Ranking Projektorów Dźwięku – 10 najlepszych Skomentuj

Chcąc odpowiednio zaprojektować oraz wykonać system radiowęzłowy w pomieszczeniach użyteczności publicznej, korytarzach, salach konferencyjnych lub biurach, powinniśmy dokonać wyboru odpowiedniego głośnika, który będzie warunkował przydatność systemu w określonym środowisku. Do tego typu zastosowań dedykowanym oraz polecanym rozwiązaniem są projektory dźwięku, które zapewniają czysty oraz dobrze roznoszący się dźwięk po całej powierzchni. Bardzo często na tego typu zakup mamy jednak ograniczony budżet i nie możemy kierować się tylko i wyłącznie jakością prezentowanych urządzeń. Ważna będzie też cena, która musi być proporcjonalna do jakości sprzętu jaką będziemy musieli zainwestować. W tym celu stworzyliśmy zestawienie projektorów dźwięku, których pozycja zależy od atrakcyjnego stosunku jakość-cena.

1. Monacor EDL 250/WS – Najlepszy stosunek jakość-cena

Marka Monacor jest bardzo znanym oraz częstym wyborem na rynku szeroko pojętych urządzeń audio. Model EDL 250/WS wśród projektorów dźwięku wyróżnia się bardzo dobrym stosunkiem jakość cena, gdyż za dobrej klasy urządzenie musimy zapłacić niecałe 300 złotych. Parametrem, który warto wyróżnić jest czułość, która oscyluje w granicach 101 dB i gwarantuje bardzo głęboki sygnał dźwiękowy. To wszystko sprawia, że jest to najkorzystniejszy wybór, który łączy oszczędność z jakością sprzętu.

2. ITC Audio T-770A – Bardzo dobry wybór w średniej półce cenowej

Za podobną kwotę co głośnik marki Monacor, możemy kupić również model Audio T-770A, który wyróżnia się całkiem przystępnym oraz minimalistycznym designem, który z pewnością wpasuje się w każde pomieszczenie. Parametry techniczne prezentują się niestety delikatnie gorzej niż w przypadku pierwszej propozycji, lecz głośnik firmy ITC z pewnością zagwarantuje dosyć dobrą jakość, która usatysfakcjonuje znaczną cześć konsumentów.

3. HQM ZPR101 – Gwarancja najniższej ceny

Bardzo rzadko zdarza się, że urządzenia z najniższej półki cenowej lub najwyższej półki znajdują się tak wysoko w rankingu, którego pozycje klasyfikowane są na podstawie stosunku jakość-cena. Marka High Quality Music prezentuje nam jednak projektor dźwięku, który w atrakcyjnej cenie zapewnia dosyć dobrą jakość sygnału, co jest niespotykaną sytuacją w urządzeniach tej półki cenowej.

4. AMC SP 10 – Dobry wybór z niskiej półki cenowej

Pierwszą propozycją z niskiej półki cenowej jest urządzenie wypuszczone spod skrzydeł marki AMC. Model SP 10 charakteryzuje się dosyć dobrą czułością, która w specyfikacji została określona na 91 dB i gwarantuje dosyć głęboki oraz pełny sygnał dźwiękowy. Jeśli poszukujesz urządzenia dosyć taniego, który będzie solidnym wykończeniem Twojego systemu nagłośnieniowego, wtedy zdecydowanie się na projektor dźwiękowy tej marki może być dobrą decyzją.

5. Apart MPH31-G – Alternatywa w średniej półce cenowej

Jeśli urządzenie spod szyldu ITC nie spełnia Twoich oczekiwań, wtedy warto przyjrzeć się propozycji, która ma dla nas marka Apart i ich model MPH31-G. Oprócz dość solidnej specyfikacji projektor dźwięku charakteryzuje się bardzo solidną budową, która sprawia że sprzęt jest odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Głośnik wpasuje się we wszystkie miejsca gdzie codzienne ciężkie warunki eksploatacji mogłyby zniszczyć gorzej zabezpieczone urządzenie.

6. Dexon CSP 220 – Alternatywa z niskiej półki cenowej

W urządzeniach tego typu, oprócz samej specyfikacji, dużą rolę odgrywają indywidualne preferencje oraz oczekiwania odnośnie prezentowanego sprzętu. Jeśli pierwszy głośnik z niskiej półki cenowej marki AMC nie spełnił Twoich oczekiwań, a poszukujesz sprzętu w podobnej cenie, wtedy warto zwrócić uwagę na model CSP 220. Parametrem, na który warto zwrócić uwagę jest efektywność na poziomie 94 dB, co jest konkurencyjną wartością wśród przedstawionych w zestawieniu projektorów dźwięku.

7. Monacor DA-10-260/T – Urządzenie z wyższej półki cenowej

Tak jak już wcześniej wspominałem przy okazji urządzenia HQM, sprzęty z najniższej i najwyższej półki cenowej bardzo rzadko osiągają wysokie pozycje w tego typu rankingach, które oparte są na korzystnym stosunku jakość-cena. Najczęściej urządzenia ze średniej półki osiągają najwyższe lokaty, gdyż za potencjalnie niewielką cenę otrzymujemy dobry jakościowo sprzęt. Jeśli jednak jesteś wstanie zainwestować trochę większe fundusze, wtedy kupno projektora dźwięku marki Monacor będzie z pewnością dobrym rozwiązaniem, które zapewni wysoką jakość sygnału.

8. RCF DP 4 – Dobry wybór z niskiej półki cenowej

Jeśli poprzednie urządzenia z niskiej półki nie przypadły Tobie do gustu, wtedy dobrym rozwiązaniem może okazać się projektor dźwięku marki RCF. Głośnik jest w pełni dedykowany do pomieszczeń taki jak market, basen lub parking, więc możemy być pewni skuteczności w tego typu środowiskach komercyjnych.

9. HQM ZPR30 – Alternatywna propozycja marki HQM

Jeśli jesteś zwolennikiem sprzętów marki High Quality Music, wtedy model ZPE30 może okazać się dobrym rozwiązaniem. Wyżej przedstawiony projektor dźwięku gwarantuje większą jakość niż wcześniej wyróżniony sprzęt tej samej marki, więc jeśli lubisz sprawdzone rozwiązania a potrzebujesz sprzętu wyższej jakości, wtedy wybór tego głośnika będzie z pewnością dobrą opcją.

10. AMC SPM 20HP – Urządzenie z najwyższej półki cenowej

Zestawienie zamyka najdroższy projektor dźwięku w całym zestawieniu. jest to sprzęt dedykowany dla ludzi, którzy oczekują od swojego systemu nagłośnienia najwyższej jakości sygnału dźwiękowego. Oczywiście swoje niskie miejsce w zestawieniu zawdzięcza niekorzystnemu stosunkowi jakość-cena, lecz jeśli możesz pozwolić sobie na większy wydatek, z pewnością się nie zawiedziesz.

Dodaj komentarz