Wzmacniacze Tonsil – przegląd najlepszych modeli Skomentuj

Wzmacniacz  to urządzenie niezastąpione wszędzie tam, gdzie zależy ci na poprawie zarówno mocy, jak i brzmienia systemów dźwiękowych. Jesteśmy pewni, że miłośników sprzętów grających nie trzeba przekonywać do istotności tego urządzenia. Przygotowaliśmy dla ciebie obszerne zestawienie świetnych wzmacniaczy mocy renomowanej, polskiej marki Tonsil, które doskonale uzupełnią twój domowy system nagłośnienia.

 

Co to jest wzmacniacz mocy?

Wzmacniacz to urządzenie, które – jak sama jego nazwa wskazuje – służy do wzmacniania mocy sygnałów elektrycznych pochodzących ze źródeł sygnału elektroakustycznego, a zatem wszelkiego rodzaju sprzętów odtwarzających dźwięk. Takim sprzętem może być np. mikrofon, gramofon, odtwarzacz MP3, ale też gitara. Celem wzmocnienia sygnału jest dalsze połączenie sprzętu z kolumnami głośnikowymi bądź słuchawkami.

 

Najpopularniejszym wyborem są wzmacniacze zintegrowane, złożone z przedwzmacniacza oraz końcówki mocy. Jak to działa? W dużym uproszczeniu, przedwzmacniacz pobiera prąd ze źródła odtwarzania dźwięku, a następnie przesyła go do wzmacniacza, który generuje tyle prądu, aby odpowiednio wysterować kolumny. Końcówka mocy to z kolei część odpowiadająca za wzmocnienie prądu i napięcia w układzie.

 

Wzmacniacze Tonsil – solidne rozwiązanie na lata

Potrzebujesz wzmacniacza, który znakomicie uzupełni twój domowy system dźwiękowy? Polecamy ukierunkować poszukiwania wyłącznie na sprawdzone marki z wieloletnią renomą. Tym właśnie wyróżnia się Tonsil – polska firma z wieloletnią tradycją.

 

Przygotowaliśmy zestawienie 4 świetnych wzmacniaczy, które znajdą zastosowanie w domu, lecz nie tylko. Zapoznaj się z ich parametrami i wybierz ten idealny dla siebie. Każdy z zestawów zakupisz właśnie u nas!

 

Tonsil – wzmacniacze mocy audio

Jaki wzmacniacz mocy wybrać, jeśli chcesz cieszyć się najlepszymi, mocno zarysowanymi detalami ukochanych dźwięków? Sprawdź nasze zestawienie wzmacniaczy mocy Tonsil i wybierz ten, który najlepiej odpowiada twoim oczekiwaniom!

 

  • Wzmacniacze mocy serii T-S: Tonsil T-1S120, T-2S120, T-4S120

Trzy kolejne wzmacniacze doskonale sprawdzą się w użytku profesjonalnym. Wszystkie modeli z tej serii wyposażono w impregnowane transformatory, system wymuszonej wentylacji oraz obwody zabezpieczające przed zwarciem oraz przegrzaniem.

 

– Tonsil T-1S120 to znakomity wzmacniacz mocy 120W, dostarczający moc 120 W RMS przy zniekształceniach mniejszych niż 1%. Posiada ejście symetryczne XLR oraz niesymetryczne RCA.

– Tonsil T-2S120 to wzmacniacz podwójny, w którym znajdują się dwa wzmacniacze mocy 120 W. Oba z torów z torów mocy posiada jedno symetryczne wejście XLR oraz wejście niesymetryczne 6.3 Jack oraz odrębną regulację wzmocnienia. Wzmacniacze posiadają wyjścia 4Ω, 70V, 100V, COM oraz jedno wyjście liniowe XLR.

– Tonsil T-4S120 zawiera 4 niezależne wzmacniacze mocy 120W zamknięte w jednej obudowie. Urządzenie jest wentylowane przy pomocy wydajnych i cichych wentylatorów. To świetne rozwiązanie dla obiektów z dużą ilością stref.

 

  • Wzmacniacze mocy Tonsil: T-1S240, T-2S240, T-4S240

To urządzenia, w których skrywają się kolejno 1, 2 lub 4 niezależne wzmacniacze o mocy 240W. Każdy z torów mocy posiada jedno symetryczne wejście XLR oraz wejście niesymetryczne 6.3 Jack. Seria ta wyróżnia się bardzo solidną obudową, która gwarantuje długoletnią eksploatację sprzętu. Atutem tej serii są również bezsprzecznie impregnowane transformatory, efektywny system wymuszonej wentylacji oraz obwody zabezpieczające przed zwarciem.

 

  • Wzmacniacz mocy Tonsil WL-1000

Tonsil WL-1000 to wzmacniacz, z którego osiągów będą zadowoleni nawet profesjonaliści. Urządzenie dostarcza moc 1000 W RMS przy zniekształceniach mniejszych niż 0.1%. Tonsil WL-1000 posiada dwa wejścia symetryczne XLR oraz dwa wejścia Jack 6,3mm. Nie zdziwimy nikogo, gdy ponownie zwrócimy uwagę na solidną konstrukcję zestawu.

 

  • Wzmacniacze mocy Tonsil serii T: T-6350, T-6500, T-61000, T-61500

Te trzy wzmacniacze PA dostarczają kolejno moc na poziomie 350, 500, 1000 i 1500 W RMS. Zniekształcenia pojawiają się tu na poziomie mniejszym niż1%, dzięki czemu dźwięk oddany jest wiernie, mocno i wyraźnie. Wzmacniacze z serii T posiadają jedno wejście symetryczne XLR oraz niesymetryczne RCA, jak również jedno wyjście symetryczne.

 

Wzmacniacze Tonsil – najlepsza jakość w doskonałej cenie

Decydując się na uzupełnienie swojego systemu dźwiękowego o dobry wzmacniacz najlepiej kieruj się opiniami na temat ich producentów. Tonsil to jedna z tych marek, którą śmiało można nazwać legendarną – nowatorskie rozwiązania polskiej marki stale zaskakują. Już dziś wybierz dla siebie idealny wzmacniacz mocy i ciesz się ulubioną muzyką w zupełnie nowej, czystszej i bardziej wyrazistej odsłonie!

 

Dodaj komentarz