Taga Harmony TVS-4 i TS4. Wygodne zarządzanie dźwiękiem Skomentuj

Choć dobre głośniki to element, bez którego zestaw nagłaśniający nie może się obejść, dzięki stale rozwijającej się technologii każdy system można uczynić jeszcze bardziej intuicyjnym i wygodnym w obsłudze. W tym celu powstały selektory głośników, które pozwolą ci doskonale dopasować ich pracę do przestrzeni odsłuchowej. Dziś analizie poddaliśmy selektory marki Taga Harmony TVS-4 i TS4.

 

Niezależne strefy dźwiękowe z selektorem głośników

Selektor głośników to urządzenie, które pozwala na wygodne, niemal zdalne operowanie większą ilością głośników znajdujących się w całym systemie. Dzięki tej niepozornej skrzynce zyskasz możliwość lokalnej kontroli nad głośnikami w różnych pomieszczeniach, zwieszając również ich sprawność. To najwygodniejszy sposób na regulowanie głośności dźwięku w różnych strefach, a także jego włączanie i wyłączanie w dowolnym momencie. W zależności od specyfiki urządzenia, selektor może być dostosowany do pracy z głośnikami o różnej impedancji.

 

Choć nie należy on do obowiązkowych elementów zestawu grającego, pewne jest, że selektor znacznie ułatwia operowanie dźwiękiem – zwłaszcza w większych, wymagających przestrzeniach odsłuchowych. Selektory zaleca się stosować głównie w miejscach użyteczności publicznej, choć nie tylko – wytrawni melomani mogą zrobić z nich znakomity użytek również w domowym zaciszu.

 

Taga Harmony TVS-4 i TS4 – selektory głośnikowe

Jeśli właśnie czeka cię kupno pierwszego selektora głośnikowego, polecamy skupić się na urządzeniach renomowanych producentów sprzętu audio. Takim jest bez wątpienia Taga Harmony – prócz znakomitych kolumn i głośników instalacyjnych, w ofercie znajdziesz selektory, dzięki którym operowanie dźwiękiem będzie prawdziwą przyjemnością. Modelami, na które szczególnie warto zwrócić uwagę są Taga Harmony TVS-4 i TS4.

  • Taga Harmony TVS-4

To 2-źródłowy selektor obsługujący 4 niezależne strefy. Przedni panel jest bardzo czytelny, co ułatwi korzystanie z urządzenia nawet laikowi – doskonale widoczne regulatory głośności stref pozwolą na bardzo wygodne sterowanie dźwiękiem. Warto dodać, że każda z 4 stref może być w dowolnym momencie wyłączona. Zaletą Taga Harmony TVS-4 jest niewątpliwie to, że posiada dwa wejścia dla wzmacniaczy; pozwala to użytkownikowi korzystać z dwóch różnych źródeł odtwarzania.

 

Za popularnością selektora Taga Harmony TVS-4 przemawia również zastosowanie autotransformatorów impedancyjnych, odpowiedzialnych za właściwe obciążenie wzmacniacza i optymalną dystrybucję mocy do głośników. Taga Harmony TVS-4 może być stosowany z głośnikami o impedancji 8 i 4 ohm. Impedancję skonfigurujesz korzystając ze zworek, które znajdują się we wnętrzu selektora.

 

  • Taga Harmony TS4

Dzięki Taga Harmony TS4 nie tylko skoordynujesz działanie 4 niezależnych par głośników i jednego źródła dźwięku, ale także przepuścisz dźwięk przez kolejne selektory głośnikowe. Podobnie jak poprzednik, Taga Harmony TS4 oferuje wygodne sterowanie strefami poprzez czytelny panel przedni – za pomocą pokręteł zmienisz natężenie dźwięku, a w razie potrzeby po prostu wyłączysz go w konkretnych strefach.

 

Taga Harmony TVS-4 i TS4: pełna kontrola nad dźwiękiem

Z selektorami dźwięku  Taga Harmony TVS-4 i TS4 stworzysz inteligentny, prosty w obsłudze system nagłośnienia, dzięki któremu twoja przestrzeń odsłuchowa zawsze będzie wypełniona odpowiednim dźwiękiem – niezależnie od odmiennego charakteru poszczególnych pomieszczeń. Postaw na wygodę i już dziś uzupełnij swój zestaw o dobry selektor głośnikowy.

Dodaj komentarz