10 najlepszych zestawów nagłośnień do restauracji. Skomentuj

Jeśli prowadzisz restaurację z pewnością wiesz, jak duże znaczenie odgrywa w niej odpowiednie nagłośnienie. Muzyka może stanowić przyjemne tło, które będzie towarzyszyć twoim gościom podczas spożywania posiłków. Jeśli planujesz organizować występy artystyczne i koncerty, kwestia dobrego nagłośnienia jest tym bardziej istotna. Dziś radzimy, jakie instalacje dźwiękowe sprawdzą się w restauracjach, pubach i kawiarniach oraz polecamy 10 świetnie ocenianych zestawów.

 

Nagłośnienie w restauracji. Dlaczego jest tak ważne?

Instalacja nagłośnienia w lokalu gastronomicznym nie jest czymś obowiązkowym – nie każda restauracja decyduje się na takie rozwiązanie. Trzeba jednak przyznać, że dobrze dobrane tło muzyczne może znacznie uatrakcyjnić czas spędzony na spożywaniu posiłków. W zależności od rodzaju restauracji, możesz zdecydować się na podrasowanie klimatu za pomocą muzyki z różnych zakątków świata (np. w przypadku restauracji orientalnych czy meksykańskich), bądź budowanie nastroju za pomocą muzyki elektronicznej lub klasycznej.

 

Takie tło dźwiękowe może wpływać na twoich klientów, którzy zachęceni doskonałą atmosferą powrócą do twojej restauracji. Warunek? Muzyka musi wyróżniać się nienaganną jakością, a dźwięk nie powinien zakłócać rozmów prowadzonych przy stolikach.

 

Warunki idealnego nagłośnienia restauracji

Przed instalacją nagłośnienia w lokalu gastronomicznym warto zastanowić się nad kilkoma szczegółami, o które z pewnością zapyta cię instalator. Ważne kwestie to m. in.:

 

 • Jaki jest cel nagłośnienia? Chcesz, by muzyka w lokalu stanowiła jedynie tło, a może planujesz organizować w nim koncerty? W pierwszym przypadku wystarczy proste nagłośnienie sufitowe lub ścienne. Organizacja imprez wymaga zupełnie innego sprzętu, który należy dostosować m. in. do warunków panujących na scenie.
 • Podział lokalu na strefy. W większych lokalach gastronomicznych warto pomyśleć o ich podziale na strefy dźwięku o różnym natężeniu i źródle.
 • Rodzaj nagłośnienia. Sprzęt nagłaśniający restaurację może być jednofunkcyjny lub wielofunkcyjny (oferując np. opcje Bluetooth, radia, USB).
 • Rodzaj głośników. Kolumny należy dopasować do specyfiki lokalu – możesz wybierać spośród tradycyjnych głośników podłogowych, sufitowych lub ściennych. Ważne, by kolumny pasowały do wystroju twojego wnętrza, dyskretnie się w nie wpasowując.
 • Sposób obsługi sprzętu. Popularny wybór to wzmacniacz i regulator dźwięku w każdej strefie, jednak na rynku znajdziesz też bardziej nowoczesne rozwiązania, np. ekrany dotykowe. Ważne, aby sprzęt dźwiękowy był na tyle intuicyjny, by pracownicy restauracji bez problemu poradzili sobie z jego obsługą.

 

Optymalizacja nagłośnienia w restauracji

Nawet najlepsze instalacje nagłaśniające wymagają odpowiedniej optymalizacji i dostosowania do przestrzeni – zwłaszcza tak trudnej, jaką nieraz okazują się restauracje. Warto powierzyć to zadanie fachowcom aby mieć pewność, że dźwięk w lokalu będzie ustawiony nienagannie. Doświadczona firma zajmująca się instalacjami nagłośnień dopasuje ich działanie do specyfiki twojej restauracji tak, by jej goście czerpali z muzyki największą przyjemność.

 

10 najlepszych zestawów nagłaśniających do restauracji

 

 1. Apart Loungeset – Zestaw głośnikowy

Apart Loungeset to system audio idealny do nagłaśniania okazjonalnych imprez. Zestaw złożony z 6 głośników gabinetowych MAK4T, subwoofera SUB2201 oraz wzmacniacza CHAMP-3D. Komplet gwarantuje wypełnienie pomieszczenia dźwiękiem wysokiej jakości i dodanie do muzyki silnych uderzeń basów. W naszym sklepie kupisz go za 9735 zł.

 

 1. HQM – 4x SK1025 + 1060E – Nagłośnienie kulowe do 60 m2

Przestrzenie do 60 metrów kwadratowych nagłośnisz profesjonalnym kompletem HQM. Jednostrefowy wzmacniacz z odtwarzaczem MP3 i tunerem radiowym oraz głośniki kulowe idealnie sprawdzą się w lokalach gastronomicznych. Zestaw daje gwarancję czystego, płynnego brzmienia, a jednocześnie jest bardzo prosty w użytkowaniu. Jego cena to około 1095 zł.

 

 1. ITC – 8x T-105 + T-60 – Nagłośnienie sufitowe do 150 m2

Duże bary, puby i restauracje nagłośnisz wybierając zestaw ITC, w którym znajdziesz aż 8 szerokopasmowych głośników sufitowych. Wzmacniacz T-60 działający w systemie Public Adress pozwala na używanie sprzętu w różnych warunkach, a także oferuje wysokie parametry akustyczne. Cena za zestaw ITC to 1395 zł.

 

 1. 4x MONACOR EDL-62HQ + JBL VMA 160 – nagłośnienie sufitowe do 60m2

Wzmacniacz JBL VMA 160 należy do urządzeń z funkcjonalnością wyjść nisko impedancyjnych (4Ω, 8Ω) oraz wysokonapięciowych 70V i 100V. W połączeniu z 4 głośnikami sufitowymi Monacor EDL-62HQ stworzy instalację idealną do lokali gastronomicznych, pozwalającą na emisję muzyki i komunikatów. Cena tego zestawu to około 2770 zł.

 

 1. TOA BS-301 – kompaktowy system nagłośnienia dla powierzchni do 50m2

To system głośników satelitarnych, który doskonale sprawdza się w nagłośnieniu przestrzeni publicznych. 4 niewielkie głośniki satelitarne nie zaburzą wystroju lokalu, a jednocześnie zapewnią mu czysty, wysokiej jakości dźwięk. Subwoofer gwarantuje właściwe natężenie tonów niskich. Cena zestawu TOA wynosi około 2900 zł.

 

 1. Monacor SA-50 + Voice Kraft VK DS-501 x4 – Nagłośnienie naścienne do 60m2

Zestaw 4 głośników VK DS-501 i wzmacniacz Monacor SA-50 to propozycja dla niewielkich pubów, restauracji i kawiarni. Proste w obsłudze nagłośnienie pozwala na sprawną regulację głośności i barwy dźwięku, a brak chłodzenie bez wentylatora zapewnia cichą pracę urządzenia. Ten komplet kupisz już za koło 670 zł!

 

 1. RH SOUND Restauracyjny zestaw ST-2350BC + BS-1060TS/B + DW-24R

Zestaw RH SOUND dedykowany jest lokalom restauracyjnym wymagającym dobrej jakości dźwięku, ale także funkcjonalności. Poza wzmacniaczem i głośnikami, w komplecie znajdziesz mikrofon bezprzewodowy, który może posłużyć do informowania klientów o gotowych zamówieniach. Cena kompletu to około 3150 zł.

 

 1. 8x ITC T-208B + MONACOR PA-812DMP – Nagłośnienie sufitowe do 150 m2

8 głośników ITC T-208B w połączeniu ze wzmacniaczem Monacor PA-812DMP bez problemu poradzi sobie z dobrym nagłośnieniem nawet dużej restauracji. Odtwarzacz MP3, Bluetooth, czytnik SD oraz pilot sterujący z pewnością zachęcą tych, którzy cenią wielofunkcyjne nagłośnienia. Zestaw kupisz za około 2300 zł.

 

 1. Tonsil – Zestaw nagłaśniający WL-240U + 8 x BS 20TR

Komplet Tonsil świetnie poradzi sobie z nagłośnieniem kawiarni i restauracji – również muzyką z twojego pendrive’a. Znajdziesz w nim 3-strefowy wzmacniacz miksujący i aż 8 ściennych głośników. Cena kompletu to około 3660 zł.

 

 1. 4x MONACOR WALL-06T + HQM 1060E – nagłośnienie naścienne do 60m2

Wystarczającym zestawem do nagłośnienia kameralnych lokali będzie ten złożony z 4 głośników ściennych Monacor WALL-06T oraz popularnego wzmacniacza HQM 1060E z wbudowanym odtwarzaczem MP3 i tunerem radiowym. Ten zestaw nagłaśniający kupisz za około 2030 zł.

 

Odpowiednie nagłośnienie restauracji sprawi, że twoi klienci spędzą niej czas jeszcze przyjemniej. Wiesz już, na który z zaproponowanych przez nas zestawów się zdecydujesz?

Dodaj komentarz