Ranking – Porównanie 7 najlepszych zestawów stereo do 6000 złotych Skomentuj

Zestaw stereo do 6000 złotych – 7 ciekawych propozycji !

Kolejny próg cenowy i następne bardzo ciekawe propozycje zestawów kolumn stereo, wzmacniających je urządzeń oraz przewodów podłączeniowych.

Kwota 6000 zł daje nam już naprawdę niezłe pole do popisu w zakresie kupna sprzętu dobrej klasy. Zestawy kolumn głośnikowych i wzmacniaczy w tej klasie cenowej będą gwarancją stylu oraz świetnego brzmienia. Poniżej przedstawiamy Wam porównanie 7 najlepszych zestawów w tym limicie cenowym.

Zestaw 1: Monitor Audio Bronze 6 + Yamaha R-N602 – 5999 zł

Monitor Audio Bronze 6 i wzmacniacz Yamaha R-N602 to zestaw łączący w sobie doskonałą jakość dźwięku i łatwą, niezwykle funkcjonalną obsługę. Niewielkich rozmiarów kolumny mieszczą w sobie mieszankę precyzji dynamiki oraz skali, która sprawdzi się przy odsłuchu muzyki oraz jako kino domowe. Cała konstrukcja urządzenia odpowiada za maksymalną wydajność oraz wysoką jakość dźwięku. Tryb Pure Direct powoduje, że sygnał omijając obwody kontroli barwy i balansu pozwala na maksymalne zwiększenie jakości brzmienia.

Amplituner sieciowy jest łatwy w obsłudze a bezpłatna aplikacja MusicCast Controller pozwala na sterowanie amplitunerem R-N602 za pomocą smartfonu lub tabletu. Dodatkowa funkcjonalność Yamahy zwiększona jest dzięki zastosowaniu wyjścia Bluetooth, które pozwala na przesyłanie muzyki do słuchawek lub dowolnego głośnika bezprzewodowego Bluetooth. Złącze cyfrowe USB umożliwia podpięcie urządzeń Apple’a oraz USB. Ten model Yamahy daje również możliwość podłączenia gramofonu i możliwość odsłuchu nagrań analogowych.

Zestaw 2: Heco Aurora 700 + Onkyo TX-8250 – 4999 zł

Hueco Aurora 700 to ekskluzywna seria głośników z nowo opracowanymi komponentami i innowacyjną technologią, która oferuje słuchaczowi dźwięk doskonałej jakości także w trybie stereo. Papierowe membrany w głośnikach pozwalają na odtworzenie nie zniekształconych dźwięków. Użycie płyt MDF i idealnie dobrana obudowa głośników niweluje niepożądane przez słuchacza wewnętrzne fale stojące. Dzięki temu oraz obecności kilku komór rezonans jest wyraźnie zmniejszony. Dokładną regulację i stabilność zapewniają gumowe nóżki o regulowanej wysokości na aluminiowych podpórkach. Umożliwia to dobre ustawienie głośników bez względu na rodzaj podłoża. Nowoczesny design – drewno połączone z „czarnym hebanem’ lub „białą kością słoniową” pozwala na uzyskanie eleganckiego i ponadwymiarowego wyglądu.

Aplituner Onkyo TX-8250 To połączenie analogowego wzmacniacza z nowoczesnymi przetwornikami cyfrowo/analogowymi AKM i funkcjami sieciowymi. Bezprzewodowy streaming audio odbywa się poprzez wbudowaną technologię Chromecast i bezprzewodowy multiroom. Model TX-8250 może być wykorzystywany jako centrum domowej rozrywki. Posiada 7 wejść analogowych (w tym wejście analogowe, cyfrowe, porty USB) oraz wyjścia analogowe: Line Out i na zewnętrzny subwoofer. Posiada również dwie pary zakręcanych gniazd głośnikowych (A/B/AiB – wybór z pilota lub na froncie). Na tylnej ścianie znajdują się dodatkowo gniazda: Ethernet, Ri i IR (in-out). Onkyo wyposażony jest w dwuzakresową transmisję Wi-Fi (5 GHz / 2,4 GHz). Umożliwia to połączenie z urządzeniami w innych pomieszczeniach w stabilny sposób. Darmowa aplikacja na urządzenia przenośne Onkyo Controller (na Android i IOS) pozwala na proste sterowanie amplitunerem i dodatkowymi głośnikami, korzystając przy tym z serwisów streamingujących: Spotify, Tidal, Tuneln oraz Deezer, a wykorzystując połączenia z AirPlay, z iTunes.

 

Zestaw 3: Klipsch 820F + Yamaha A-S501 – 5599 zł

Klipsch Reference R-820F są największymi kolumnami z serii „podłogowych” w tej linii. Przeznaczone są do pomieszczeń średnich i dużych. Odznaczają się wysoką skutecznością i bardzo dynamicznym brzmieniem. Świetnie odnajdują się jako elementy wysokiej jakości kina domowego i stereo HiFi. Za moc i precyzję w odbiorze odpowiada hybrydowa tuba wysokotonowa Tractrix® Horn. Jej skompresowana powierzchnia zapewnia łagodną charakterystykę brzmienia i świetną szczegółowość.

Zastosowanie technologii LTS w głośniku wysokotonowym spowodowało zminimalizowanie zniekształceń, przez co uzyskano bardziej dokładne brzmienie. Użyty do tego Kapton ® to lekki i sztywny materiał, zastosowany w zawieszeniach głośników wysokotonowych aby zapewnić im wydajność i poprawić rozdzielczość i odbiór szczegółów.  Głośniki LTS są elementem centralnym w jednym z najlepszych głośników jakim jest Klipsch. Efektowny wygląd oddają magnetyczne maskownice. Niezwykle estetyczne kolumny będą świetnie prezentować się w każdym wnętrzu.

Amplituner Yamaha A-S501 to bogactwo wyposażenia ze stereofonicznym wzmacniaczem zintegrowanym stereo. Technologie, jakie tu zastosowano: ToP-ART, podzespoły oraz tryb Pure Direct zapewniają wzmacniaczowi wysoką jakość dźwięku. Wyposażone jest w wejście dla telewizora lub odtwarzacza Blu-ray, wejście Phono i pozłacane złącza. Antywibracyjna, sztywna dolna rama ART oraz belka centralna zapewnia odpowiednią sztywność i tłumienie wibracji. Innowacyjność technologii Yamahy gwarantuje bogaty dźwięk i muzykalność. Zastosowanie trybu Pure Direct skraca ścieżkę sygnału i eliminuje przez to możliwość jego pogorszenia. Pozłacane złącza oznaczają wysoką jakość połączenia. Selektor głośników A, B lub A+B oraz złącza głośnikowe dla dwóch systemów daje możliwość podłączenia niezależnie dwóch zestawów głośniowych w oddzielnych pomieszczeniach. Warte uwagi jest zastosowanie funkcji zarządzania energią, która pozwala na przejście w tryb czuwania po 8h bezczynności urządzenia. Dzięki temu urządzenie dba o zminimalizowanie zużycia energii.

Zestaw 4: Dali Oberon 5 + Onkyo TX-8270 – 5999 zł

Dali Oberon 5 to kompaktowa kolumna podłogowa, która zaskoczy Cię możliwością dostarczenia głębokiego, mocnego basu. Wraz z klarowną i dobrze zdefiniowaną średnicą oraz lekkimi wysokimi częstotliwościami, ta kolumna doskonale poradzi sobie z obsługą każdej ścieżki muzycznej i filmowej. Elegancki Oberon 5 wyposażony jest w dwa 5/14  calowe głośniki niskotonowe z włókna drzewnego połączone 29mm szerokopasmowym głośnikiem wysokotonowym uwalniający szczegółowy i niezwykle angażujący słuchacza dźwięk.  Głębokie basy i dobry środkowy zakres a także niesamowicie wyraźne tony sprawia, że Oberon 5 świetnie radzi sobie z obsługą ścieżki muzycznej lub filmowej. Bass Reflex w kolumnie Dali Oberon skierowany jest do tyłu. Ten głośnik zachwyca delikatnym, szczegółowym i zbalansowanym brzmieniem.

Onkyo TX-8270 to urządzenie, które oprócz wysokiej klasy dźwięku stereo, oferuje zaawansowane funkcje charakterystyczne dla urządzeń A/V, a także kompletny dostęp do usług internetowych, serwerów sieciowych i bezprzewodowe wysyłanie dźwięku do głośników/urządzeń umieszczonych w innych pomieszczeniach – bezprzewodowy multiroom. Na miłośników płyt gramofonowych i CD czeka dynamiczny dźwięk stereo. Podłączenie odtwarzacza Blu-ray, tunera kablowego czy konsoli do gier poprzez wykorzystanie portów HDMI oraz dostarczenie obrazu do telewizora i korzystanie z dźwięku stereo Hi-fi dzięki Onkyo TX-8270 staje się niezwykle proste. Dodatkowo apmplituner daje możliwość korzystania z serwisów strumieniowych a poprzez Chromecast z urządzeń przenośnych jak smartfon, tablet czy laptop.

Zestaw 5: STX Foton 300 + Pioneer A40AE – 5599 zł

W wąskich i wysokich kolumnach Foton FX-300 zastosowane bezkompromisowe i rzadko spotykane skośne przegrody, które mają za zadanie eliminowanie powstawania zjawiska fal stojących, które powodują występowanie niepożądanego rezonansu. Efektem jest neutralna reprodukcja basu, bez efektu dudnienia. Foton FX-300 to swobodne i dynamiczne granie. Zwrotnice w kolumnach zaprojektowano w celu stworzenia najlepszej sceny dźwiękowej oraz efektu stereo. Kolumny mają bardzo dobrą charakterystykę kierunkową. Wysokiej jakości konstrukcja oraz obudowa Bass – reflex wiernie odwzorowuje niższe tony w tonalnie zrównoważony sposób. Ten model kolumn głośnikowych, poza nowoczesną technologią (mirror drive), produkowany jest w trzech wariantach wykończenia obudowy: całe fornirowane, fornirowane z czołówką na wysoki połysk oraz całe lakierowane.

Pioneer A-40AE to zintegrowany wzmacniacz, który zaskoczy Cię nową konstrukcją Direct Energy Design, która wytwarza zniewalające i realistyczne pole dźwiękowe. TO idealna propozycja dla osób, które szukają niedrogiego, czysto brzmiącego wzmacniacza w klasie AB. Na uwagę zasługuje fakt, że amplituner Pioneer A-40AE to niedrogi wybór o wysokiej jakości. Doceniło go Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku (EISA).

Zestaw 6: STX Electrino 500 + Yamaha A-S701 – 5599 zł

Kolumny STX Electrino 500 stanowią idealny wybór dla miłośników głośnego brzmienia. Doskonałe właściwości akustyczne membran i zwrotnice zaprojektowane za pomocą najnowszych programów stanowią o zastosowaniu najwyższych technologii. Electrino 500 to produkt, gdzie jakość łączy się z atrakcyjnym wyglądem. Zaprojektowana pod kątem 7 stopni nachylenia obudowa wpływa na walory wizualne kolumn a przez zbliżenie do siebie centr akustycznych w osi pionowej korzystnie wpływa na brzmienie. Dodatkowo nóżki kolumn zostały tak zaprojektowane, aby zminimalizować rezonanse pojawiające się w pomieszczeniu a wynikające z drgań kolumn.

Marka Yamaha to klasa sama w sobie. Wyposażenie modelu A-S701 jest naprawdę bogate: dedykowany przedwzmacniacz gramofonowy, wzmacniacz słuchawkowy z wyjściem typu „duży jack”, regulacja barwy i regulowany loudness. Warto zwrócić uwagę na wyłącznik funkcji Auto Power Standby, dzięki któremu wzmacniacz nie będzie się niepotrzebnie wyłączał. Wzmacniacz A-S701 stawia na energię i dynamikę. Poza oczywistym zastosowaniem w stereo, wzmacniacz sprawdzi się świetnie w systemie multimedialnym. Poprzez podłączenie światłowodem do TV możemy nagłośnić nawet dwa duże pomieszczenia.

Zestaw 7: Jamo S809 + Jamo S810 + Onkyo TX-8270 – 5699 zł

Firma Jamo znana jest z produkcji kolumn głośnikowych w przystępnej cenie. S-809 należą do najbardziej rozbudowanych wśród najtańszych zestawów głośnikowych tej firmy jednocześnie cechując się świetnym stosunkiem efektywności do impedancji znamieniowej, dzięki czemu kwalifikują się do współpracy z prawie każdym wzmacniaczem stereo czy amplitunerem. Utrzymany jest wysoki standard wykonania. Płyty MDF o grubości 15mm pokryte są elegancką folią winylową, a metalowe stopki do samodzielnego zamocowania dodają klasy i szyku.

Samo S 810 SUB to gwarancja dynamicznego i potężnego basu, który uszlachetni brzmienie każdego zestawu audio. Jamo oferuje tu całkowicie odświeżony design i wysokiej jakości materiały, wkomponowujące się w nowoczesne wnętrza. 10-calowy głośnik i wzmacniacz klasy D gwarantują dynamiczne i potężne basy. Wzmacniacz klasy D został zamontowany na dole obudowy aby zachować elegancki wygląd subwoofera w każdej pozycji.

Onkyo TX-8270 to urządzenie, które oprócz wysokiej klasy dźwięku stereo, oferuje zaawansowane funkcje charakterystyczne dla urządzeń A/V, a także kompletny dostęp do usług internetowych, serwerów sieciowych i bezprzewodowe wysyłanie dźwięku do głośników/urządzeń umieszczonych w innych pomieszczeniach – bezprzewodowy multiroom. Na miłośników płyt gramofonowych i CD czeka dynamiczny dźwięk stereo. Podłączenie odtwarzacza Blu-ray, tunera kablowego czy konsoli do gier poprzez wykorzystanie portów HDMI oraz dostarczenie obrazu do telewizora i korzystanie z dźwięku stereo Hi-fi dzięki Onkyo TX-8270 staje się niezwykle proste. Dodatkowo apmplituner daje możliwość korzystania z serwisów strumieniowych a poprzez Chromecast z urządzeń przenośnych jak smartfon, tablet czy laptop.

 

W NASZYM SKLEPIE ZAKUPISZ SPRZĘT NAJTANIEJ W POLSCE ! JEŚLI ZNAJDZIESZ TANIEJ OBNIŻYMY CENĘ !

 


Elementy połączeniowe do kolumn i wzmacniaczy.

Do każdego zestawu możemy zaproponować najlepszej jakości gotowe przyłącza, kable cięte oraz wszelkiego rodzaju terminale oraz wtyki podłączeniowe.
W naszej sprzedaży znajdziecie Państwo produkty najwyższej jakości z czystej miedzi lub miedzi beztlenowej czołowych producentów w większości przekrojów i rodzajów.
Z wielką chęcią doradzimy, który rodzaj będzie najlepszy do danego sprzętu.

Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy w ustaleniu jaki sprzęt tak na prawdę potrzebujesz, chętnie pomożemy w doborze !
Firma Akustyka.com.pl działa na rynku nagłośnień od ponad 30 lat. Posiadamy wiedzę oraz doświadczenie by zapewnić najwyższej jakości doradztwo oraz obsługę klienta.

Dodaj komentarz