Ranking Kolumn Stereo w 2019 roku Skomentuj

Ponieważ trendy oraz popularność różnych marek, jak i produktów ulegają ciągłej zmianie, postanowiliśmy przygotować dla Państwa aktualizację zestawienia najlepszych kolumn podłogowych na rok 2020. Kolejność kolumn jest jest podyktowana ceną. Można odczytać nasz ranking jako najlepsze kolumny w swoim przedziale cenowym zaczynając od tego najniższego.

 1. Pylon Pearl 20
 2. Pylon Pearl 25
 3. Altus 300
 4. Jamo S 809
 5. Jamo C95 II
 6. Tonsil Maestro III
 7. Pylon Opal 30
 8. Heco aurora 700
 9. Polk Signature S55e
 10. Dali Oberon 7
 11. Klipsch RP-6000F
 12. Tonsil Altus 380 S
 13. Pylon diamond 28
 14. Monitor Audio Silver 300

Kolumna Pylon Pearl 20

W przeciwieństwie do ubiegłego roku naszą czołówkę otwiera kolumna Pylon Pearl 20. Kolumny Pylon Pearl charakteryzują się przede wszystkim świetnym stosunkiem jakości do ceny. Perfekcyjne brzmienie kolumn zagwarantuje Państwu niesamowite doznania muzyczne. Kolumny Pearl 20 grają świetną przestrzenią z pięknym mocnym wokalem. Dodatkowo dźwięk jest niezwykle „kolorowy” jak i soczysty. Efekt ten udało się osiągnąć dzięki użyciu nowych głośników nisko-śrendniotonowych, wykonanych specjalnie na zamówienie producenta. Lepiej dopracowany przetwornik pozwolił na zmniejszenie zniekształceń harmonicznych i redukcję niepożądanych rezonansów. Dzięki temu, że nowa membrana, podobnie jak wcześniejsza jest stożkiem z plecionki szklanej, zachowano podobny – klarowny charakter brzmienia, jednocześnie nadając mu pełniejszy wyraz. Dopełnienie od góry pasma stanowi nowy głośnik wysokotonowy, który posiada na froncie pierścień redukujący zjawiska dyfrakcyjne, cechuje się ciepłym oraz dynamicznym brzmieniem

Kolumna Pylon Pearl 25

Na drugim miejscu w naszym rankingu kolumn podłogowych na rok 2020 wstawiamy również markę Pylon. Model Pearl 25 to godny większy brat modelu Pearl 20. Kolumna oferuje szerokie możliwości reprodukcji dźwięku w kontekście właściwości technicznych. Zestaw został wzbogacony o dodatkowy, wysoce wyspecjalizowany woofer. Kolumny odznaczają się zdecydowanie większą mocą, dynamiką oraz większą skalą dźwięku w stosunku do naszego lidera zestawienia

Kolumna Tonsil Altus 300

Ze względu na ich popularność, jakość wykonania oraz świetny stosunek jakości do ceny w tegorocznym zestawieniu kolumny pozostały w rankingu. O Altusach 300 można powiedzieć, że są obecnie najbardziej popularnymi kolumnami w Polsce. Model 300 to kontynuacja kultowej serii Altus 140 produkowanej w pierwszej połowie lat 80’tych. Kolumny Tonsil ALTUS 300 są przeznaczone dla pasjonatów muzyki klubowej oraz rocka itp. Zastosowano w nich głośnik wysokotonowy tubowy z ferrofluidem (wykorzystywany często w głośnikach estradowych) charakteryzujący się wysoką efektywnością. Kolumny mają wyjątkowe właściwości dynamiczne i świetnie nadają się do słuchania w domu muzyki rozrywkowej, a także nagłośnień małych klubów czy domowych imprez.

Altus 300 marki Tonsil

Kolumna Jamo S 809

Czas na czwarte miejsce w naszym zestawieniu. Z przyjemnością prezentujemy kolumny marki Jamo o symbolu S 809. Niesamowita estetyka, możliwość wyboru wielu wersji kolorystycznych sprawia, że przypadną do gustu zarówno fanom klasycznych, jak i nowoczesnych rozwiązań. W kolumnach zastosowano calowy głośnik wysokotonowy, który zapewnia gładkie, wyrafinowane wysokie tony, a trzy 5-calowe głośniki niskotonowe gwarantują zrównoważony, kinowy bass. W kolumnach zastosowano technologię WaveGuide, która koncentruje dźwięk o wysokiej częstotliwości, zapewniając dynamiczną i wierną reprodukcję dźwięku, podczas gdy skierowany do przodu szczelinowy port bas-refleks umożliwia poszerzenie niskich częstotliwości, co przekłada się na równomierną słyszalność w obrębie nagłaśnianego pomieszczenia.

JAMO S809

Kolumna Jamo C95 II

Kolumny podłogowe Jamo C 95 II oferują wyjątkową jakość dźwięku, zapewniając doskonałe połączenie najwyższej jakości akustycznej z nowoczesnym, luksusowym wyglądem. Symbol „C” oznacza serię-Concert, która jest flagowym produktem marki Jamo. Kolumny C95 II to dwudrożna konstrukcja w obudowie bass-reflex. Brzmienie z kolumn otacza słuchacza ciepłym i naturalnym dźwiękiem, pełnym szczegółów, dynamiki i emocji. Stoi za tym nowoczesna technologia wspierająca przetworniki. Dzięki 50-letnim doświadczeniu producenta zyskujemy doskonały produkt o nowoczesnym designie o świetnych parametrach technicznych, zapewniając odbiorcy najwyższą jakość odsłuchu.

Kolumna Tonsil Maestro III

Kolumny Maestro III w stosunku do modelu Maestro II uzyskują bardziej zdecydowany bass. Obudowa kolumn od swojego poprzednika posiada nowo zaprojektowany ekran wykończony czarnym lakierem oraz nową lakierowaną podstawę, całość odchylona jest lekko do tyłu. Kolumny wyposażone są w głośniki średnio-tonowe z korekcją fazy, całkowicie przeprojektowane głośniki niskotonowe pod ten nowy model kolumn. Zwrotnica została poprawiona pod kątem uwydatnienia niskich tonów. Finalnie kolumna Maestro III została ulepszona i jeszcze lepiej zbalansowana pod względem dźwiękowym. Polecane przez nas i pozytywnie opiniowane przez duże grono klientów, którzy zakupili ten sprzęt Tonsil-a w naszym oficjalnym sklepie internetowym.

Kolumna Pylon Opal 30

To już trzecia pozycja marki Pylon w naszym zestawieniu. Na tej pozycji prezentujemy Państwu model Opal 30. Duże 3-drożne kolumny zagwarantują odbiorcy głęboki, rytmiczny bass oraz odpowiednio dopasowaną muzykalną górą pasma. Kolumny Opal 30 odznaczają się nowoczesnymi walorami technicznymi, bogatym brzmieniem. Mimo większych rozmiarów zachowany jest ogólny charakter i muzykalność. Kolumny idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach o metrażu 20-45 m2. Konstrukcja kolumn składa się z 18 cm głośnika średniotonowego PSM 18.8 CS z celulozową membraną, który pracuje w wydzielonej komorze i zapewnia maksymalną jednolitość brzmienia i mikrodynamikę. Ponadto, dwa 18cm głośniki niskotonowe PSW 18.8 CS odpowiadają za resztę pasma i gwarantują solidne brzmienie najniższych rejestrów. Dodatkowo 25mm jedwabna kopułka, cechująca się małym frontem, wyposażona o neodymowy napęd, odpowiada za górę pasma. Warto też wspomnieć, że w naszej ofercie zakupicie Państwo wszystkie produkty marki Pylon.

Kolumna Heco Aurora 700

Heco Aurora to ekskluzywna seria głośników z innowacyjną technologią i nowoczesnym wyglądem. Obecna rodzina głośników HECO to nowo opracowane komponenty i innowacyjna technologia oferująca wymagającemu słuchaczowi doskonały dźwięk zarówno w trybie stereo, jak i w pełni rozbudowanej konfiguracji surround do kina domowego. Głośniki HECO to testowane papierowe membrany, które zostały specjalnie zoptymalizowane do odtwarzania niezniekształconych dźwięków, wytrzymałe cewki spełniające nawet najbardziej wygórowane wymagania, oraz podstawa dla głośników niskotonowych całej serii. Powyższe membrany są wykorzystywane zarówno w kolumnach podłogowych, jak i subwooferach gdzie osiągają aż 30 cm średnicy. Głośniki niskotonowe i średniotonowe, są umieszczone w solidnych i powlekanych stalowych koszach, a przednie zdobienie to pierścienie zabezpieczone odpowiednio za pomocą 8 i 6 śrub. Warto zwrócić uwagę, że HECO używa wysokiej jakości płyt MDF zamiast tańszych rozwiązań, jakimi są np. płyty wiórowe. Dzięki czemu obudowa głośnika zapewnia jak najmniejszy rezonans.

Kolumna Polk Signature S55e

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć również amerykańskiej marki POLK. Przedstawiamy Państwu model Signature S55e. Niezależnie od tego, czy aktualizujesz zestaw kina domowego za pomocą zaawansowanej konfiguracji Atmos, czy też po prostu chcesz cieszyć się ulubioną muzyką, system zastosowany w kolumnach Dynamic Balance zapewnia bogaty, czysty, pełnozakresowy dźwięk bez względu na to, czego słuchasz. Producent w kolumnach opatentował konstrukcję o nazwie Power Port® która ma za zadanie płynne przenoszenie strumienia powietrza z portu głośnika do obszaru odsłuchu. System Power Port® rozbudowuje również port basowy, zapewniając większą powierzchnię w celu wyeliminowania turbulencji i zniekształceń, w celu uzyskania większego, bardziej muzycznego, głębszego basu. Największym atutem kolumn podłogowych jest to, że współpracują z najskromniejszym wzmacniaczem lub amplitunerem. Niezależnie od tego, czy łączysz kolumny z najnowszym cyfrowym procesorem, czy z zabytkową platformą – możesz uzyskać reprodukcję dźwięku, która jest przestronna, przejrzysta, klarowna i realistyczna. Ponadto, kolumna jest zgodna z najnowszymi technologiami dźwięku przestrzennego Dolby oraz DTS.

Signature S55E

Kolumna Dali Oberon 7

Po raz pierwszy w naszym zestawieniu pojawia się marka Dali. Kolumny Oberon 7 nie trzeba nikomu przedstawiać, Są to wyjątkowej jakości kolumny podłogowe stereo, które także można użyć jako główną część kina domowego lub Dolby Atmos. Kolumny świetnie poradzą sobie z muzyką rockową, pop, a nawet klasyczną co sprawia, że model Oberon 7 jest bardzo uniwersalnym rozwiązaniem dla każdego miłośnika muzyki. Każdy produkt z serii Oberon spotkał się z bardzo dobrymi opiniami krytyków audio, naszej firmy oraz samych klientów dlatego jak najbardziej polecamy ten sprzęt do każdego domu.

Kolumna Klipsch RP-6000F

Marka Klipsh, jest znana ze swojej niesamowitej efektywności i głębokiego brzmienia. W naszym nowym zestawieniu wyróżniliśmy serię reference premiere która nas zachwyciła w tym wyśmienity model RP-6000F. Tytanowe głośniki wysokotonowe zastosowane w kolumnach minimalizują zniekształcenia, gwarantując doskonałe bardziej szczegółowe brzmienie. Głośniki wysokotonowe LTS to znak rozpoznawczy, są więc traktowane jako jedne z najlepszych głośników na świecie. W kolumnach zastosowano Głośniki Cerametallic™, charakterystyczny element serii Reference Premiere, są wyjątkowo sztywne i lekkie, dzięki czemu umożliwiają minimalne zniekształcenie przy maksymalnej wydajności. W połączeniu z głośnikiem wysokotonowym LTS z Tractrix® Horn, zapewnia to najwyższą wydajność głośników w tej klasie.

Klipsh RP-6000F

Kolumna Tonsil Altus 380 S

W naszym zestawieniu po raz trzeci na naszą gorącą listę trafia marka Tonsil. Tym razem model Altus 380 S. Kolumny Altus 380 S jako najbardziej okazałe ze wszystkich przedstawicieli legendarnej linii Altus, bazują na sprawdzonym trójdrożnym układzie głośnikowym opartym na największym jak do tej pory głośniku niskotonowym. Kolumny posiadają wentrylkowany system bass-refleks o sporej pojemności (ok 100l) Model Altus 380 S wyposażono w zupełnie nową, zaprojektowaną od podstaw zwrotnicę, doskonale integrującą ze sobą wszystkie głośniki. Wysokotonowy głośnik ma tytanową, miękko zawieszoną kopułkę, dzięki której zyskujemy bardzo naturalne brzmienie bez żadnych podbarwień. Z kolei głośnik niskotonowy to innowacyjna konstrukcja wykorzystująca dużą cewkę o dużej amplitudzie, podwójny magnes ferrytowy oraz gumowe zawieszenie. Głośnik średniotonowy, jako sprawdzona jednostka, pozostał w niezmienionej formie.

Tonsil Altus 380 S

Kolumna Pylon Diamond 28

Po raz czwarty w zestawieniu najlepszych głośników podłogowych na sezon 2020 trafia marka Pylon. Prezentujemy Państwu model Diamond 28. Kolumny Pylon Diamond 28 to 2,5 drożna konstrukcja, w której zastosowano 19 mm kopułkę tekstylną firmy Scan Speak oraz dwa 18cm przetworniki norweskiej marki Seas, które odpowiadają za średnie tony i dół pasma. Głośniki niskośredniotonowe obecne w konstrukcji zostały wzbogacone o celulozowe membrany, które umożliwiają dużą swobodę podziału pasma w obrębie tonów średnich. Dodatkowo przetwornik wysokotonowy odpowiada za odpowiednie brzmienie wysokich tonów. Rezultatem takiego zestawienia jest spójne, dynamiczne brzmienie urządzenia. Kolumny charakteryzują się wysoką jakością wykonania. W produkcji kolumn wykorzystano płyty MDF. Dodatkowo wzmocnionych wewnętrznymi wieńcami, a ich wzmocnienie i wytłumienie możliwe jest dzięki użyciu naturalnej owczej wełny i mat bitumicznych.

Kolumna Monitor Audio Silver 300

Na końcu naszej listy trafia marka Monitor Audio i kolumny Silver 300. W kolumnach zastosowano układ 3-drożny który umożliwia umożliwia zoptymalizowanie pracy wszystkich przetworników tak, by lepiej odtwarzały tę część pasma, za którą odpowiadają – to tak naprawdę jedyny sposób by uzyskać optymalną jakość brzmienia. Wyjątkowo naturalną reprodukcję tonów średnich Silver 300 zawdzięcza 4-calowemu przetwornikowi z „podwieszoną” cewką i napędem. To rozwiązanie sprawia, że cewka zawsze pozostaje w szczelinie magnetycznej co przekłada się na znacząco mniejsze zniekształcenia, co po prostu słychać.

Silver 300

Wybraliśmy dla Państwa najciekawsze propozycje podłogowych kolumn stereo na rok 2019:

1. Dali Opticon 8
2. Dali Oberon 7
3. Klipsch RP-8000F
4. Tonsil Altus 380S
5. Monitor Audio PL200 Platinum
6. Jamo s809
7. Dali Oberon 5
8. Altus 300
9. Klipsch RP-6000F
10. Wilson Raptor 7
11. Tonsil Maestro III
12. Monitor Audio Silver 300
13. Monitor Audio Bronze 6
14. STX Electrino 500
15. STX Foton Fx-300


W NASZYM SKLEPIE ZAKUPISZ SPRZĘT NAJTANIEJ W POLSCE !

JEŚLI ZNAJDZIESZ TANIEJ OBNIŻYMY CENĘ

 

1. Dali Opticon 8

Kolumna głośnikowa Dali Opticon 8 wykonana została z zastosowaniem najlepszych osiągnięć technologii Dali. Jest szczytowym osiągnięciem tej serii. Dzięki wyposażeniu w najnowszą technologię DALI możesz poczuć wibrację powietrza, Opticon 8 wykorzystuje najlepsze osiągnięcia w zakresie mocy i precyzji. To zdecydowanie jest sprzęt dla Ciebie jeśli szukasz najwyższej mocy i precyzji.

To, co przyciąga uwagę to:

 • pojemna kolumna
 • dwa 8-calowe głośniki niskotonowe z niskostratną membraną z włókna drzewnego(Wood Fibre Woofer) do odtwarzania basów
 • 6,5 – calowy głośnik niskotonowy z niskostratną membraną obsługującą dzwięki średniotonowe
 • hybrydowy, firmowy głośnik wysokotonowy (Hybrid Tweeter), który obejmuje głośnik wstęgowy (Ribbon) z miękką kopułą (Soft DOme), to sprawia, że Opticon 8 da radę wypełnić niesamowitym dźwiękiem nawet największe pomieszczenia.
 • System 3 + ½ zapewnia kompletny efekt, energiczność basów, subtelność dźwięków średniotonowych oraz wysokiej klasy dźwięk wysokotonowy.

To wszystko zapewni Ci lepszą jakość dowolnego źródła oraz wydajność, która podciągnie najdelikatniejsze dźwięki z nagrania.

W zestawie zawarte są zaciski bi-wiring ze złotą powłoką (podobnie jak pozostałe produkty z serii), co gwarantuje, że OPTICON 8 to przede wszystkim głęboki bas i świetne dźwięki średnio i wysokotonowe.

Znajdziemy tu również te same głośniki niskotonowe z niskostratną membraną z włókna drzewnego co w flagowej serii EPICON, łącznie z wyjątkowym systemem silnika magnetycznego SMC i ulepszoną wersją naszego modułu hybrydowego głośnika wysokotonowego, która również stanowi część serii RUBICON. W połączeniu z portami bass reflex dla każdego głośnika niskotonowego daje sposobność odtwarzania takiego dźwięki, jaki zakładał artysta.

GŁÓWNE CECHY KOLUMNY OPTICON 8:

 • montowanie ręczne z kolumną skonstruowaną we własnym zakresie
 • zaciski bi-wiring i bi-amping ze złotą powłoką
 • wyjątkowy system silnika magnetycznego SMC
 • firmowe głośniki wysoko i niskotonowe DALI
 • hybrydowy głośnik wysokotonowy zawierający głośnik wstęgowy z miękką kopułą
 • kolumny dostępne w kolorze matowo-satynowym, czarnym i orzechowym

Linia produktowa OPTICON
Zakres częstotliwości (+/-3 dB) [Hz] 38 – 32,000
Skuteczność [2,83 V/1 m) [dB] 88.0
Impedancja nominalna [Ω] 4
Maks. SPL [dB] 112
Sugerowana moc wzmacniacza [W] 40 – 300
Częstotliwość podziału [Hz] 390 / 2,300 / 14,000
Rodzaj zwrotnicy 3 + ½-way
Hybrydowy moduł wysokotonowy, głośnik oferujący super częstotliwość, Ilość 1 x 17 x 45 mm
Hybrydowy moduł wysokotonowy, membranowy głośnik oferujący super wysoką częstotliwość Wstęgowy
Hybrydowy moduł wysokotonowy, głośnik oferujący wysoką częstotliwośc, Ilość 1 x 28 mm
Hybrydowy moduł wysokotonowy, głośnik wyposażony w membranę dla wysokiej częstotliwości Kopułka
Przetwornik średniotonowy 1 x 6 1/2″
Midrange driver, Diaphragm type Membrana z włókna drewnianego
Przetwornik niskotonowy 2 x 8″
Low frequency driver, Diaphragm type Membrana z włókna drewnianego
Typ obudowy Bass Reflex
Strojenie bass-reflexu [Hz] 29.5
Wejścia Bi-Wire
Ekranowanie magnetyczne No
Rekomendowane umiejscowienie Podłogowy
Sugerowana odległość od ściany [cm] 30 – 150
Maks. wymiary z podstawą i maskownicą (wys. x szer. x gł.) [mm] 1140 x 241 x 450
Masa [kg] 34.8
Dołączone akcesoria Narzędzia montażowe
Instrukcja obsługi
Gumowe ochraniacze
Gwoździe z gwintem M8

 


2. Dali Oberon 7

Kolumna Dali Oberon 7 to model stworzony dla największych koneserów audio ceniących sobie najlepsze rozwiązania zarówno w zakresie technologii jak i designu. To połączenie tradycji z najnowocześniejszymi innowacjami technologicznymi jakie proponuje nam firma DALI. Pomysły i rozwiązania technologiczne zamknięte w eleganckim i nowoczesnym designie daje najlepszy obraz co można uzyskać pod względem jakości dźwięku i wyglądu w stosownym przedziale cenowym. Zaprojektowana w jednym celu: aby osiągnąć doskonałą, bezkompromisową wydajność.

 

Seria DALI OBERON wykorzystuje najlepsze elementy składników łącząc je w serię, która zapewni Ci najlepszą jakość dźwięku, uniwersalność wykorzystania i oczywiście nowoczesny wygląd. Przy projektowaniu serii głośników DALI OBERON połączyliśmy w jedno to, co obecnie mamy najlepsze.

 

OBERON 7 wyposażona jest w dwa 7-calowe przetworniki niskotonowe oparte na włóknie drzewnym, które wykorzystują technologię SMC, dzięki czemu zapewniają one średni zakres i moc basu w połączeniu z ultralekkim, ponadwymiarowym 29-milimetrowym przetwornikiem wysokotonowym z miękką kopułką. Te składowe zapewniają najwyższej jakości głębie basu, bez względu na wielkość pomieszczenia, w którym głośnik będzie się znajdował.

 

Dużego rozmiaru kolumna jest jednocześnie wyjątkowo szykowna i stylowa. To, co zwraca uwagę to umiejętność oddania każdego stylu muzycznego w niezwykle naturalny i prawdziwy sposób, nawet przy niskich poziomach głośności. Pomimo dużych rozmiarów jest zaskakująco delikatna i świetnie wkomponowuje się w otoczenie. Jest idealnym rozwiązaniem dla prawie każdej instalacji audio oraz każdego stylu muzycznego lub filmowego.

 

Teraz, przy pomocy kolumny OBERON 7, możesz w prosty sposób połączyć swoje kolumny, rozstawione w różnych pomieszczeniach. W celu uzyskania szerokiego rozproszenia dźwięku w obszarze odsłuchowym, w OBERON 7 zostały specjalnie dobrane materiały konstrukcyjne przetworników oraz geometria. Takie same zasady zastosowane zostały przy projektowaniu zwrotnicy.

 

Dzięki temu dźwięk podczas odsłuchu jest dobrze zintegrowany, nawet jeśli jest on odsłuchiwany pod znacznym kątem poza osią. Jest to szczególnie istotną cechą kolumny, ponieważ zazwyczaj podczas słuchania muzyki nie siedzimy na wprost głośników. Dodatkowo na co zwrócić należy uwagę to znaczne zredukowanie zniekształceń harmonicznych i dyfrakcji, które wywołują zniekształcenia częstotliwości, ponieważ będą one zawsze silniejsze podczas odsłuchu w osi. DLatego też wszystkie kolumny serii DALI zaprojektowane zostały tak, aby nie było konieczne ustawianie ich pod kątem skierowanym bezpośrednio na odbiorcę.

 


Linia produktowa OBERON
Zakres częstotliwości (+/-3 dB) [Hz] 36 – 26,000
Skuteczność [2,83 V/1 m) [dB] 88.5
Impedancja nominalna [Ω] 6
Maks. SPL [dB] 110
Sugerowana moc wzmacniacza [W] 30 – 180
Częstotliwość podziału [Hz] 2,300
Rodzaj zwrotnicy 2-way
High frequency driver, Quantity 1 x 29 mm
High frequency driver, Diaphragm type Kopułka
Przetwornik niskotonowy 2 X 7″
Low frequency driver, Diaphragm type Membrana z włókna drewnianego
Typ obudowy Bass Reflex
Strojenie bass-reflexu [Hz] 39.5
Wejścia Pojedynczy przewód
Rekomendowane umiejscowienie Podłogowy
Sugerowana odległość od ściany [cm] 20 – 80
Maks. wymiary z podstawą i maskownicą (wys. x szer. x gł.) [mm] 1015 x 200 x 340
Masa [kg] 14.8
Dołączone akcesoria Instrukcja obsługi
Gumowe nóżki
Gwoździe
Front Grille

 


3. Klipsch RP-8000F

Model RP-8000F jest następcą modelu RP-280F. Obecnie należy do największych kolumn z serii Reference Premium i zdecydowanie właśnie te konstrukcje oferują najbardziej okazały pod względem skali dźwięk. Kolumny te są przeznaczone do nagłaśniania największych pomieszczeń.

 

Obudowa KLIPSCH RP-8000F wykonana jest według klasycznego schematu, który jest typowy dla dwudrożnych konstrukcji głośnikowych. Obydwa stożki, które odtwarzają tony średnie i bas wykorzystują pojedynczą komorę o dość dużej objętości, wentylowaną prostokątnym tunelem rezonansowym, wyprowadzonym na tylnej ścianie. Ładnie wyprofilowana tuba w tunelu ma za zadanie nieznacznie rozładować ciśnienie na wylocie tunelu. Jest to szczególnie ważne zwłaszcza w przypadku kolumn z tunelem bas-refleks, wyprowadzonym z tyłu. Skompresowana silikonowa powierzchnia tuby TRACTRIX® HORN 90° X 90° zapewnia łagodną charakterystykę brzmienia i udoskonala szczegółowość. Gwarantuje to najczystszy i bardzo naturalny dźwięk. HYBRYDOWA TUBA TRACTRIX HORN łączy w sobie akustyczne elementy o rozmaitym kształcie co pozytywnie przekłada się na charakterystykę przenoszenia tytanowej kopułki wysokotonowej.

 

WYJĄTKOWY GŁOŚNIK WYSOKOTONOWY LTS Z WENTYLOWANĄ KONSTRUKCJĄ

Dzięki technologii LTS (linear Travel Suspension) minimalizowane są zniekształcenia, gwarantuje to bardziej szczegółowe brzmienie. Głośniki wysokotonowe LTS są centralnym elementem jednym z najlepszych głośników dostępnych na świecie. Wentylowana obudowa głośnika zapewnia redukcję fal stojących (standing waves), co zwiększa szczegółowość i czystość wysokich częstotliwości.

 

MIEDZIANE MEMBRANY IMG GŁOŚNIKA NISKOTONOWEGO

Charakterystyczny element serii Reference Premiere czyli Głośniki Cerametallic™ są sztywne a jednocześnie lekkie. Umożliwiają one minimalne zniekształcenie przy maksymalnej wydajności. W zestawieniu z głośnikiem wysokotonowym LTS z Tractrix® Horn zapewnia najwyższą wydajność głośników w tej klasie.

 

PORTY TRACTRIX I ZACISKI BI-WIRING / BI-AMPING

W Serii Reference Premiere porty z geometrią Tractrix umożliwiają najszybsze i najefektywniejsze wyprowadzenie powietrza z obudowy dzięki czemu uzyskujemy intensywniejsze niskie częstotliwości poprzez redukcję szumu wewnątrz portów. Poprzez specjalną strukturę portów Klipsch Tractrix redukowane są turbulencje powietrza, które wpływają do portów co zapewnia czystszy i mocniejszy bas.

Rozdzielone prądem o wysokiej i niskiej częstotliwości na oddzielne kable zaciski bi-wiring redukują zniekształcenia intermodulacyjne i zapewniają czystszą średnicę. Przy korzystaniu z oddzielnych wzmacniaczy zastosowanie bi-ampingu pozwala na dostosowanie przy użyciu zewnętrznych zwrotnic.

 

Od strony designerskiej KLIPSCH RP-8000F ma wiele do zaoferowania. Dostępne są 3 rodzaje wykończeń: heban, orzech i fortepianowa czerń (czerń piano). Heban i orzech mają górną część pokrytą satynowym wykończeniem, które odporne jest na zarysowania. Ekskluzywna czerń jest ręcznie szlifowana i polerowana, dzięki czemu uzyskujemy przejrzyste, lustrzane wykończenia. Aluminiowe nóżki dają nowoczesny wygląd. Dodatkowym ich atutem jest mniejszy rezonans w porównaniu z tymi wykonanymi z MDF czy plastiku ABS. Minimalizują powierzchnię styku z podłogą i uzyskują przez to szybsze i precyzyjniejsze niskie częstotliwości. Dodatkowo wytrzymałe i zdejmowane maskownice dają sposobność zmiany charakteru – od ekskluzywnego i oszałamiającego po dyskretną elegancję. Wszystko to zapewnia serii Reference Premiere II niesamowity, nowoczesny wygląd.

 


Głośnik niskotonowy 2 x 8” (20,3cm) Cerametallic™
Głośnik wysokotonowy 1” (2,54cm) tytanowy, wentylowany LTS, hybrydowa tuba Tractrix®
Impedancja 8 Ω
Konstrukcja bass reflex port TRACTRIX® umieszczony na tylne ściance
Moc krótkotrwała/długotrwała 150 W/600 W
Pasmo przenoszenia 32-25 kHz +/- 3 dB
Skuteczność 98 dB @ 2.83 V / 1 m
Waga 27.2 kg/szt.
Kolor Ebony, Walnut
Wymiary 109.5 x 27.7 x 44.6 cm

4. Tonsil Altus 380S 

Altus 380 S – Najnowsza wersja

Najnowsza wersja legendarnej linii ALTUS stworzona została całkowicie od podstaw. ZUpełnie nowa obudowa konstrukcji kolumny nie dość, że ma zwiększony litraż (100l) to dodatkowo wzmocniona jest poprzez wewnętrzne ożebrowanie, wykonane z grubościennej płyty MDF. Wpływa to bardzo pozytywnie na akustykę poprzez wytłumienie dla wydajniejszej redukcji niekorzystnych rezonansów. Dodatkowo obudowa posiada zintegrowaną komorę balastową do samodzielnego wykorzystania wg własnego uznania i potrzeb. Nowego ATLUSA wyposażono w zaprojektowaną od podstaw zwrotnicę, która integruje ze sobą wszystkie głośniki. Przy projektowaniu filtrów kładziono szczególny nacisk na najlepszą korelację fazową między poszczególnymi głośnikami. Zapewnia to wyjątkowo spójne brzmienie i jeszcze bardziej precyzyjnie odwzorowaną scenę dzwiękową.

 

Głośniki w kolumnach Tonsil Altus 380S cechuje:

 • wysokotonowy głośnik z tytanową, miękko zawieszoną kopułką. Gwarantuje to naturalne brzmienie bez podbarwień,
 • niskotonowy głośnik z konstrukcją wykorzystującą dużą cewkę o dużej amplitudzie, podwójny magnes ferrytowy i gumowe zawieszenie,
 • średniotonowy głośnik o sprawdzonej jakości.

 

Zmianie uległo okablowanie, które wykonane zostało z najwyższej czystości miedzi beztlenowej. Na szczególną uwagę zwraca fakt, że nowy ALTUS  380S posiada 10 lat gwarancji producenta, co jest obecnie najdłuższym okresem gwarancyjnym na rynku.

 

Moc nominalna: 170 W
Moc maksymalna: 380 W
Impedancja: 8 Ω
Pasmo przenoszenia: 25 – 25 000 Hz
Efektywność: 91 dB
Waga: 50 kg
Wysokość: 1095 mm
Głębokość: 370 mm
Szerokość frontu: 425 mm
Szerokość tyłu: 320 mm

 


5. Monitor Audio PL200 II Platinum

Klasa cenowa PL100 II postawiła pewną poprzeczkę, jeśli chodzi o jakość ceny do wiarygodności brzmienia kolumn. Jednak zastosowane w modelu PL200 II cztery przetworniki w większej obudowie dają zdecydowane korzyści.

Ogromną zaletą rozwiązań w serii Platinum II jest jakość, charakter i wyrazistość brzmienia jej modeli. Jednak dodanie tutaj drugiego 6,5 calowego przetwornika RDT II sprawiło, że głośniki PL200 II mają zdecydowanie dociążony bas. W dodatku użycie przetwornika średniotonowego, dedykowanego dla nich 4 calowego RDT II zaowocowało lepszym wokalem czy też instrumentami strunowymi.

Głośniki PL200 II dają dużo bardziej wyrazisty dźwięk. Całą serię Platinum II stworzono tak, by każdy model dawał gwarancję wysokiej prezentacji.

 


 • 2 x 6.5 calowe przetworniki basowe RDT II a dużym skoku membrany
 • 4 calowy przetwornik średniotonowy RDT II
 • MPD (Micro Pleated Diaphragm) – przetwornik wysokotonowy zaprojektowany specjalnie na potrzeby serii Platinum II
 • Dwa port HiVe II
 • Nowe, opatentowane rozwiązanie o nazwie ‘DCF‘ (Dynamic Coupling Filter) zapewniające wyjątkową naturalność dźwięku
 • Dedykowane terminale głośnikowe i nóżki
 • Cewki z nawinięciem krawędziowym zapewniają wyższą skuteczność i dynamikę oraz mniejsze zniekształcenia
 • Mocowanie przetworników za pomocą pojedynczej śruby daje efekt w postaci czystszego dźwięku oraz poprawiają estetykę kolumny
 • Elementy przedniej ścianki i komory głośnika średniotonowego wykonane z Anti-Resonance Composite (ARC) zmniejszają wibracje obudowy co daje efekt w postaci czystszego dźwięku
 • TLE (Tapered Line Enclosure) – zamknięta obudowa przetwornika średniotonowego zapewnia precyzyjniejszy dźwięk oraz zmniejszenie wibracji obudowy kolumny
 • Ręcznie wykończony front kolumny obciągany jest najwyższej jakości skórą Inglestone dostarczaną przez Andrew Muirhead’a
 • Indywidualne maskownice dla każdego przetwornika
 • Opcje wykończenia: naturalne forniry w kolorach: Santos Rosewood i Ebony wykończone przeźroczystym lakierem na wysoki połysk lub wykończenie czarnym, błyszczącym lakierem piano

  Konstrukcja: 3-drożna, 4-głośnikowa

  Pasmo przenoszenia (-6 dB – IEC 268-13): 35 Hz — 100 kHz
  Skuteczność ([email protected]): 90 dB
  Maksymalny SPL: 117 dBA (para)
  Nominalna impedancja: 4 ohms (4.0 ohms min. @ 135 Hz)
  Moc maksymalna (RMS): 250 W
  Zalecana moc wzmacniacza: 100 — 250 W

  Dwa porty HiVe II
  TLE – zamknięta obudowa przetwornika średniotonowego

  Przetworniki:
  2 x 6,5 calowe woofery basowe RDT II o długim skoku membrany
  1 x 4 calowy przetwornik średniotonowy RDT II
  1 x przetwornik wysokotonowy MPD
  Częstotliwość podziału zwrotnicy:
  średnie/wysokie: 3.9kHz
  niskie/średnie: 750Hz
  Wymiary zewnętrzne (łącznie z cokołem i zaciskami) (H x W x D)): 1015.4 x 380.22 x 407.87
  Wymiary zewnętrzne (w tym stopy i kolce (szer. X głęb. X gł.)): 1051.7 x 380.22 x 407.87 mm
  Waga (sztuki): 36.08 kg

6. Jamo Studio s809 HCS

Podłogowe kolumny Studio S809

Nowa seria Jamo Studio 8 jest zupełnie odmienioną wersją, która idealnie wtapia się w nowoczesne i eleganckie wnętrza. Wykorzystanie świetnych materiałów i wykończenia sprawia, że podkreślają one czyste i minimalistyczne kreski europejskiego wzornictwa. Dodatkowo kompaktowa obudowa świetnie wpasowuje się w miejskie wnętrze.

Magnetyczne maskownice gwarantują czysty i minimalistyczny wygląd przodu kolumny. Dodatkowo unikalny charakter podkreślony jest przez duży rozmiar i ciężką fakturę materiału maskownic. Metalowe elementy mocujące na szczycie obudowy dodają szyku i industrialnego charakteru. Jednocześnie są przyłączem głośnika S 8 ATM Dolby Atmos. Ten projekt pozwala na sprytne zamaskowanie pajęczyny przewodów głośnikowych dzięki podłączeniu ich z tyłu kolumny podłogowej. Daje nam to efekt wysokiej estetyki serii Jamo Studio 8 w połączeniu z przestrzennym dźwiękiem Dolby Atmos®.

 

Kolumny przednie Studio S809
Konstrukcja Obudowa MDF, skierowany do przodu szczelinowy port bas-refleks
Głośnik niskotonowy 3 x 127 mm (5″)
Głośnik wysokotonowy 25 mm (1″)
Impedancja 8 Ohm
Moc krótkotrwała/długotrwała 240 W / 120 W
Pasmo przenoszenia 37 Hz – 26 kHz
Skuteczność 90 dB (2.83V @ 1m)
Wymiary 1042 x 191 x 252 mm

 


7. Dali Oberon 5

OBERON 5 to prawdziwy gwiazdor. Kompaktowa i elegancka kolumna podłogowa, wyposażona w dwa przetworniki niskotonowe o średnicy 5 1/4 cala wykorzystujące technologię SMC oraz ultra lekki przetwornik wysokotonowy o średnicy 29 mm z miękką kopułką. Ta kompaktowa kolumna podłogowa zaskoczy Cię możliwością dostarczenia głębokiego, mocnego basu. Wraz z klarowną i dobrze zdefiniowaną średnicą oraz lekkimi wysokimi częstotliwościami, ta kolumna doskonale poradzi sobie z obsługą każdej ścieżki muzycznej i filmowej.

Wraz z premierą serii głośników DALI OBERON wybraliśmy najlepsze elementy z naszych obecnych głośników i połączyliśmy je w serię, która zapewnia doskonałą jakość dźwięku, elegancki wygląd oraz wszechstronność użytkowania.

Dzięki OBERON 5, z łatwością zintegrujesz swoje kolumny głośnikowe w każdym pomieszczeniu, ponieważ zarówno materiały konstrukcyjne przetworników jak i geometria zastosowane w modelu OBERON 7 zostały wybrane w celu uzyskania szerokiego rozproszenia dźwięku w obszarze odsłuchowym. Te same zasady zostały zastosowane przy projektowaniu zwrotnicy.

W rezultacie możesz doświadczyć dobrze zintegrowanego dźwięku, nawet podczas słuchania pod znacznym kątem poza osią. Jest to ważne, ponieważ podczas słuchania muzyki rzadko siedzisz bezpośrednio przed głośnikiem. Dodatkową korzyścią jest znaczne zmniejszenie zniekształceń harmonicznych oraz zniekształceń częstotliwości, ponieważ zawsze będą one silniejsze podczas odsłuchu na osi. Jest to również powód, dla którego wszystkie głośniki DALI zostały zaprojektowane tak, aby nie wymagały ustawienia pod kątem skierowanym bezpośrednio na słuchacza.

Linia produktowa OBERON
Zakres częstotliwości (+/-3 dB) [Hz] 39 – 26,000
Skuteczność [2,83 V/1 m) [dB] 88
Impedancja nominalna [Ω] 6
Maks. SPL [dB] 108
Sugerowana moc wzmacniacza [W] 30 – 150
Częstotliwość podziału [Hz] 2,400
Rodzaj zwrotnicy 2-way
High frequency driver, Quantity 1 x 29 mm
High frequency driver, Diaphragm type Kopułka
Przetwornik niskotonowy 2 X 5.25″
Low frequency driver, Diaphragm type Membrana z włókna drewnianego
Typ obudowy Bass Reflex
Strojenie bass-reflexu [Hz] 43
Wejścia Pojedynczy przewód
Rekomendowane umiejscowienie Podłogowy
Sugerowana odległość od ściany [cm] 15 – 80
Maks. wymiary z podstawą i maskownicą (wys. x szer. x gł.) [mm] 830 x 162 x 283
Masa [kg] 10.8
Dołączone akcesoria Instrukcja obsługi
Gumowe nóżki
Gwoździe
Front Grille

8. Tonsil Altus 300

Kultowy zestaw marki Tonsil dominuje na rynku od kilkudziesięciu lat. Świetne brzmienie oparte na doskonałym basie, wydobywającym się z 30-centymetrowego głośnika. Doskonałe właściwości dynamiczne powodują, że głośniki są jednym z najlepszych rozwiązań do nagłaśniania małych dyskotek i domowych imprez.

Z uwagi na lekko wyostrzone brzmienie na krańcach pasma i zdecydowaną średnicę, Altus 300 dedykowany jest dla miłośników muzyki klubowej i rockowej. Dużą efektywność daje zastosowany tu głośnik wysokotonowy tubowy z ferrofluidem (element często wykorzystywany w głośnikach estradowych). Zestawy głośnikowe Tonsil Altus 300 można podłączać albo konwencjonalnie, albo z zastosowaniem “bi-wiring” lub “bi-ampling”.

 

Moc nominalna
Moc maksymalna
Impedancja
Pasmo przenoszenia
Efektywność
Wymiary [W x H x D]
Waga
Głośnik niskotonowy
Głośnik średniotonowy
Głośnik wysokotonowy
150 W
300 W
8 Ω
30 – 18 000 Hz
91 dB
400x890x335 mm
24 kg
GDN 30/100/11 8Ω
GDM 18/80 8 Ω
GDWT 9/100  8Ω

 


9. Klipsch RP-6000F

SILIKONOWA HYBRYDOWA TUBA TRACTRIX® HORN 90° X 90°
Maksymalizuje efektywność i zwiększa szczegółowość przy jednoczesnym
skupianiu wysokich częstotliwości w kierunku obszaru odsłuchu. Opatentowana
geometria Tractrix® zapewnia najbardziej efektywny przekaz fal
o wysokiej częstotliwości do obszaru odsłuchu. Skompresowana silikonowa
powierzchnia zapewnia łagodną charakterystykę brzmienia i poprawia
szczegółowość. Takie rozwiązanie gwarantuje najczystszy i najbardziej naturalny
dźwięk.

TYTANOWY GŁOŚNIK WYSOKOTONOWY LTS
Wyjątkowa technologia LTS (Linear Travel Suspension) minimalizuje zniekształcenia
gwarantując doskonalsze, bardziej szczegółowe brzmienie. Głośniki
wysokotonowe LTS to znak rozpoznawczy poprzedniej linii głośników
Reference, są więc centralnym elementem jednych z najlepszych głośników
na świecie.

WENTYLOWANA KONSTRUKCJA GŁOŚNIKA WYSOKOTONOWEGO
Nowa wentylowana obudowa głośnika wysokotonowego redukuje fale stojące
(standing waves), które powodują niepożądane harmoniczne (unwanted
harmonics), co pozwala zwiększyć szczegółowość i klarowność wysokich
częstotliwości.

MIEDZIANE MEMBRANY IMG GŁOŚNIKA NISKOTONOWEGO
Głośniki Cerametallic™, charakterystyczny element serii Reference Premiere,
są wyjątkowo sztywne i lekkie dzięki czemu umożliwiają minimalne
zniekształcenie przy maksymalnej wydajności. W połączeniu z głośnikiem
wysokotonowym LTS z Tractrix® Horn, zapewnia to najwyższą wydajność
głośników w tej klasie.

PORTY TRACTRIX
Porty Reference Premiere z geometria Tractrix pozwalają na najbardziej
efektywne i najszybsze wyprowadzenie powietrza z obudowy, a uzyskana
w ten sposób redukcja szumu wewnątrz portów zapewnia intensywniejsze
niskie częstotliwości. Specjalnie zaprojektowana wewnętrzna struktura portów
Klipsch Tractrix pomaga zredukować turbulencje powietrza wpływające
do portu. Mniej turbulentne powietrze oznacza redukcję szumów, a przez to
czystszy, mocniejszy bas.

BI-WIRING / BI-AMPING
Podwójne zaciski wejściowe do bi-wiring / bi-amping. Bi-wiring rozdziela
prąd o wysokiej i niskiej częstotliwości na oddzielne kable głośnikowe, redukując
zniekształcenia intermodulacyjne by zapewnić czystszą średnicę.
Bi-amping umożliwia dostrojenie do indywidualnych preferencji przy użyciu
zewnętrznych zwrotnic podczasy korzystania z oddzielnych wzmacniaczy.

NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI MATERIAŁY I WYKOŃCZENIE
Dostępne wykończenia to m.in. heban, orzech i fortepianowa czerń. W modelach
w kolorze hebanu i orzecha górna część pokryta jest satynowym, odpornym
na zarysowania wykończeniem. Natomiast ekskluzywna obudowa
w wykończeniu piano gloss jest ręcznie szlifowana dla uzyskania przejrzystego,
lustrzanego wykończenia. Lustrzany połysk osiągnięto dzięki dokładnemu
ręcznemu szlifowaniu i polerowaniu.

ALUMINIOWE NÓŻKI
Zapewniają bardziej nowoczesny wygląd przy mniejszym rezonansie niż
nóżki wykonane z MDF lub plastiku ABS. Są zaprojektowane tak, by zminimalizować
powierzchnię stykającą się z podłogą, oddzielając głośnik dla
uzyskania szybszych, bardziej precyzyjnych niskich częstotliwości i poprawy
szczegółów.

WYTRZYMAŁE, ZDEJMOWANE MASKOWNICE
Magnetyczne maskownice pozwalają na łatwą zmianę charakteru – od robiącego
oszałamiające wrażenie wyglądu po dyskretną elegancję.

DOPRACOWANE DETALE
Anodyzowane miedziane pierścienie dociskowe, odlewane aluminiowe nóżki,
satynowane przegrody oraz wygrawerowane logo nadają serii Reference
Premiere II nowoczesny, ekskluzywny wygląd.


Głośnik niskotonowy podwójne 6.5” Cerametallic™
Głośnik wysokotonowy 1” tytanowy, wentylowany LTS, hybrydowa tuba Tractrix®
Impedancja 8 Ω
Konstrukcja bass reflex port TRACTRIX® umieszczony na tylne ściance
Moc krótkotrwała/długotrwała 500 W/125 W
Pasmo przenoszenia 34-25 kHz +/- 3 dB
Skuteczność 97 dB @ 2.83 V/1 m
Waga 22,2 kg
Kolor Ebony, Walnut
Wymiary 100.6 x 23.7 x 43.2 cm

 


10. Wilson Raptor 7

Dostępna w dwóch kolorach: czarnym i białym, kolumna podłogowa WILSON RAPTOR 7 jest elegancka i nowoczesna. Dobrze wypadnie w każdym wnętrzu, tradycyjnym czy nowoczesnym.

Usytuowany z przodu tunel rezonansowy Bass Reflex, można ustawić bliżej ściany w pokoju, w którym będzie odsłuch. Skutkuje to mniejszą podatnością kolumn na niekorzystne interakcje z pomieszczeniem. Wysoka obudowa typu Bass Reflex pozwala na uzyskanie dużo większej efektywności głośnika w zakresie niskich częstotliwości.

Kolumny Wilson Raptor 7 oferują wszystko czego trzeba, by móc cieszyć się dobrym dźwiękiem różnych gatunków muzycznych. Mają bardzo dobrą dynamikę i co istotne dźwięk z elementami typowymi dla dużo droższych kolumn.

 


 • pasmo przenoszenia (±3 dB): 40-20.000 Hz
 • czułość (2,83 V/1 m): 90 dB
 • impedancja: 4-8 Ohm
 • maksymalna skuteczność (SPL): 110 dB
 • rekomendowana moc wzmacniacza: 50-180 W
 • częstotliwość zwrotnicy: 2 500 Hz
 • głośnik wysokotonowy: 1″ (25mm) miękka kopułka
 • głośniki nisko-/średniotonowe: 2x 6½”
 • typ obudowy: Bass Reflex
 • terminale głośnikowe: pojedyncze
 • dołączone akcesoria: kolce

11. Tonsil Maestro III

Tonsil Maestro III to zliftingowana wersja poprzedników, Maestro II 180. Zmianie uległa obudowa oraz strojenie zestawu. Wykończona czarnym lakierem przednia ścianka, grubo lakierowana matową farbą strukturalną podstawa a całość jest lekko odchylona do tyłu. Zestaw wyposażony jest w kolce, które projektowane były specjalnie pod niego. Kolumny są odświeżone ale o stonowanym wzorze. Daje to dobry efekt połączenia klasyki i nowoczesności i świetnie nada się dla osób, którym zbyt ekstrawagancki design może przeszkadzać.

Wymieniono głośnik średniotonowy, zmieniono zwrotnicę i zastosowano stożek z korektorem fazy. Maestro III to trójdrożne kolumny z obudową Bass Reflex.

Kolumny objęte są 5-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door na koszt producenta.

 


Moc nominalna: 100 W
Moc maksymalna: 200 W
Impedancja: 6 ohm
Pasmo przenoszenia: 30 – 20 000 Hz
Efektywność: 91dB
Wymiary [W x H x D]: 210x1050x320mm
Waga: 23 kg
Konstrukcja: Trójdrożna, bass-reflex
Głośnik niskotonowy: 2x GDN 17/50/3 8 Ω
Głośnik średniotonowy: GDN 15/40/F 8 Ω
Głośnik wysokotonowy: GDWK 10/80/19 8 Ω

 


12. Monitor Audio Silver 300

Wyjątkowe połączenie 3-drożnego układu, dającego znakomite brzmienie tonów średnich oraz dwóch współpracujących 6,5-calowych wooferów basowych, które pracują w wysokiej i szczupłej obudowie zapewnia odpowiednie zejście basu. TO wszystko sprawia, że jest to doskonały wybór dla audiofilów oraz miłośników kin adomowego.

Wysokie tony przetwarzane są przez 25-mm złoconą kopułkę C-CAM ze stopu aluminiowo-magnezowego z powłoką ceramiczną. Umieszczona jest w wytłumionej puszce, dzięki której kopułka oddzielona jest od drgań, które wytwarza reszta układu. Naturalne odtwarzanie tonów średnich zawdzięczamy w SIlverze 300 4-calowemu przetwornikowi z “podwieszoną” cewką i napędem.

Kolumny bardzo dobrze sprawdzają się ustawione blisko ściany. Warto podkreślić, że ta poważna audiofilska kolumna potrafi dostarczyć niewiarygodnego basu. Optymalne brzmienie uzyskamy ustawiając je w odległości przynajmniej 30 cm od ściany. W połączeniu z wysokiej klasy wzmacniaczem średniej mocy jesteśmy w stanie spokojnie wysterować Silvera 300 tak, aby dostarczył nam energiczny i szczegółowy pokaz muzyki lub ścieżki dźwiękowej.

 


Konstrukcja

3-drożna

Pasmo przenoszenia (-6dB)

32 Hz – 35 kHz

Skuteczność ([email protected])

90 dB

Nominalna impedancja

8 ohms

Minimalna impedancja

3.5 ohms @ 146 Hz

Maksymalny SPL

116 dBA (para)

Moc maksymalna (RMS)

200 W

Zalecana moc wzmacniacza

80 – 200 W

Wyrównanie basów

Bas-refleks z portem HiVe II

Częstotliwość podziału zwrotnicy

LF/MF: 570 Hz
MF/HF: 3.5 kHz

Przetworniki

2 x 6″ C-CAM RST niskotonowy
1 x 4″ C-CAM RST średniotonowy
1 x 1″ (25 mm) Gold Dome C-CAM wysokotonowy

Cabinet Dimensions (Excluding Grille and Terminals)

1000 x 185 x 300 mm

Wymiary zewnętrzne (w tym krata i zaciski (H x W x D))

1000 x 185 x 329 mm

Wymiary zewnętrzne (łącznie z talerzami, stóp i kolumn)

1034 x 252 x 367 mm

Waga (sztuki)

20 kg

 


13. Monitor Audio Bronze 6

Chciałoby się tu rzec “w małym ciele wielki duch”. Oto seria Bronze 6. W wyjątkowo niewielkiej obudowie mieszczą się dwa 6,5-calowe przetworniki basowe C-CAM, które współpracują z jeszcze jednym 6,5-calowym przetwornikiem C-CAM obsługującym tony średnie umieszczonym w osobnej komorze. Zastosowanie takich samych przetworników, choć pełniących różne funkcje sprawiło, że w Bronze 6 doświadczamy niezwykle spójnego przekazu.

Model głośników Bronze 6 oferuje niezwykle bogato skomponowane połączenie finezji, energiczności i skali prezentacji. Doskonale sprawdzi się jako odbiornik muzyki oraz kina domowego.

 


Konstrukcja

2,5-drożna

Pasmo przenoszenia

34 Hz — 30 kHz

Skuteczność ([email protected])

90 dB

Nominalna impedancja

8 ohms

Maksymalny SPL

114.8 dBA (para)

Moc maksymalna (RMS)

150 W

Zalecana moc wzmacniacza

40 — 150 W

Projekt Gabinetu

Sekcja basowa – bas refleks, porty przód/tył, głośnik średniotonowy w zamkniętej komorze

Częstotliwość podziału zwrotnicy

LF: -6dB @ 150 Hz
MF/HF: 2.5 kHz

Przetworniki

2 x 61/2C-CAM przetw, niskotonowy
1 x 51/2” C-CAM przetw, średniotonowy
1 x 25 mm kopułka wysokotonowa C-CAM

Wymiary obudowy (szer. X głęb. X gł.)

985 x 185 x 315 mm

Wymiary (łącznie z kratką, zaciskami, cokołami i kołkami (szer. X głęb. X gł.))

1033 x 235 x 350 mm

Waga (sztuki)

16.6 kg


14. STX Electrino 500

Kolumny podłogowe Electrino 500 zadowolą miłośników głośnego, kapitalnego brzmienia. WYkonane z najnowszych technologii CNC gwarantują nam najwyższą dokładność wykonania.

Membrany cechuje wysoka właściwość akustyczna. Zwrotnice zaprojektowane zostały za pomocą najlepszych programów i systemów pomiarowych. Te kolumny to perfekcyjny jakość z atrakcyjnym designem.

Zestaw przeznaczony jest do dużych pomieszczeń (powyżej 20m2). Jeśli dodamy do tego wzmacniacz o wysokiej mocy Electrino 500 obsłużą nawet pomieszczenie o powierzchni ponad 80m2. Świetnie współpracują z wzmacniaczami lampowymi o niskiej mocy (nawet poniżej 10W na kanał). Z powodzeniem mogą być zastosowane razem z bardzo mocnymi tranzystorowymi końcówkami o mocy nawet do 500W na kanał.

System 3 drożny bass-reflex
Moc (Program Power AES) 500 W
Moc (Power Handling AES) 250 W
Nominalna impedancja 4 Ohm
Efektywność 96 dB (2,83 V / m)
Pasmo przenoszenia 29 Hz – 25 kHz (-3 dB)
Waga ~35 kg netto / 1 szt (waga bez opakowania)
Wymiary (WxSxG) 1010mm x 315mm x 430mm / 1070mm x 430mm x 580 mm (obrys z podstawą)

15. STX Foton Fx-300

Zastosowano tu rzadko spotykane rozwiązanie, mające na celu wyeliminowanie stojących fal, pojawiających się w wysokiej i wąskiej obudowie. Dodano skośne przegrody, które mają eliminować zjawisko powstawania fal stojących w środku obudowy. Dzięki tego bas nie daje efektu dudnienia. Kolumny dają wysoką efektywność oraz bardzo dobre zrównoważenie tonalne. Przebieg impedancji jest bezpieczny dla wzmacniaczy. PRzy tym wszystkim mają również doskonałą wytrzymałość mocową.

 • Wysoka efektywność
 • Bardzo dobre zrównoważenie tonalne
 • Przebieg impedancji bezpieczny dla wzmacniaczy
 • Szeroki zakres liniowego pasma przenoszenia
 • Bardzo niskie zniekształcenia harmoniczne i nieliniowe
 • Znakomita wytrzymałość mocowa
 • Kolumny dostępne w 3 wariantach wykończenia: fornir, boki fornir / front wysoki połysk, wysoki połysk
  System 2,5 drożny bass-reflex
  Moc (Program Power AES) 300 W
  Moc (Power Handling AES) 150 W
  Nominalna impedancja 8 Ohm
  Efektywność 90 dB (2,83 V / m)
  Pasmo przenoszenia 39 Hz – 23 kHz (-3 dB)
  Waga ~22 kg netto / 1 szt (waga bez opakowania)
  Wymiary kolumny (WxSxG) 950mm x 195mm x 300mm (320mm z maskownicą)
  Wymiary podstawki (WxSxG) 60 x 270 x 270 mm

Dodaj komentarz