Najlepsze wzmacniacze stereo do 3000 zł – TOP 4 – home audio Skomentuj

Dobry wzmacniacz stereo to podstawa solidnego brzmienia, dlatego to właśnie od niego warto rozpocząć kompletowanie muzycznego zestawu. Który wzmacniacz warto wybrać, aby cieszyć się ulubioną muzyką w najlepszej jakości? Radzimy, na co zwrócić uwagę podczas zakupów, a także przedstawiamy 4 najlepsze wzmacniacze stereo do 3000 zł.

 

Jak wybrać najlepszy wzmacniacz stereo?

Dom prawdziwego audiofila nie obędzie się bez wzmacniacza, który może stanowić prawdziwe centrum muzycznej rozrywki – oczywiście, jeśli spełnia odpowiednie warunki. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

 

 • Moc wzmacniacza stereo

Odpowiednia moc to najważniejsze kryterium, jakim powinieneś kierować się podczas poszukiwań idealnego wzmacniacza. To właśnie od niej zależeć będzie siła dźwięku. Najlepiej dostosuj sprzęt do pomieszczenia – im mniejsze, tym wzmacniacz o mniejszej mocy będzie potrzebny. W pomieszczeniach o powierzchni 35-40 m2 najlepiej sprawdzi się wzmacniacz o mocy 100 watów na każdy kanał, zaś przy 150 m2 – co najmniej 150 watów. W mniejszych pokoju (15 m2) wystarczy zainstalować wzmacniacz o mocy 40 watów.

Warto pamiętać, że wzmacniacz stereo powinien wykorzystywać jedynie 50% swojej całkowitej mocy, aby zagwarantować klarowny i pozbawiony zakłóceń dźwięk.

 • Ilość niezbędnych złączy

Im ich więcej, tym lepiej. Duża ilość złączy pozwoli ci na swobodne rozbudowywanie systemu audio. Idealny wzmacniacz stereo powinien posiadać:

 • Złącza RCA audio do podłączania urządzeń analogowych,
 • Złącza RCA Phono, w przypadku wzmacniaczy wyposażonych w wejścia gramofonowe,
 • Złącza koaksjalne, przesyłające cyfrowy sygnał bez straty na jakości,
 • Złącze optyczne, przesyłające nieskompresowany, dwukanałowy sygnał PCM audio;
 • Złącze USB, do podłączenia pendrive, komputera,czy mikrofonu.

 

Najlepsze wzmacniacze stereo do 3000 zł – TOP 4

Nie wiesz, na jaki wzmacniacz stereo się zdecydować? Skorzystaj z naszych podpowiedzi – przedstawiamy 4 najlepsze wzmacniacze stereo do kwoty 3000 zł.

 1. Pioneer A-50

Jeśli poszukujesz dobrego wzmacniacza klasy D, Pioneer A-50 bez wątpienia spełni twoje oczekiwania. To wysokiej jakości wzmacniacz zintegrowany, który zapewnia wysoce wierną reprodukcję dźwięku. Dzięki specyficznemu rozkładowi obwodów wewnętrznych oraz odizolowaniu przewodów wzmacniacza, przedwzmacniacza oraz zasilacza, poziom zakłóceń jest maksymalnie obniżony, przy minimalnych zniekształceniach sygnału.

Na metalowym froncie urządzenia można zauważyć sporo pokręteł i przycisków – producent pozwala na sterowanie regulacją barwy i zrównoważenia, a nawet filtrem loudness. Ci, którzy nie wymagają od wzmacniacza tak zaawansowanych opcji, mogą skorzystać z funkcji Source Direct, która umożliwia czyste brzmienie dostosowane do konkretnego rodzaju muzyki. To jednak coś więcej, niż zwykły przełącznik – tryb ten pozwala na perfekcyjne dostrojenie w celu jak największego wzmocnienia muzykalności. Ponadto, Pioneer A-50 został wyposażony w funkcję Power Amp Direct, która pozwala na używanie go jako końcówki mocy w wielokanałowej konfiguracji.

Warto zwrócić uwagę na pozłacane wejścia audio oraz gniazda głośnikowe, oferujące stabilne połączenie i czystość sygnału audio. Zestaw wyposażono w pilot do zdalnego sterowania urządzeniem.

Na uwagę zasługują również nowoczesne, aluminiowe panele, w które obudowano Pioneer A-50. Wzmacniacz prezentuje się elegancko i minimalistycznie, dzięki czemu doskonale wpasuje się w rożnego rodzaju wnętrza. Pioneer A-50 to wysoce wydajny wzmacniacz, który stanie się idealnym centrum twojego domowego systemu audio, gwarantując czystość brzmienia w każdych warunkach.

 

 1. Yamaha A-S701

Ci, którzy od wzmacniacza stereo oczekują bogatego wyposażenia, bez wątpienia będą zadowoleni z działania modelu Yamaha A-S701. Dedykowany przedwzmacniacz gramofonowy, przetwornik c/a, wzmacniacz słuchawkowy z wyjściem typu „duży jack”, regulacja barwy, regulacja loudness – wszystkie te udogodnienia znajdziesz w zgrabnym, nieco niepozornym urządzeniu.

Wzmacniacz Yamaha A-S701 działa zgodnie z technologią Top-ART i obsługuje tryby Pure Direct oraz CD Direct. Posiada wejścia cyfrowe do telewizora i Blu-ray, a także pozłacane zaciski głośnikowe, RCA CD i Phono, złącza koncentryczne.

Na specjalną uwagę zasługuje wspomniany tryb Pure Direct, który powoduje, że sygnał omija regulację niskich i wysokich tonów, wzmacniacz buforujący oraz balans. Efekt? Skrócenie toru sygnału sprawia, że znacznie polepsza się jakość dźwięku przy utrzymaniu maksymalnej wydajności sprzętu. Z nowoczesnym wzmacniaczem stereo Yamaha A-S701 uzyskasz czysty dźwięk nawet za pośrednictwem wejść HDMI.

Warto dodać, że stereofoniczny wzmacniacz Yamaha A-S701 ma sporo do zaoferowania również klasycznym audiofilom – dzięki obecności wejścia Phono można podłączyć do niego gramofon, by słuchać ulubionych płyt winylowych w najlepszej możliwej jakości.

Wymagający miłośnicy dobrych brzmień bez wątpienia będą w pełni zadowoleni z funkcjonalności wzmacniacza Yamaha A-S701, który łączy klasyczne rozwiązania renomowanej marki sprzętu audio z technologicznymi niuansami, dzięki którym twoja ukochana muzyka będzie brzmiała jeszcze lepiej.

 

 1. Cambridge Audio CXA60

Cambridge Audio CXA60 to wzmacniacz stereo o mocy nominalnej 60 A, zawierający transformator toroidalny znacznie zwiększający wydajność sprzętu. Zawiera dwa wejścia cyfrowe optyczne i jedno koncentryczne, co pozwoli na podłączenie dowolnych urządzeń cyfrowych.

Do wzmacniacza Cambridge Audio CXA60 można dodać opcjonalny odbiornik Bluetooth, dzięki któremu uzyskasz pełną kontrolę nad urządzeniem za pomocą smartfon lub tabletu, korzystając z ulubionych serwisów muzycznych: Youtube, Spotify i wielu innych.

Układ wewnętrzny obwodów drukowanych został skonstruowany tak, aby zminimalizować przesłuch między kanałami i zwiększyć jakość separacji stereofonicznej. Całkowite rozdzielenie radiatorów lewego i prawego kanału oraz zastosowanie symetrycznych, oddzielnych ścieżek poszczególnych kanałów sprawia, że wzmacniacz Cambridge Audio CXA60 może zaoferować użytkownikowi doskonałą separację i minimalne interferencje.

Na uwagę zasługuje również sam wygląd urządzenia – opływowy kształt obudowy, szczotkowane wykończenie i bardzo intuicyjny panel obsługi sprawiają, że Cambridge Audio CXA60 znajdzie dla siebie idealne miejsce w każdym domu. Poza świetnym działaniem, będzie stanowił nowoczesny dodatek do każdego wnętrza. Bez problemu skorelujesz go również z kolumnami głośnikowymi w rozmaitych stylach.

Jeśli zależy ci na pełnej kontroli nad głośnikami i delektowaniu się ulubionymi utworami w najlepszym wydaniu, warto wypróbować Cambridge Audio CXA60 – ten wzmacniacz spełni oczekiwania nawet bardzo wymagających melomanów.

 

 1. NAD C338

Jeśli poszukujesz zintegrowanego wzmacniacza oferującego wysoką elastyczność systemu audio, NAD C338 okaże się znakomitym rozwiązaniem. Producent zawarł w nim praktycznie wszystkie funkcjonalności, których może oczekiwać współczesny miłośnik muzyki.

NAD C338 posiada wbudowany Chromecast, amplifikację w klasie D, przetwornik C/A, bogaty zestaw wejść i wyjść analogowych oraz cyfrowych, przedwzmacniacz gramofonowy oraz wzmacniacz słuchawkowy wysokiej klasy.

Udogodnieniem jest strumieniowanie dźwięku z urządzeń z funkcją Bluetooth, dzięki czemu ulubioną muzyką będziesz mógł sterować bez wstawania z wygodnego fotela. Dzięki wbudowanej funkcji Chromecast, uzyskasz kompatybilność z najlepszymi serwisami muzycznymi, jak Spotify, Deezer czy Tidal.

Miłośnicy klasycznych brzmień będą zachwyceni analogowym przedwzmacniaczem gramofonowym, obsługującym wkładki MM. Pozwala to na eliminację szkodliwych sprzężeń akustycznych pomiędzy wkładką, a kolumnami głośnikowymi. Dzięki temu rozwiązaniu, będziesz mógł w pełni cieszyć się muzyką z ukochanych winyli.

Chcesz wysterować bardzo wymagające słuchawki studyjne? Nic prostszego – NAD C338 posiada wbudowany wzmacniacz słuchawkowy o niskiej impedancji wyjściowej oraz pokaźnych możliwościach w zakresie sygnału wyjściowego.

NAD C338 to propozycja wzmacniacza stereo dla każdego, kto poszukuje sprzętu oferującego szeroki wachlarz możliwości przy korzystnej cenie. Multum nowoczesnych funkcji wraz z polepszonymi opcjami analogowymi pozwalają ustawić ten wzmacniacz tuż obok najlepszych urządzeń na tej półce cenowej.

Dodaj komentarz