CA Raty
CA Raty

NAGŁOŚNIENIA RESTAURACJI I OBIEKTÓW GASTRONOMICZNYCH.

Od 1990 roku wykonujemy profesjonalne systemy nagłaśniające w różnego typu obiaktach gastronomicznych.

Zastanawiasz się nad odpowiednim nagłośnieniem Twojego lokalu gastronomicznego? Chcesz, aby Twoi goście czuli się u Ciebie wyjątkowo? Zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważne jest profesjonalne  nagłośnienie restauracji, lecz nie wiesz na jaki sprzęt się zdecydować? Dobrze trafiłeś. Pomożemy Ci wybrać odpowiednie nagłośnienie restauracji, kawiarni.

Podstawą pozytywnego odbioru dźwięków towarzyszących wizycie w lokalu gastronomicznym jest prawidłowe nagłośnienie pomieszczeń. Klienci restauracji i kawiarni zwracają uwagę nie tylko na to, jaka muzyka płynie z głośników, lecz także na jakość dźwięku. Jeśli nagłośnienie lokalu gastronomicznego jest nieodpowiednie, może wywrzeć negatywny wpływ na ocenę tego miejsca i przesądzić decyzje o tym, czy klient ponownie odwiedzi dany lokal. Nagłośnienie restauracji o dużej powierzchni często bywa bardzo trudne, ale na szczęście istnieje szereg specjalistycznych sprzętów nagłaśniających, a wraz z nimi fachowa pomoc naszych doświadczonych fachowców.

tel. 32 267 67 78
tel. 507 018 361

serwis: 501 511 321

sklep@akustyka.com.pl
biuro@akustyka.com.pl 

POTRZEBUJESZ WYCENY?

NA CO ZWRACAMY UWAGĘ PRZY DOBORZE ODPOWIEDNIEGO NAGŁOŚNIENIA KAWIARNI, RESTAURACJI LUB INNEGO LOKALU GASTRONOMICZNEGO?

Opowiedz nam o swoich potrzebach, a my dobierzemy system nagłośnieniowy skrojony na ich miarę. Doskonale wiemy, że na jakość dźwięku wpływa wiele czynników, dlatego przy projektowanie systemu nagłośnieniowego, bierzemy pod uwagę:

 

– Dokładny cel nagłośnienia – chcesz, aby muzyka stanowiła tło? Zamierzasz organizować koncerty? A może jedno i drugie? Decyzja należy do Ciebie – my zaproponujemy odpowiednie nagłośnienie.

– Rodzaj nagłośnienia – źródła dźwięku mogą posiadać jedną konkretną funkcję lub przybrać postać wielofunkcyjnego wzmacniacza, który obsłuży zarówno pliki MP3 (przez USB lub SD), radio oraz łącze Bluetooth.

– Podział lokalu na strefy – w zależności od specyfiki danego lokalu, możesz zdecydować się na jednolite nagłośnienie lub podział miejsca na strefy o różnym natężeniu oraz źródle dźwięku.

– Rodzaj sterowania nagłośnieniem – zdecyduj, w jaki sposób chcesz zarządzać nagłośnieniem Twojego lokalu gastronomicznego. Preferujesz wzmacniacz, regulator źródła dźwięku w każdej strefie a może bardziej zaawansowane rozwiązania, na przykład ekran dotykowy?

– Typ głośników – w zależności od specyfikacji technicznych lokalu, możesz dokonać wyboru głośników – sufitowe, ścienne lub wiszące.

Jakie są Twoje korzyści ze współpracy z naszą firmą?

 

– Nagłośnienie dopasowane do Twoich potrzeb – systemy nagłośnieniowe kroimy na miarę. Po rozmowie na temat Twoich wymagań, zaproponujemy system nagłośnienia Twojego lokalu gastronomicznego dokładnie do nich dostosowane.

– Nienaganny efekt wizualny – zdajemy sobie sprawę z tego, że estetyczny wygląd lokalu gastronomicznego ma ogromne znaczenie. Cała instalację zaprojektujemy w taki sposób, aby była jak najmniej widoczna.

– Sprzęt prosty w obsłudze – wiemy, jak ważne jest intuicyjne działanie obsługa sprzętu i robimy wszystko, aby jego działanie wygodne dla użytkownika.

– Odseparowane strefy dźwięku – ze względu na specyfikę lokali gastronomicznych, oferujemy pełne oddzielenie poszczególnych stref restauracji lub kawiarni. Dzięki temu możesz w pełni regulować i oddzielić od siebie strefy konsumpcji, koncertów i odpoczynku.

– Brak opłat do ZAiKS – zapewniamy specjalne playlisty muzyczne zwolnione z opłat do ZAiKS w wygodnym abonamencie.

 

Oprócz doskonałej jakości sprzętu i jego dopasowania do wymagań pomieszczeń lokalu gastronomicznego, ważne są również możliwości jego praktycznego zastosowania. Jeśli zależy Ci na sprzęcie, który doskonale sprawdzi się w różnych, nawet bardzo trudnych warunkach akustycznych, to również nie stanowi dla nas problemu. W swojej ofercie posiadamy najwyższej klasy kolumny oparte na 100 woltowym systemie PA (Public Adress), które przystosowane są do pracy zarówno w budynku, jak i pod gołym niebem.

 

Systemy nagłośnieniowe to nasza pasja. Bogate doświadczenie zapewnia nam możliwość tworzenia niezawodnych systemów, które spełniają najbardziej skomplikowane wymagania naszych Klientów. Zaufaj specjalistom. Zapewnij swojej restauracji lub kawiarni wspaniały klimat dzięki nagłośnieniu najwyższej jakości. Masz pytania? Kliknij zakładkę „Kontakt” w górnym menu. Chętnie odpowiemy!

gastronomiczne-300x300
gastronomiczne-wiszące-300x300
gastronomiczne-3-300x300

Skorzystaj z naszych konfiguratorów i uzyskaj profesjonalną pomoc:

Etap projektowania systemu zaczyna się od zadawania szczegółowych pytań. Dopiero na podstawie uzyskanych odpowiedzi na temat samego obiektu, panujących w nim warunków akustycznych, a także przeznaczenia i żądanej funkcjonalności systemu można opracować optymalne rozwiązanie. Oto kilka przykładowych informacji, których znajomość jest szczególnie istotna przy tworzeniu koncepcji nagłośnienia:

• Czy jest to obiekt zadaszony czy również teren zewnętrzny?
• Jaką rolę ma pełnić system PA? Tylko tło muzyczne, czy również komunikaty?
• Na co ma być położony nacisk, na brzmienie muzyki, czy zrozumiałość mowy?
• Jaki rodzaj głośnik.w jest przewidziany – naścienne czy sufitowe? Jakie są możliwości montażu głośników?
• Jakie są gabaryty pomieszczenia? Zwłaszcza powierzchnia i wysokość
• Jakie jest przeznaczenie obiektu i jaki poziom głośności w nim występuje?
• Jakie źródła sygnału są wymagane?
• Rodzaje mikrofonów ich ilość (zwłaszcza w przypadku bezprzewodowych)
• Jaki budżet jest przewidziany na tą inwestycję?

Oczywiście bardzo pomocne są również rysunki z rzutem architektonicznym obiektu.
Pamiętaj także, że na każdym etapie planowania i realizacji możesz liczyć na wsparcie naszych specjalistów.

GOTOWE KONFIGURACJE:

Kawiarnia


Głośniki sufitowe
90- 150 m2

Wymagania klienta:

• Dobre brzmienie muzyki i równomierne nagłośnienie całej powierzchni
• Prosta, intuicyjna obsługa systemu – użytkownicy bez doświadczenia technicznego
• Możliwość korzystania z różnych nośników i źródeł audio: odtwarzacze MP3, nośniki USB/SD, radio oraz Bluetooth


Rozwiązanie:

Do nagłośnienia strefy przebywania gości wybrano ruchome głośniki sufitowe Monacor EDL-65TW. Posiadają one 2-drożną konstrukcję oraz są wyposażone w zwrotnicę, dzięki czemu gwarantują doskonałą jakość dźwięku. Na zapleczu sanitarnym zamontowano małe głośniki sufitowe Monacor EDL-22/WS wraz z regulatorami głośności Monacor ATT-524PEU. Całość obsługiwana jest przez cyfrowy wzmacniacz miksujący Monacor PA-812DMP dysponujący mocą znamionową 120W. Posiada on także wbudowany tuner FM oraz odtwarzacz plik.w MP3 z odbiornikiem Bluetooth. Dodatkowo, w razie potrzeby do wzmacniacza można podłączyć zewnętrzne źródła dźwięku lub mikrofony.

 

2x Monacor EDL-65TW
Nr kat. 16.2220
Ruchomy głośnik sufitowy PA

 

2x Monacor EDL-22/WS
Nr kat. 16.2770
Głośnik sufitowy PA

 

1x Monacor PA-812DMP
Nr kat. 17.6930
Cyfrowy wzmacniacz miksujący PA mono, z wbudowanym odtwarzaczem MP3, tunerem FM oraz odbiornikiem Bluetooth

 

1x Monacor ATT-524PEU
Nr kat. 17.3910
Naścienny regulator głośności PA z 24V przekaźnikiem priorytetu

Restauracja


Głośniki sufitowe oraz naścienne
140 – 250 m2

Wymagania klienta:

• Elastyczny system wielostrefowy z niezależną regulacją głośności w poszczególnych strefach
• Dobre brzmienie tła muzycznego, możliwość odtwarzania różnej muzyki w poszczególnych strefach
• Dyskretne, mało widoczne głośniki
• Na zewnątrz, wodoodporne głośniki gwarantujące wysoką jakość dźwięku
• Możliwość wykorzystywania różnych nośnik.w audio oraz dostęp do radia internetowego
• Współpraca z urządzeniami przenośnymi poprzez interfejs Bluetooth


Rozwiązanie:

Do stworzenia zgodnego z oczekiwaniami klienta, elastycznego systemu wielostrefowego wykorzystano strefowy mikser MPX-4PA oraz cyfrowy wzmacniacz PA-1450D. Aby spełnić kolejny warunek, dotyczący emisji przyjemnego w odbiorze tła muzycznego, do nagłośnienia wnętrza wybrano 2-drożne głośniki sufitowe EDL-10TW/WS, wyposażone w 20cm (8“) przetwornik niskotonowy z koaksjalnie zamontowanym wysokotonowym. W części zewnętrznej oraz łazienkach, konieczne było zastosowanie głośników odpornych na wilgoć oraz działanie wody. Tutaj wybór padł na zestawy głośnikowe ESP-232/WS oraz głośniki sufitowe EDL-155. Użytkownicy chcieli mieć możliwość korzystania z różnych nośników oraz sygnałów audio, dlatego zaproponowano im odtwarzacz CD-112/BT z interfejsem Bluetooth oraz odbiornik radia internetowego WAP-200, dający dostęp do pasma DAB+ oraz ponad 20 000 stacji radia internetowego.

 

4x Monacor EDL-10TW/WS
Nr kat. 16.3380
2-drożny głośnik sufitowy PA

 

2x Monacor EDL-155
Nr kat. 16.2920
Głośnik sufitowy PA

 

1x Monacor ESP-232/WS
Nr kat. 16.2610
Zestaw głośnikowy PA, odporny na warunki atmosferyczne

 

1x Monacor PA-1450D
Nr kat. 17.2950
Cyfrowy wzmacniacz mocy, 4-strefowy

 

1x Monacor MPX-4PA
Nr kat. 20.2070
Mikser 3-strefowy

 

1x Monacor CD-112/BT
Nr kat. 21.2940

Odtwarzacz CD/MP3 z odbiornikiem Bluetooth, interfejsem USB oraz czytnikiem kart SD/MMC

 

1x Monacor WAP-200
Nr kat. 38.7030
Tuner radia internetowego, FM RDS oraz DAB+, z odtwarzaczem MP3

Sala Bankietowa


Głośniki naścienne
150 – 340 m2

Wymagania klienta:

• Elastyczny system pozwalający na uniwersalne zastosowanie sali
• Efektywne głośniki, zapewniające dużą dynamikę dźwięku i pełne brzmienie
• System współpracujący z różnymi nośnikami danych oraz urządzeniami przenośnymi poprzez Bluetooth
• Możliwość podłączenia kilku mikrofonów


Rozwiązanie:
Ze względu na trudne warunki akustyczne związane w dużym czasem pogłosu, do nagłośnienia wykorzystano kolumny głośnikowe Monacor ETS-120SL/WS oraz ETS-220TW/WS. Dzięki możliwości precyzyjnego kierowania dźwięku, system nagłośniania zapewnił nie tylko doskonałą jakość dźwięku, ale również wysoką odporność na sprzężenia zwrotne. Zastosowany rozdzielacz audio Monacor PA-24AD służy do dystrybucji sygnału do wzmacniacza mocy Monacor PA-900S oraz 8-strefowego wzmacniacza cyfrowego Monacor STA-850D. Ze względu na częstą obecność osób starszych, obiekt wyposażono dodatkowo w system wspomagający słyszenie, oparty na wzmacniaczu pętli indukcyjnej Monacor LA-202, pozwalający na przesyłanie sygnału wprost do aparatów słuchowych.

 


4x Monacor EUL-2/SW
Nr kat. 17.4450
Zestaw głośnikowy PA


2x Monacor EUL-2SUB/SW
Nr kat. 17.4460
Subwoofer

1x Monacor PA-1414MX
Nr kat. 17.4770
Mikser 10 kanałowy PA

1x Monacor PA-2240
Nr kat. 17.0800
Wzmacniacz mocy PA, 2 strefowy

1x Monacor CD-112RDS/BT
Nr kat. 21.2950
Odtwarzacz CD/MP3 z tunerem FM RDS oraz odbiornikiem Bluetooth

1x Monacor TXA-802SR
Nr kat. 17.2990
Podwójny odbiornik wieloczęstotliwościowy

1x Monacor TXA-800HT
Nr kat. 17.2260
Mikrofon doręczny z nadajnikiem wieloczęstotliwościowym

NASZE REALIZACJE:

Restauracja i Pub Ambrozja w Działdowie

Uzupełnienie głośników do instalacji radiowęzłowej opartej na głośnikach instalacyjnych 100v. Głośniki RADIOWĘZŁOWE CANTARO-502.

Nagłośnienie Kozlovna Na Soli – Restauracja i Bar Piwny

Elegancka restauracja została wyposażona przez nas w niezbędny sprzęt nagłośnieniowy. 9x EUL-60/SW 2x EUL-26/WS 2x EUL-30/SW 1x Wzmacniacz PA-12040

Kawiarnia Legal Cakes Katowice

Piękna kawiarnia w centrum Katowic. 9x EUL-60/SW 2x EUL-26/WS 2x EUL-30/SW 1x Wzmacniacz PA-12040

Zdrowia Smak. Restauracja samoobsługowa

EDL-62HQ Głośnik sufitowy bezramkowy HiFi 100V PA-806DMP Wzmacniacz miksujący MP3,FM,BT PA-812DMP Wzmacniacz miksujący MP3,FM,BT MONTAŻ I URUCHOMIENIE INSTALACJI WXAD-10

Restauracja Zdrowa Krowa – Rybnik

9x – Monacor EDL-10TW głośnik sufitowy dwudrożny 10W Monacor PA-312 wzmacniacz miksujący 120W/100 V Wzmacniacz MRS 60 W SD, USB

Whiskey Bar Łódź

Jako wzmacniacz, sprawdzona przez nas jednostka RH SOUND, z obsługą 6 stref, zatem wielostrefowość mamy rozwiązaną z góry.

0 kupujących poleca tego sprzedającego

 z ostatnich 12 miesięcy

Zgodność z opisem

0

Czas wysyłki

0

Koszt wysyłki

0

Obsługa kupującego

0
20 wrz 2019
DYSTANSE GŁOŚNIKOWE VW Golf IV 4 Passat B5 Bora
19 wrz 2019
MATERIAŁ tkanina głośnikowa na maskownice SZARY
Kolor szary nie jest do końca szary, jest lekko niebieski. Do tego struktura tkaniny nie przypomina siatki tylko bistor.
19 wrz 2019
Kołki do osłon, zaczepy maskownic Tonsil !!!
19 wrz 2019
MATERIAŁ tkanina na maskownice 1m2 + MOCNY KLEJ !
19 wrz 2019
Monacor ACA-356S - Przejściówka JACK 6.3mm - 3.5mm
19 wrz 2019
Regulowane Kolce Głośnikowe do Kolumn OKAZJA HQ
19 wrz 2019
Kołki do osłon, zaczepy maskownic Tonsil !!!
19 wrz 2019
PRZEDWZMACNIACZ GRAMOFONOWY MONACOR SPR-6 +KABEL!
Pełna satysfakcja z przeprowadzonej transakcji. Szczerze polecam.
18 wrz 2019
MATERIAŁ tkanina głośnikowa na maskownice CZARNA
18 wrz 2019
Wytłumienie Materiał tłumiący Mata do kolumn 50mm
Transakcja udana pod każdym względem, towar zgodny z opisem, błyskawiczna przesyłka. Pełen pozytyw. Zdecydowanie polecam!
18 wrz 2019
Dexon Interkom do okienek kasowych do banków
18 wrz 2019
MATERIAŁ tkanina na maskownice 1m2 + MOCNY KLEJ !
18 wrz 2019
Gumowe Nóżki Stopki pod Urządzenia, Kolumny OKAZJA
Pełen profesjonalizm, polecam.
18 wrz 2019
STX GRAVITON 900 - Kolumny podłogowe stereo Czarny
sprzęt naprawdę dobry bass potężny nawet na amplitunerze pionier radzi sobie świetnie a mały być pod końcówkę mocy polecam
18 wrz 2019
CEWKA membrana Tonsil oryginał GDWK 9/80/6 10/80/7
18 wrz 2019
MATERIAŁ tkanina na maskownice 1m2 + MOCNY KLEJ !
18 wrz 2019
TONSIL GDWK 9/120 8 ohm Oryginał OKAZJA ! (9/80/6)
18 wrz 2019
Yamaha MCR-N670 - Srebrna / Wieża Stereo
18 wrz 2019
Jedyny oryginał CEWKA GDWK GDWT 9/80 9/40 8ohm
Polecam
18 wrz 2019
CEWKA membrana Tonsil oryginał GDWK 9/80/6 10/80/7