od tego urządzenia należy rozpocząć kompletowanie domowego zestawu muzycznego. Na rynku znajdziesz całe mnóstwo urządzeń, które obiecują spełnić wymagania nawet bardzo wymagających miłośników dobrego dźwięku. Na które z nich się zdecydować? Prezentujemy 5 dobrych wzmacniaczy stereo, które kupisz za maksymalnie 2000 zł.

 

Wzmacniacz stereo – obowiązkowy element zestawu grającego

Wzmacniacz stereo to podstawowy sprzęt muzyczny, który pozwoli ci stworzyć twój idealny system nagłaśniający. Do jego zakupu warto podejść roztropnie – dobrze wybrany sprzęt będzie cieszył domowników przez naprawdę długie lata.

Połączenie przedwzmacniacza i końcówki mocy w jednej obudowie pozwala zaoszczędzić miejsce, a jednocześnie pieniądze – wzmacniacze zintegrowane to rozwiązanie tańsze od kupna konstrukcji dzielonych.

Wzmacniacz ma na celu odbieranie sygnałów analogowych lub cyfrowych pochodzących ze źródeł dźwiękowych, a następnie wzmocnienie ich i przesłanie do kolumn głośnikowych. To urządzenie, bez którego nie obędzie się żaden kompletny zestaw grający. We wzmacniacz stereo warto zainwestować nie tylko po to, by cieszyć się ulubioną muzyką – można wykorzystać jego możliwości również podczas rodzinnych seansów filmowych czy grania na konsoli.

 

Najlepsze wzmacniacze stereo do 2000 zł – TOP 5

Z którym urządzeniem warto opuścić salon hi-fi? Przygotowaliśmy zestawienie najlepiej ocenianych wzmacniaczy stereo z półki cenowej do 2000 zł. Wybierz najlepszy dla siebie i ciesz się brzmieniem w najlepszej jakości!

 

  1. Marantz PM-6006

Słyszałeś już o kultowym wzmacniaczu Marantz PM-6005? Wielu zwolenników kultowej marki mogłoby pomyśleć, że trudno o stworzenie czegoś bardziej funkcjonalnego. Producent poszedł jednak o krok dalej, proponując całkiem nowy wzmacniacz dla koneserów nienagannych brzmień.

 Marantz PM-6006 to unowocześniona wersja popularnego modelu PM-6005, w którym zachowano najlepsze jakościowo sekcje wzmacniacza i przedwzmacniacza. W tym wypadku sekcja przedwzmacniacza została wykonana z komponentów dyskretnych, z kolei wzmacniacza – umożliwiających odtwarzane dźwięku detalicznego.

Na uwagę zasługuje przetwornik C/A CS4398, który jest w stanie odtworzyć sygnał w jakości 24-bit/192kHz. Istnieje możliwość podłączenia różnych źródeł cyfrowych, jak odtwarzacze Blu-Ray, telewizory czy konsole do gier.

Podczas projektowania modelu PM-6006 nie pominięto ważnych dla użytkownika funkcji, w tym sześciu gniazd wejściowych audio (w tym wejścia gramofonowego), dwóch parach złączy głośnikowych oraz pilocie zdalnego sterowania.

Marantz PM-6006 to nowoczesny wzmacniacz stereofoniczny, który pozwoli ci cieszyć się świetną jakością ulubionych multimediów. Jakość urządzenia tej renomowanej marki została dopełniona dodatkową, metalową obudową, dzięki czemu praca sekcji analogowej nie zostaje zakłócona. Ponadto, trzeba przyznać że Marantz PM-6006 prezentuje się nad wyraz stylowo; typowy dla marki minimalistyczny, a zarazem bardzo nowoczesny design urządzeń audio będzie stanowił wartość dodaną w przypadku różnego rodzaju wnętrz.

 

  1. Pioneer A-40AE

Japońska marka Pioneer słynie z urządzeń audio, które wyróżniają się jakością, alei atrakcyjnym wyglądem. Już pierwszy rzut oka na wzmacniacz Pioneer A-40AE zdradza, że urządzenie jest bardzo bogato wyposażone – metalowy, przedni panel i pokrętło głośności prezentują się naprawdę solidnie.

Pioneer A-40AE posiada aż osiem wejść przełączanych za pomocą mniejszego pokrętła. O tym, które źródło zostało akurat wybrane informuje wskaźnik diodowy. Zamiast stosować pokrętło, wejście możemy zmienić również za pomocą zdalnego pilota.

Wzmacniacz wyposażono w tryb Direct, przełącznik zacisków głośnikowych i układ aktywujący wejście na końcówkę mocy z pominięciem przedwzmacniacza. W urządzeniu znajduje się również wyście słuchawkowe.

Warto przyjrzeć się bliżej zaciskom głośnikowym zastosowanym w Pioneer A-40AE – zostały wyprodukowane z pominięciem materiałów magnetycznych, a zatem są mniej wrażliwe na zewnętrzne zakłócenia.

Jak przystało na markę Piooner, A-40AE wyróżnia się wysoką mocą, której towarzyszy brzmienie o wyjątkowym charakterze. Dźwięk ustawiony jest stabilnie, a zarazem nisko. Wzmacniacz zapewnia również wysokiej jakości bas i niskie zejścia w rodzaju wibracji.

Pioneer A-40AE to doskonała propozycja dla osób, które oczekują niezawodnego wzmacniacza oferującego brzmienie dobrej jakości – nawet przy długiej i intensywnej pracy. Wzmacniacz ten bez wątpienia uatrakcyjni każdy domowy zestaw audio. Biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości, Pioneer A-40AE zasługuje na solidne wyróżnienie.

 

  1. Yamaha A-S501

Poszukujesz bogato wyposażonego wzmacniacza stereo? Jeśli tak, Yamaha A-S501 spełni twoje oczekiwania. To urządzenie wykorzystujące technologię ToP-ART, tryb Pure Direct oraz najlepszej jakości podzespoły, co przekłada się na zniewalającą jakość dźwięku.

Technologia Top-ART to gwarancja brzmienia optymalnego oraz zmniejszonego ryzyka zakłócenia sygnału szumem i zniekształceniami. Autorska koncepcja Yamahy zakłada symetryczną budowę I/O, z lewym i prawym kanałem ustawionymi w prostym układzie. Sztywna dolna rama i solidna centralna belka tłumią wibracje. Dzięki takim rozwiązaniom, dźwięk oferowany przez Yamaha A-S501 cechuje się wyjątkową muzykalnością.

A co z trybem Pure Direct? To nic innego, jak maksymalne skracanie ścieżki sygnału muzycznego z ominięciem kontroli balansu i barwy, a także wbudowany filtr loudness. Efektem jest minimalizacja ryzyka pogorszenia sygnału.

Yamaha A-S501 wyposażono w cyfrowe wejście audio ze złączem optycznym i współosiowym. Pozwalają one na przesyłanie dźwięku z telewizora i odtwarzacza Blu-Ray. Dźwięk zachowany w postaci cyfrowej ciągle pozostaje czysty dynamiczny, co udowadnia, że Yamaha A-S501 może stanowić świetne centrum rozrywki w każdym domu; niezależnie, czy potrzebujesz go słuchani muzyki, oglądania meczy czy filmów.

 Innowacyjne rozwiązania połączone z eleganckim wzornictwem tworzą wzmacniacz, który zadowoli nawet najbardziej wymagających. Układ przycisków i regulatorów jest bardzo czytelny, a panel przedni prezentuje się luksusowo – jak zresztą inne produkty Yamahy.

 

  1. Onkyo A-9150

Onkyo A-9150 to zaawansowany wzmacniacz wyposażony w przetworniki C/A i przedwzmacniacz gramofonowy MM/MC. Dodatkowo, Yamaha po raz kolejny oferuje ciekawe zestawienia klasycznych i innowacyjnych rozwiązań, podnosząc tym samym poprzeczkę i proponując wzmacniacz stereofoniczny wysokich lotów.

Zintegrowany wzmacniacz stereo Onkyo A-9150 wykorzystuje unikatowe rozwiązanie, które owocują dźwiękiem dynamicznym i czystym. Urządzenie oferuje atrakcyjne funkcje zarówno miłośnikom klasyki analogowej, jak i nowoczesnych technologii cyfrowych. Decydując się na Onkyo A-9150 zyskujesz oryginalny system amplifikacji i realistyczne brzmienie, za którym stoi Discrete SpectraModule. Ten stopień wejściowy mocy szczuci się szybkością narastania napięcia – 500V/µs. Sprawia to, że prawdziwa dynamika dźwięku zostaje zachowana, podobnie jak bardzo szerokie liniowe pasmo przenoszenia. Ma to realny wpływ nie tylko na żywotne brzmienie, ale i dokładniejszą definiccję instrumentów na większej scenie dźwiękowej.

Gramofonowy przedwzmacniacz MM/MC uraduje miłośników czarnych płyt – z Onkyo A-9150 ich urok można odkrywać na nowo. Miłośnicy cyfrowych źródeł będą zadowoleni z przetwornika opartego na procesorze Ashai Kasei AK4452, działającym z częstotliwością 768kHz i długością słowa 32-bit. Wejścia koaksjalne, optyczne i analogowe RCA pozwolą łączyć Onkyo A-9150 z wszelkimi urządzeniami towarzyszącymi.

Ławy w obsłudze i doskonale czytelny panel przedni nie sprawi problemu nawet początkującym audiofilom. Warto zwrócić również na typowe dla Onkyo proste, surowe wzornictwo.

 

  1. Denon PMA-800NE BK

Denon PMA-800NE BK jest nowoczesnym, zintegrowanym wzmacniaczem, który powstał na bazie prac nad starszym modelem PMA-2500NE. Modyfikacja technologii zastosowanych w starszych urządzeniach pozwala firmie Denon zaproponować wysokiej klasy urządzenie, dające gwarancję wysokiej jakości dźwięku o dużej dynamice i subtelnych detalach.

Firma Denon od lat wytycza standardy na rynku urządzeń audio; nic więc dziwnego, że i tym razem inżynierowie poważnie podeszli do projektu nowoczesnego wzmacniacza. Denon PMA-800NE BK poszerza możliwości swojego poprzednika i dysponuje większą mocą. Aby pojąć, jak duży krok poczyniła marka, wystarczy przyjrzeć się podstawowym zaletom nowego wzmacniacza.

Wzmacniacz stereofoniczny Denon PMA-800NE BK oferuje moc 85 W na kanał. Posiada wysokojakościowy przedwzmacniacz gramofonowy MM/MC, liniowe wejścia anlogowe, a także cztery wejścia cyfrowe z obsługą 192 kHZ/24 bit. Denon PMA-800NE BK wyposażono również w dedykowane wejścia analogowe o stałym i zmiennym poziomie, służące do podłączenia aktywnych głośników lub wzmacniaczy mocy.  Urządzenie może być zdalnie sterowane zarówno za pomocą dołączonego do niego pilota, jak i aplikacji Heos.

Na pochwałę zasługuje zastosowanie antywibracyjnej konstrukcji wzmacniacza, która minimalizuje niekształcenia, a zarazem zwiększa rozdzielczość dźwięku. Wzmacniacz Denon PMA-800NE BK, jak inne urządzenia tego producenta cieszy oko luksusowym wyglądem – zarówno w wersji czarnej, jak i srebrnej. Bardzo czytelny system pokręteł i przycisków dodatkowo usprawnia korzystanie z urządzenia.

Dodaj komentarz