Wzmacniacze miksujące strefowe Tonsil. Który wybrać? Skomentuj

Wzmacniacze miksujące obsługujące kilka stref to nieodzowny element dobrze nagłośnionych przestrzeni publicznych, lecz nie tylko. Zapaleni melomani mogą skorzystać z ich zalet również w prywatnych domach. Jeśli planujesz zakup wzmacniacze strefowego, zapoznaj się z naszym obszernym przeglądem flagowych modeli urządzeń marki Tonsil. Na pewno znajdziesz coś dla siebie!

 

Wzmacniacz miksujący strefowy – zalety

Wzmacniacz miksujący złożony jest z przedwzmacniacza, miksera oraz stopnia mocy. Można do niego podłączać wiele źródeł dźwięku (zarówno liniowe, jak i mikrofonowe) bez jednoczesnej konieczności stosowania zewnętrznego miksera. Jest to rozwiązanie chętnie stosowane w przestrzeniach takich, jak sklepy, restauracje, biura czy poczekalnie.

 

Najlepsze wzmacniacze miksujące strefowe Tonsil

Marki Tonsil nie trzeba przedstawiać nikomu, kto choć odrobinę interesuje się rynkiem nagłośnień. Sprawdź, które wzmacniacze strefowe z oferty tego producenta zasługują na szczególną uwagę i wybierz ten, który zapewni mocny i świetnie zarysowany dźwięk w twoim obiekcie!

 

 • Wzmacniacz miksujący Tonsil MA-7040

Tonsil MA-7040 został zaprojektowany tak, by sprostać zastosowaniom w instalacjach radiowęzłowych. Jest to wzmacniacz czterostrefowy, który pozwala na podłączenie kolumn w różnych konfiguracjach. Do urządzenia możesz podłączyć również mikrofon.

 

Sygnały z poszczególnych wejść mogą być między sobą miksowane. Producent przewidział również dodatkowe wejście liniowe dla komunikatów alarmowych, co jest standardem w konstruowaniu wszelkiego rodzaju radiowęzłów. Osobny przełącznik wzmacniacza pozwala na adresowanie tego wejścia do wybranych stref.

 

Tonsil: wzmacniacze miksujące serii SA

 • Tonsil SA-1055U, wzmacniacz 230V/12V

To jeden z najmniejszych wzmacniaczy Tonsila. Niech nie zwiodą cię jednak jego rozmiary; pomimo swojej kompaktowości, urządzenie gwarantuje zaskakujące rezultaty.

 

Niewielki Tonsil SA-1055U posiada udogodnienia takie, jak wejście mikrofonowe, 2 wejścia aux (liniowe), oraz port USB i czytnik kart SD. Doskonale sprawdza się w nagłośnieniach radiowęzłowych, jednak znajdzie zastosowanie również w domowych warunkach. Warto zwrócić uwagę na regulację barwy dźwięku w postaci odrębnej regulacji basów i sopranów.

 

Mały rozmiar Tonsil SA-1055U można uznać za jego zdecydowany atut.  Jeśli dysponujesz niewielką przestrzenią, bez problemu wkomponujesz go w otoczenie, bez straty cennego miejsca.

 

 • Tonsil SA-35

Tonsil SA-35 to wzmacniacz, który znakomicie sprawdzi się w sklepach, biurach i innych obiektach publicznych. Zaopatrzono go w 2 dużej czułości wejścia mikrofonowe, 1 dużej czułości wejście gramofonowe oraz 1 niskiej czułości wejście AUX/CD RCA.

 

Strefowe miksujące wzmacniacze Tonsil serii T

 • Tonsil T10-AP – przenośny monofonicznym wzmacniacz PA o mocy 10 W, wyposażony w 1 x MIC, 1 x AUX oraz wejście dla interfejsu telefonicznego.
 • Tonsil T-120 – podstawowy monofonicznym wzmacniaczem PA o mocy 60 W, wyposażony dodatkowo w odtwarzacz CD. Urządzenie posiada 2 symetryczne wejścia liniowe oraz 3 symetryczne wejścia mikrofonowe.
 • Tonsil T120B – monofoniczny wzmacniacz PA o mocy 120 W, wyposażony w 3 wejścia MIC, 2 AUX oraz 2 EMC.
 • Tonsil T120R – wzmacniacz PA o mocy 120 W wyposażonym dodatkowo w tuner radiowy AM/FM z pamięcią 100 stacji. Urządzenie posiada 2 symetryczne wejścia liniowe oraz 3 symetryczne wejścia mikrofonowe.
 • Tonsil T20AP – kompaktowy, miniaturowy monofoniczny wzmacniacz PA o mocy 30 W zamknięty w obudowie typu DESKTOP. Wyposażony jest w wejścia: 2 x MIC, 1 x AUX oraz 1x TEL.
 • Tonsil T240 – wzmacniacz PA o mocy 240 W. Wyposażony jest w wejścia: 3 x MIC, 2 x AUX oraz 2x EMC
 • Tonsil T-40AP – monofoniczny wzmacniacz PA o mocy 40 W z obudową typu DESKTOP. Jest wyposażony w następujące wejścia: 2 x MIC, 1 x AUX oraz 1x TEL.
 • Tonsil T-60 – podstawowym monofonicznym wzmacniaczem PA o mocy 60 W. Wyposażony jest w wejścia: 3 x MIC, 2 x AUX oraz 2x EMC.
 • Tonsil T-60 CD – odmiana modelu T-60 z dodatkowym odtwarzaczem CD.
 • Tonsil T-650 – to monofoniczny wzmacniacz PA o mocy 650 W, wyposażony jest w wejścia 3 x MIC, 2 x AUX oraz 2x EMC.

 

Tonsil TS101 – przedwzmacniacz miksujący

Przedwzmacniacz Tonsil TS101 posiada aż osiem wejść sygnałowych: 5 wejść symetrycznych typu MIC (w tym jedno dedykowane do współpracy z pulpitem T-319) oraz  3 wejścia niesymetryczne AUX.

 

Atutami urządzenia są ponadto niezależna regulacja głośności, regulacja głośności MASTER, regulacja barwy dźwięku, wbudowany układ priorytetów, zasilanie Phantom. Tonsil TS101 posiada również wejście typu EMC.

Tonsil – Wzmacniacze strefowe serii TI

 

 • Tonsil TI 120S, TI240S

To wzmacniacze pięciostrefowe, wyposażone w aż 4 wejścia mikrofonowe. Posiadają również wejścia liniowe, wejście dla zdalnego pulpitu mikrofonowego oraz dla interfejsu telefonicznego. Modele różnią się między sobą mocą wyjściową – w zależności od potrzeb możesz zdecydować się na wzmacniacz oferujący moc na poziomie 120 lub 240W.

 

 • Tonsil TI-120, TI-120U

TI-120 I TI-120U posiadają trzy wejścia mikrofonowe, 2 wejścia liniowe oraz wejście alarmowe EMC. Wielkim atutem tej serii wzmacniaczy jest wyjście główne końcówki mocy w wersji niskoimpedancyjnej oraz napięciowej. Model TiI-120U wyposażono dodatkowo w odtwarzacz MP3/USB.

 

 • Tonsil TI-240

5 stref,  trzy wejścia mikrofonowe, 2 wejścia liniowe oraz wejście alarmowe EMC – to właśnie Tonsil TI-140. Sygnał ze wzmacniacza 240W może może być załączany niezależnie.

 

 • Tonsil TI-350S

Szukasz wzmacniacza, który zapewni ci szeroką możliwość konfiguracji? TI-350S posiada cztery wejścia mikrofonowe, 2 wejścia liniowe, wejście dla zdalnego pulpitu mikrofonowego oraz dla interfejsu telefonicznego. Możesz skorzystać również z opcji takich, jak regulacja czułości, zasilanie fantomowe, priorytet, regulacja barwy i wzmocnienia niezależna dla każdego wejścia.

 

 • Tonsil TI-550

Tonsil TI-550 zagwarantuje ci donośny dźwięk w 5 strefach, do których sygnał może dobiegać niezależnie. Sterowanie urządzeniem, podobnie jak w przypadku innych wzmacniaczy miksujących Tonsil odbywa się w prosty sposób, za pomocą pokręteł intuicyjnej płyty czołowej.

 

Tonsil – wzmacniacze strefowe serii W

 • Tonsil W-100U,W-250U

W-100U oraz W-250U to wzmacniacze o mocach 100 oraz 250W. Każdy z nich posiada odtwarzacz plików MP3/USB, łącze Bluetooth a także tuner FM. Są to wzmacniacze 5-strefowe, co pozwala na ich szerokie zastosowanie w obiektach użyteczności publicznej, jak np. biura i sklepy.

 

 • Tonsil W-120, W-120U

Wzmacniacze o mocy 120W z serii „W” pozwalają na podłączenie 4 głośników. Dzięki temu doskonale sprawdzą się w nagłaśnianiu niewielkich przestrzeni, jak małe sklepy czy kawiarnie. Model W-120U wyposażono w dodatkowy odtwarzacz MP3/USB.

 

 • Tonsil W-280

To świetne rozwiązanie, jeśli poszukujesz wysokiej klasy wzmacniacza stereo, do którego można podłączyć aż 8 głośników. Tonsil W-280 sprawdza się doskonale wszędzie tam, gdzie powinna towarzyszyć muzyka – a więc w sklepach, poczekalniach, kawiarenkach. Świetnie nadaje się także do nagłaśniania mieszkań.

 

Tonsil WS-25

To niewielkie urządzenie przypominające dyskietkę to dyskretny wzmacniacz głośnikowy z wbudowanym odtwarzaczem Bluetooth. Mimo małych rozmiarów, doskonale nadaje się do stosowania w miejscach takich, jak restauracje, sklepy czy kawiarnie. WS-25 to znakomity sposób na zaoszczędzenie cennego miejsca!

 

Tonsil: wzmacniacze strefowe miksujące serii WL

 • Tonsil WL-240U, wzmacniacz miksujący 3-strefowy 240W

To wzmacniacz wyposażony w 3 wejścia mikrofonowe oraz 2 wejścia liniowe, wyposażone w szerokie możliwości konfiguracyjne – regulację czułości, zasilanie fantomowe czy regulację barwy.

 

Tonsil WL-240U to wzmacniacz trzystrefowy, a dźwięk w każdej ze stref może być regulowany niezależnie dzięki pokrętłom na płycie czołowej. Wzmacniacze tej serii posiadają także niezależne od wyjść strefowych wyjście główne końcówki mocy wersji niskoimpedancyjnej oraz napięciowej. Dodatkowe udogodnienia w Tonsil WL-240U to łącze Bluetooth oraz odtwarzacz MP3/USB.

 

Jak inne wzmacniacze tego producenta, Tonsil WL-240U cechuje się klasycznym wyglądem, który pozwoli na bezproblemowe wpasowanie go w różne przestrzenie.

 

 • Tonsil WL-5180U, wzmacniacz miksujący 5-strefowy 180W

Poszukujesz wzmacniacza, który zaoferuje ci aż 5 niezależnych od siebie stref? Jeśli tak, Tonsil WL-5180U z pewnością spełni twoje oczekiwania. Urządzenie wyposażone zostało w funkcję Bluetooth oraz odtwarzania plików z MP3 i USB.

 

Sygnał z wszystkich 5 stref Tonsil WL-5180U może być sterowany zupełnie niezależnie, dzięki potencjometrom znajdującym się na czołowej płycie wzmacniacza.

 

 • Tonsil WL180U, wzmacniacz 5-strefowy 100V

Kolejna odsłona wzmacniacza Tonsil to WL180U – pięciostrefowy miksujący wzmacniacz z 3 wejściami mikrofonowymi oraz 2 wejściami liniowymi. Podobnie jak w poprzednich wariantach, sygnał dobiegający z każdej ze stref może być sterowany zupełnie niezależnie. Czytelne przyciski na płycie czołowej wzmacniacza zapewniają prostą i intuicyjną obsługę.

 

Tonsil WL180U wyposażono również w system priorytetów dla wejść MIC1 i EMC. Dodatkowo, możliwa jest regulacja poziomu głośności mikrofonów i Aux. Urządzenie zawiera również korektor barwy tonów wysokich i niskich.

 

 • Tonsil WL-1250U

Tonsil WL-1250U o mocy wyjściowej 250W świetnie nadaje się do podkreślana dźwięku w różnych przestrzeniach odsłuchowych. 5-stref , 3 wejścia mikrofonowe oraz 2 wejścia liniowe, odtwarzacz plików MP3/USB dają możliwość elastycznego dopasowania pracy urządzenia do indywidualnych potrzeb.

 

 • Tonsil WL-5360U

WL-5360U to wzmacniacz 360W o szerokich możliwościach konfiguracyjnych. Wyposażono go w trzy wejścia mikrofonowe oraz 2 wejścia liniowe. Jak inne wzmacniacze z tej serii, posiada wyjście główne końcówki mocy w wersji niskoimpedancyjnej oraz napięciowej. Model urozmaicono o wbudowany odtwarzacz MP3/USB.

 

 • Tonsil WL-60

To mały, lecz efektywny wzmacniacz przeznaczony do nagłośnień 100V oraz 8 OHM. Odtwarzacz MP3, BLUETOOTH, USB, FM i AUX sprawiają, że dzięki WL-60 będziesz mógł cieszyć się świetnej jakości muzyką w dowolnym lokalu. Wbudowane gniazdo mikrofonowe pozwala na wysyłanie powiadomień.

 

Wzmacniacz strefowy – obowiązkowy element dobrego systemu nagłośnień

Kilkustrefowe przestrzenie nie mogą obyć się bez miksujących wzmacniaczy, które poza podbijaniem dźwięku zapewniają możliwość manipulowania nim na różne sposoby. Już dziś wybierz jeden ze strefowych wzmacniaczy Tonsil  i przekonaj się, jak wiele zmienia dobrze podkreślony, różnorodny dźwięk, rozdzielony na niezależne strefy!

Dodaj komentarz