Najlepsze zestawy odseparowane 165mm do samochodu. Zestawienie do 500 zł. Skomentuj

Większość z nas nie wyobraża sobie podróży samochodem bez słuchania swojej ulubionej muzyki. Przyjemność jest jeszcze większa, gdy muzyka wydobywająca się z naszego systemu audio jest dobrej jakości. Podstawowym elementem, kluczowym przy montażu całego systemu nagłośnienia, jest odpowiedni zestaw głośników, który będzie głównym elementem wpływającym na jakość muzyki. Dobór głośników nie jest jednak łatwą sprawą, gdyż bardzo często nie wiemy czym kierować się przy tego typu wyborze. W naszym rankingu przedstawimy Tobie kilka propozycji głośników 16,5cm/6.5” odseparowanych do 500 złotych, które zostaną przez nas sklasyfikowane na postawie korzystnego stosunku jakości do ceny.

Nasze zestawienie otwiera głośnik Hertz dsk 165.3, któremu wyszacowaliśmy najbardziej atrakcyjny stosunek prezentowanej jakości do ceny. Bardzo ważnym parametrem, na który powinniśmy zwrócić szczególną uwagę jest moc maksymalna głośnika oraz moc RMS, która wynosi kolejno 200 oraz 100 W. Powyższe parametry określają z jaką głośnością nasz system audio będzie mógł odtwarzać muzykę, a sprzęt firmy Crunch posiada najwyższe wartości w swojej półce cenowej co sprawia, że staje się on najbardziej korzystnym wyborem. Pozostałe parametry również trzymają wysoki poziom, gdyż dolne pasmo przenoszenia, które odpowiada za szczegółowość wydobywanego dźwięku, oscyluje w okolicach 50 Hz.

Drugie miejsce w rankingu głośników 16,5cm/6.5” odseparowanych zajmuje urządzenie Hertz DSK 165.3. Za tego typu element systemu nagłośnieniowego zapłacimy kilkadziesiąt złotych mniej niż za wcześniej prezentowany sprzęt marki Crunch, lecz niestety nie zdołało to przeważyć stosunku jakości do ceny na korzyść modelu DSK 165.3. Nie oznacza to jednak, że prezentowany przez nas głośnik jest słabym urządzeniem. Różnica w parametrach jest na tyle niewielka, że wybór odpowiedniego produktu staje się w głównej mierze kwestią indywidualnych preferencji kupującego. Potwierdza to między innymi moc RMS, której wartość przez producenta została określona na 80 W oraz pasmo przenoszenia, które prezentuje się identycznie jak w przypadku naszej pierwszej propozycji.

Ostatnie miejsce na podium naszego zestawienia zajmuje tak naprawdę najdroższa opcja w całym rankingu. Wydaje się to dość niezrozumiałe przy klasyfikowaniu urządzeń pod względem stosunku jakości do ceny, lecz dokładnie studiując parametry głośnika zdziwienie powinno być już znacznie mniejsze. Jeśli jesteś koneserem dobrych brzmień i wymagasz od swojego systemu audio najwyższej jakości, wtedy prezentowany przez nas sprzęt marki Hifonics będzie dla Ciebie idealnym wyborem. Potwierdzenie znajdziemy w parametrach, które zostały przypisane głośnikowi w specyfikacji przez producenta elementu, gdyż maksymalna moc urządzenia oraz moc RMS wynosi kolejno 250 oraz 125 W, co jest naprawdę wysoką wartością biorąc pod uwagę urządzenia tej klasy.

Za plecami urządzenia Hifonics w naszym rankingu znajduje się sprzęt Audio System M 165 EVO, który jest również bardzo interesującą propozycją wśród głośników odseparowanych. Jeśli poprzednia pozycja naszego zestawienia wydała Ci się zbyt drogą inwestycją, która nie byłaby dla Ciebie zbyt opłacalna, wtedy warto skupić się na wyżej przedstawionym sprzęcie, którego cena jest prawie 100 złotych niższa. W zamian otrzymujemy jednak produkt o niższych parametrach, który będzie prezentował nieco gorszą jakość niż w przypadku modelu TS6.2C. Nie oznacza to jednak, że przedstawiony przez nas produkt traci jakąkolwiek użyteczność oraz przydatność. Przedstawione przez producenta parametry prezentują się całkiem przyzwoicie i będą dobrą propozycją do każdego systemu audio. Maksymalna moc oscylująca w okolicach 130 W, moc RMS w granicach 90 W oraz dolne pasmo przenoszenia na poziomie 50 Hz, z pewnością zapewnią dobrej jakości, głęboki oraz pełny dźwięk naszej ulubionej muzyki.

Ostatnią propozycją w naszym zestawieniu jest MTX Audio TX265S, który na pierwszy rzut oka wydaje się być urządzeniem naprawdę dobrym, a niska pozycja w rankingu całkowicie niezasłużona. Postaramy się wytłumaczyć naszą decyzję studiując krok po kroku wszystkie parametry, które zostały nam udostępnione przez producenta. Dolne pasmo przenoszenia zostało określone w specyfikacji na poziomie 48 Hz, co jest najlepszą wartością spośród wszystkich dostępnych w zestawieniu głośników. Problemy jednak rodzą się w przypadku mocy RMS, która oscyluje w granicach 65 W. Sprawia to, że przedstawione przez nas urządzenie będzie mogło wydobyć znacznie cichszy dźwięk niż w przypadku poprzednich głośników znajdujących się w naszym rankingu. Model TX265S traci zatem przez to bardzo dużo na użyteczności oraz praktyczności, lecz będzie z pewnością bardzo dobrą propozycją dla mniej wymagających użytkowników.

Dodaj komentarz