Wyświetlanie 1–16 z 26 wyników

Amplitunery stereo

Dobrze działające kino domowe to nie tylko dobry telewizor, który będzie nam zapewniał wysokiej jakości obraz, ale również zestaw sprzętów odpowiadających za przetwarzanie różnego typu dźwięków. Jeśli z oglądania filmów oraz codziennej rozrywki przy swoim ulubionym serialu chcemy czerpać jak najwięcej przyjemności, wtedy powinniśmy więcej uwagi poświęcić kwestii nagłośnienia naszego pomieszczenia. Powiedźmy, że mamy już wybrane odpowiednie głośniki, które będziemy chcieli umieścić w wybranych przez nas miejscach w naszym pokoju lub salonie, pozostaje nam wtedy jedynie kwestia odpowiedniej dystrybucji dźwięku. Tego typu funkcję realizował będzie amplituner, którego działanie oraz praktyczne zastosowanie zostanie przedstawione w kolejnych akapitach.

Jaki amplituner stereo wybrać?

Wybór odpowiedniego amplitunera stereo może okazać się bardzo ciężkie dla osoby, która nie ma większego doświadczenia w dziedzinie akustyki. Różnice w przypadku tego typu sprzętów widoczne są dopiero po przeanalizowaniu dokładnych różnic w specyfikacji poszczególnych, interesujących nas modeli. Postaram się jednak przedstawić po krótce, które parametry powinny interesować nas najbardziej i na co powinniśmy zwrócić uwagę przy ostatecznej decyzji, aby nasz zakup był w końcowym efekcie najbardziej korzystny oraz satysfakcjonujący.

Rynek aplitunerów stereo nie rozwija się już tak prężnie jak kiedyś, gdyż ludzie coraz częściej zaczynają odchodzić od tradycyjnego radia i bardzo wygodne stało się słuchanie muzyki z kompletnie innych źródeł. Nowoczesne sprzęty, na które warto jednak zwrócić uwagę, posiadają funkcje sieciowe, które znacząco rozszerzają funkcjonalność całego urządzenia. Dzięki czemu jesteśmy wstanie, bez konieczności połączenia fizycznego, odtwarzać muzykę z naszych telefonów, tabletów oraz komputerów przy udziale sieci bluetooth lub wi-fi.

Kolejnym parametrem, który powinien być dla nas istotny w kwestii zakupu amplitunera stereo powinna być moc znamionowa, która odpowiada za możliwości urządzenia, jeśli chodzi o szeroko rozumianą głośność. Jeśli nasze pomieszczenie, w którym chcemy stworzyć dobry system nagłośnieniowy posiada metraż w granicach 20-tu metrów kwadratowych, wtedy nasz wybór powinien paść na grupę sprzętów, która w specyfikacji zapisany ma wyżej przedstawiony parametr co najmniej na poziomie 100 W na kanał.

Reszta funkcji oraz parametrów nie będzie miała realnego wpływu na jakość końcowego odsłuchu. Jednakże różnice w poszczególnych funkcjonalnościach mogą nas zainteresować i zwiększyć atrakcyjność danego modelu. Jeśli bardzo często słuchamy muzyki z pendrive, wtedy powinniśmy szukać urządzeń z wejściem USB. Jeśli ważne jest dla nas wejście HDMI, wtedy powinniśmy szukać amplitunerów gwarantujących tego typu rozwiązanie.

Zestaw stereo czy kino domowe?

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdą państwo oprócz tradycyjnych aplitunerów stereo, które zostały opisane w poprzednim akapicie, również opcję zakupu amplitunerów dedykowanych do bardzo popularnych obecnie kin domowych. Czym oba rozwiązania różnią się od siebie? Oczywiście funkcjonalnością, polecanym zastosowaniem oraz ceną jaką musimy zainwestować w daną grupę urządzeń.

Amplitunery stereo będą idealną odpowiedzią na oczekiwania użytkowników, którzy spędzają bardzo dużo czasu na słuchaniu kawałków swoich ulubionych wykonawców. Możliwości urządzenia zostaną jednak zweryfikowane, gdy będziemy chcieli idealnie odtworzyć ścieżkę dźwiękową pochodzącą z wybranego przez nas filmu. Wtedy specyfikacja sprzętu może być niewystarczająca, a dźwięk wychodzący z naszego systemu nie satysfakcjonujący.
Amplitunery dedykowane do kina domowego rozwiążą nasz problem, lecz w ostatecznym rozrachunku będziemy musieli w nasz system zainwestować znacznie większą ilość pieniędzy.

akustyka

99,9% kupujących poleca tego sprzedającego

3301

 z ostatnich 12 miesięcy

Zgodność z opisem

5,0

Czas wysyłki

5

Koszt wysyłki

5,0

Obsługa kupującego

5,0
14 lis 2019
Tonsil oryginalny GDM 10/60/4 8 ohm FabrycznieNowy
14 lis 2019
Tonsil GDN 20/40/14 oryginalny głośnik Space 86
13 lis 2019
Apart CMAR5 Dwudrożny głośnik wodoodporny
13 lis 2019
Statyw do mikrofonów RDUCH na czop CMGN/MEG czarny
13 lis 2019
Rduch Przenośny zestaw dla procesji i pielgrzymek
13 lis 2019
Głośnik projekcyjny PA MRS-08 30W 8ohm 100V IP55!
13 lis 2019
STX W.20.80.4.MC | GDN-20-80-4-SC - GŁOŚNIK BASOWY
13 lis 2019
Kabel 2x RCA - 2x RCA Chinch 0,5m VITALCO HI-END
12 lis 2019
Wytłumienie Materiał tłumiący Włóknina do kolumn
12 lis 2019
Wytłumienie Materiał tłumiący Włóknina do kolumn
12 lis 2019
TAGA Harmony TTP-300 mały wzmacniacz gramofonowy
12 lis 2019
Bezprzewodowa wytwornica baniek Ibiza na wesela
12 lis 2019
głośnik Tonsil GDM 16/80/1 8Ohm ALTUS 200 Oryginał
12 lis 2019
MATERIAŁ tkanina głośnikowa na maskownice SZARY
12 lis 2019
MATERIAŁ tkanina głośnikowa na maskownice CZARNA
12 lis 2019
Monacor PAST-35/SW - Nakładka na statyw do 25kg
12 lis 2019
Monacor MS-20/SW Podłogowy statyw mikrofonowy 1m
12 lis 2019
HQM-46SP Głośnik sufitowy prostokątny Fitness
Bezproblemowa transakcja. Polecam
12 lis 2019
SŁUCHAWKI UNITRA SD-20 drewno SKLEP dostawa 24H
12 lis 2019
MATERIAŁ tkanina głośnikowa na maskownice GRAFIT