Artykuły

TOP 5 głośników sufitowych do 1000zł – Niskoimpedancyjne – Home Audio

Marzy ci się kino domowe z prawdziwego zdarzenia, a może profesjonalny zestaw audio, który pozwoli cieszyć się ulubionymi utworami w najlepszej jakości? Jeśli tak, warto pomyśleć o instalacji głośników sufitowych. Dziś podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę podczas ich zakupu, a także proponujemy 5 modeli głośników, za które nie zapłacisz więcej, niż 1000 zł.

 

Głośniki sufitowe – idealne rozwiązanie dla małych mieszkań

Wydaje ci się, że ze względu na niewielki metraż mieszkania musisz zrezygnować z pełnowartościowego sprzętu Hi-Fi? Nic bardziej mylnego: współczesne rozwiązania pozwalają cieszyć się dźwiękiem w najlepszej jakości nawet posiadaczom niewielkich przestrzeni. To właśnie z myślą o nich powstały głośniki instalacyjne, które można zamontować w ścianach i sufitach. W dzisiejszym artykule skupimy się na drugim wariancie, który cieszy się bezsprzecznie największą popularnością.

 

Głośniki sufitowe, które gwarantują znaczną oszczędność miejsca nie wykluczają doskonałej jakości dźwięku. Na rynku znajdziesz sporo modeli głośników instalacyjnych, których parametry zadowolą nawet najbardziej wymagających melomanów.

 

Montaż głośników instalacyjnych. Co musisz wiedzieć?

Jakie warunki musi spełnić twoje mieszkanie, by zainstalować w nim głośniki sufitowe? Przede wszystkim jest to obecność sufitów podwieszanych. Głośniki sufitowe montuje się w nich podobnie, jak oprawy tzw. oczka. Sufit podwieszany musi cechować się odpowiednią grubością – tak, aby głośnik bez problemu się w nim zmieścił. Jako, że sufity podwieszane są mocowane do aluminiowych profili, o nagłośnieniu sufitowym należy pomyśleć już na etapie prac remontowych.

 

Kolejną kwestią, o której nie należy zapominać jest obudowa zwana puszką, która pomoże zadbać o odpowiednią dynamikę dźwięku, a także solidny bas. W sytuacji, w której montaż puszki na głośnik w suficie jest niemożliwy, można posiłkować się rozwiązaniami budowlanymi, np. wkomponowaniem głośnika w arkusz wełny mineralnej.

 

Najlepsze głośniki sufitowe do 1000 zł  – Top 5

W jakie głośniki sufitowe o niskiej impedancji naprawdę warto zainwestować? Zapoznaj się z naszym rankingiem i wybierz coś dla siebie!

 

  1. Dali E-60

Skandynawska firma Dali od kilku dekad zaskakuje funkcjonalnymi rozwiązaniami w zakresie produkcji sprzętu grającego. Dali E-60 to pierwszy instalacyjny głośnik stereo tego producenta. Cała seria „E” to zbiór głośników przeznaczonych do instalacji tak w suficie, jak i w ścianach.

 

Dali E-60 Został wyposażony w dwa wysokotonowe głośniki o średnicy 20 mm. Jego niewielkie rozmiary sprawiają, że doskonale sprawdza się w małych pomieszczeniach, a także może pełnić funkcję głośnika warstwy wysokości w konfiguracji wielokanałowej. To znakomite porozumienie pomiędzy małym rozmiarem, a bardzo dobrym basem.

 

Dali E-60 posiada przełączniki, które pozwalają użytkowniku z dyskretny sposób sterować dźwiękiem tak, aby idealnie dopasować go do warunków panujących w pomieszczeniu. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie efektu o detalach bardzo wysokiej jakości.

 

Polipropylenowy stożek głośnika E-60 jest odporny na wilgoć, dzięki czemu można zamontować go w pomieszczeniach takich, jak kuchnie czy łazienki. Co ciekawe, wykorzystanie włókna drzewnego sprawia, że Dali E-60 może być używany również w zadaszonych pomieszczeniach na zewnątrz. Wysoka jakość gwaratuje, że głośnik Dali E-60 w razie prac remontowych bez przeszkód może zostać przemontowany w zupełnie inne miejsce.

 

Dali E-60 to idealny wybór dla osób, które poszukują wszechstronnych rozwiązań. W rozsądnej cenie otrzymujesz nie tylko gwarancję doskonałej jakości dźwięku, która umili codzienną rozrywkę, ale również jakość i odporność na niekorzystne warunki.

 

  1. Taga Harmony TCI PLATINUM-100R

Czy nagłośnienie instalacyjne może dawać tak profesjonalny efekt jak solidne kolumny podłogowe? Te głośniki sufitowe zapewnią ci jakość reprodukcji podobną do tej, które oferują tradycyjne kolumny kina domowego klasy Premium. Zdziwiony? Głośniki Taga Harmony TCI PLATINUM-100R stworzono zgodnie z technologią TWG TAGA Waveguide znaną m. in. z produktów do zestawów wielokanałowych. Rezultatem tego jest płaska oraz równomierna dyspersja. Oferowane brzmienie jest czyste, dynamiczne i naturalne.

 

Świetna jakość brzmienia idzie tu w parze z bardzo prostym, intuicyjnym montażem. Cienka obudowa i stosunkowo niski profil głośników pozwala zamontować je nawet w trudno dostępnych miejscach. W przypadku instalacji w miejscach zaciemnionych, pomocne okażą się zaciski w jaskrawym kolorze.

 

W głośniku Taga Harmony TCI PLATINUM-100R wysokotonowy przetwornik wyposażony w jedwabną kopułkę jest w stanie przenosić duże moce nie tracąc czystości oraz detaliczności brzmienia. Przetwornik nisko-średniotonowy wykorzystujący powiększony magnes oraz aluminiową membranę i kopułkę przeciwpyłową odpowiada za bogate i przestrzenne średnie tony, jak też za głęboki i bardzo precyzyjny bas.

 

Taga Harmony TCI PLATINUM-100R to głośniki idealne do stworzenia wysokiej klasy kina domowego. Ich parametry i możliwości są porównywane dobrych kolumn podłogowych, co w przypadku nagłośnienia sufitowego nie jest częstą sytuacją. Te głośniki instalacyjne bez żadnych wątpliwości zadowolą nawet najbardziej wyostrzone słuchy!

 

  1. Klipsch DS-180CDT

Głośniki podtynkowe Klipsch DS-180CDT to kolejna zaskakująca pozycja na liście najlepszych nagłośnień instalacyjnych. Oferowany przez nie dźwięk doskonale nadaje się do rozproszonych systemów audio (w kilku miejsach), jak i niewielkich pomieszczeń. Dynamiczny i czysty dźwięk to zasługa technologii Tractrix® Horn, wykorzystywanej w kolumnach podłogowych tego samego producenta.

 

W zestawie otrzymasz 8-calowy polipropylenowy głośnik niskotonowy oraz 1-calowy głośnik wysokotonowy Silk Dome, połączony z okrągłą tubą Tractrix®. Podobnie jak inne głośniki instalacyjne firmy Klipsch, DS-180CDT wykorzystuje technologię montażu SkyHook – prostą i intuicyjną, pozwalającą na instalację głośnika nawet tym osobom, które nigdy tego nie robiły. Po zamontowaniu Klipsch DS-180CDT, głośnik można przechylić o 15 stopni w dowolną stronę, aby odpowiednio ukierunkować go na słuchacza i cieszyć się jeszcze lepszymi detalami dźwięku.

 

Siatkowana, biała krata jest niemal niewidoczna na tle białego sufitu; Klipsch, DS-180CDT to zatem idealne rozwiązanie dla osób, które od głośników sufitowych oczekują dyskrecji. Uniwersalnie prezentujące się DS-180CDT nie będą kolidowały z elementami wystroju przestrzeni.

 

Klipsch to jeden z tych producentów sprzętu audio, którzy wychodzą naprzeciw potrzebom użytkownika, ułatwiając mu obcowanie z technologiami nagłośnień. Klipsch, DS-180CDT to przykład głośnika, który pomoże w stworzeniu domowego centrum rozrywki, a zarazem nie nastręczy żadnych problemów podczas montażu – nawet w przypadku totalnych laików.

 

  1. Jamo IC 206 FG

Firma Jamo znana jest doskonale wszystkim fanatykom sprzętów grających. Po raz pierwszy zadebiutowała na rynku w latach 70-tych, od tamtego momentu stale rozwijając swoją ofertę i proponując głośniki, które cechują się świetną jakością, jak i atrakcyjną ceną co sprawia, że Jamo może śmiało nazywać się liderem w swoim segmencie.

 

Jamo IC 206 FG swoim wzornictwem nawiązują do słynnej linii głośników Jamo 400. Model IC 206 FG dedykowany jest nagłośnieniom małych oraz średnich pomieszczeń, jak również jako głośnik surroundowy kina domowego. Idealnie sprawdzi się również w połączeniu z domowym systemem stereofonicznym.

 

Głośniki wyróżnia 6,5 calowy niskotonowy przetwornik w technologii IMG, oraz 1 calowy wysokotonowy. Jamo IC 206 FG zapewniają doskonałą jakość dźwięku; precyzję w górnym i średnim zakresie częstotliwości oraz naprawdę głęboki bas.

 

Na uwagę zasługuje płaska konstrukcja maskownicy, dzięki której ukrycie głośnika w otoczeniu nie będzie żadnym kłopotem. Maskownica nadaje się do przemalowania, co pozwoli jeszcze lepiej skomponować IC 206 FG w ogólny wystrój. Stosunkowo niski profil głośnika znacznie ułatwia proces montażu, pozwalając na jego instalację nawet pod niskimi sufitami.

 

Z głośnikiem Jamo IC 206 FG stworzysz swój wymarzony system kina domowego, jak również idealne miejsce do słuchania ulubionych utworów. Głośnik sprawdzonego skandynawskiego producenta spełni oczekiwania bardzo wymagających miłośników solidnych brzmień, jak również osób rozpoczynających przygodę z użytkowaniem fachowego sprzętu Hi-Fi.

 

  1. Monitor Audio CS180

Nasz ranking zamykamy produktem znanej brytyjskiej marki Monitor Audio. To firma z ponad 40-letnim doświadczeniem w produkcji kolumn głośnikowych, które dziś wykorzystywane są tak w prywatnych domach, jak i w show-businessie. Ciekawostką jest, że Monitor Audio jest jednym z największych specjalistów na świecie od metalowych kopułek wysokotonowych.

 

Przyjrzyjmy się słynnemu głośnikowi Monitor Audio CS180, który zwolennikom marki jest z pewnością bardzo dobrze znany. Charakterystycznym punktem głośników Monitor Audio CS180 jest ośmiocalowy głośnik Monitor Audio MMP II wraz z obracającą się pozłacaną kopułką C-CAM. Co istotne, producent oferuje dwa rodzaje maskownic – okrągłe i kwadratowe – co pozwoli na idealne dopasowanie głośników do różnych pomieszczeń.

 

Bardzo przydatną funkcją jest możliwość ustawienia kąta, pod którym promieniują wysokie tony. Monitor Audio MMP II daje możliwość przechylenia w dowolną stronę o 15 stopni, dzięki czemu dźwięk można dopasować do akustyki otoczenia, a także ukierunkować go na słuchaczy. Pozwala to na redukcję odbić i podbarwień.

 

Dzięki doskonałym parametrom, Monitor Audio MMP II sprawdzi się podczas tworzenia kina domowego, jak również  połączy się z twoim domowym systemem stereofonicznym. Warto wiedzieć, że MMP II to jeden z topowych modeli głośników instalacyjnych renomowanego producenta. Użytkownicy cenią go nie tylko za piękny, czysty i dynamiczny dźwięk, ale też za nieskomplikowany montaż i wysoką estetykę. Bez obaw można pozwolić mu grać pierwsze skrzypce w domowym centrum rozrywki.

Szukasz profesjonalnej porady?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NASZYM SPECJALISTĄ

Odpowiemy na każde pytanie związane z naszą ofertą. Poznaj nasz zespół

Zobacz też: