5 najlepszych zestawów stereo do 3000 zł Skomentuj

Najlepsze zestawy stereo w roku 2019:

Wystąpiło trochę zmian w cenach oraz nowych atrakcyjnych produktach na ten rok dlatego przygotowaliśmy aktualizację najciekawszych propozycji kolumn stereo wraz z dopasowanymi do nich wzmacniaczami. Jest to zestawienie budżetowe lecz oczywiście można już liczyć na dobrą jakość dźwięku. Większość propozycji oparta jest o wzmacniacz Pioneer A-40AE, który jest wyjątkowo dobrze wykonanym urządzeniem zapewnia odpowiednie wzmocnienie praktycznie wszystkich kolumn w tym przedziale cenowym.

1.Pioneer A-40AE + Altus 200– 2999 zł

Pierwszy z doskonałych zestawów, który można kupić już poniżej 3000 zł. Pioneer na swoją 80 rocznicę postanowił stworzyć wzmacniacz na każdą kieszeń o nazwie A-40AE. Sprzęt już doceniło Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku, bo chociaż cena tego wzmacniacza zdecydowanie nie należy do wysokich, będzie on idealny dla osób szukających muzykalnego i czysto brzmiącego wzmacniacza. To naprawdę bardzo funkcjonalne urządzenie, z takimi udogodnieniami jak gniazdo słuchawkowe, DAC, phono MM, Loudness i możliwość regulacji barwy dźwięku. System wzmacniania świetnie sprawdza się w przypadku basowych utworów, dynamicznych i pełnych energii. Do tego wzmacniacza idealnie pasuje zestaw kolumn Altus 200, które są odrobinę mniejszym odpowiednikiem Altusa 300, tak doskonale znanego fanom muzyki. Co dobrego robią one z dźwiękiem? Delikatnie go podkręcają i zaostrzają, dlatego świetnie Słuchaj się na nich muzyki rockowej, ale też jazzu czy popu. Charakteryzują się wysoką efektywnością, zatem mogą służyć do nagłośnienia nawet niedużych klubów czy dyskotek. Zestaw podłącza się w sposób konwencjonalny lub “bi-wirring”, “bi-amplling”. Ten zestaw stereo to zatem doskonały wybór w naprawdę przystępnej cenie.

2.Dali Oberon 3 + Yamaha A-S301 – 2999 zł

Zintegrowany wzmacniacz Yamaha A – S 301 to model niezwykle elegancki, nawiązujący to tak aktualnie preferowanego minimalistycznego stylu. Aluminiowy panel przedni i pokrętła tworzą miły dla oka obraz, jednak ważniejsze jest to, co robią z dźwiękiem i to za tak dobrą cenę. Ten wzmacniacz wykorzystuje technologię ToP-ART oraz Pure- Direct zapewniając tym samym wysoką jakość dźwięku. Udogodnienia takie jak na przykład cyfrowe wyjście audio dla telewizora, lub możliwość podłączenia do bezprzewodowego adaptera, oraz wysoka moc wyjściowa to naprawdę parametry godne uwagi. Wzmacniacz wraz z zestawem kolumn Dali Oberon 3, kompaktowych z niezwykle wygodnych, które można ustawić wedle własnego gustu, bezpośrednio na podłodze lub na podstawach, tworzą doskonałą całość. Kolumny dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych, między innymi w modnej białej, zawsze w zestawie prezentują się niezwykle okazale i elegancko. Brzmienie prezentowane przez te kolumny jest doskonale zbalansowane, świetnie prezentowane są wysokie tony, dźwięk jest nasycony i barwny.

3.Tonsil Maestro II 180 + Pioneer A-10AE – 2699 zł

O wzmacniaczu marki Pioneer wspominano już wcześniej, zostawiając go wraz z kolumnami Altus. W tym przypadku wzmacniacz Pioneer A – 10AE, który osobno można kupić już poniżej 1000 zł, to kolejna wisienka na torcie. Za doskonałą cenę ma się naprawdę dobrej jakości wzmacniacz. Jego najważniejsze funkcje to izolowane źródło zasilania, funkcja Direct oraz wejście phono MM, co pozwala słuchaczom cieszyć się czystym i wyrazistym dźwiękiem, który jest jak najbliżej oryginału. Z zestawem głośnikowy Maestro II stworzą naprawdę doskonałą i świetnie działającą całość do domowego słuchania muzyki na najwyższym poziomie, zaś same głośniki będą idealnym uzupełnieniem kina domowego. Maestro II jest kolumną trójdrożną, daje dźwięk dynamiczny z bardzo dobrze zarysowanym basem.

4.Wilson Raptor 5 + Pioneer A-40AE – 2999 zł

Doskonale już znany z artykułu wzmacniacz Pioneer to sprzęt doskonałej klasy i jakości za naprawdę dobrą cenę. W tym zestawieniu wraz z kolumną głośnikową Wilson Raptor 5 tworzy naprawdę zgrany duet. Wilson to stosunkowo nowa marka, która wciąż pracuje na swoją reputację. Tworząc kolumny Wilson Raptor 5, zaprojektowali proste, jednak wciąż estetycznie wyglądające głośniki, które są raczej niewielkich rozmiarów. Ich wysokość to tylko 86 cm, obudowy występują w czarnym lub białym kolorze. Wzornictwo jest stonowane i raczej klasyczne, jednak przecież i tak najważniejszy jest dźwięk. Wilson Raptor 5 to konstrukcja dwudrożna, z dwoma głośnikami niskośredniotonowymi i jednym wysokotonowym. Jak na tak małe rozmiary, kolumny doskonale radzą sobie z basem, bardzo rzadko pojawiało się dudnienie czy buczenie (problem niskobudżetowych kolumn). Kolumny świetnie radzą sobie z oddawaniem barwy dźwięku.

5.Monitor Audio Bronze 2 + Pioneer A-40AE – 2999 zł

Po raz kolejny zestaw stereo wyposażony jest we wzmacniacz marki Pioneer to najlepszy dowód na świetną jakość sprzętu. W tym zestawieniu z kolumnami Monitor Audio Bronze 2, które mają naprawdę doskonałe opinie użytkowników, jak za sprzęt stosunkowo tani. Marka Monitor to zresztą nie jest nowy gracz na rynku – ponad 40-letnie doświadczenie o czymś świadczy. Nowe kolumny Bronze oferują zdecydowanie więcej niż można oczekiwać po produktach za taką cenę – wykorzystano w nich bowiem rozwiązania z wyższych cenowo i technologicznie serii marki ( Platinum, Gold czy Silver). Głośnik Bronze II został oparty na tak cenionych cechach, jak neutralny balans tonalny i wysoka detaliczność, dzięki czemu kolumny te dają niezwykle dynamiczny dźwięk, doskonale odtwarzając kontrasty zarówno podczas słuchania muzyki, jak i też oglądania filmów.

Najlepsze zestawy stereo w roku 2018:

Zestaw stereo to komplet urządzeń elektronicznych, których zadaniem jest rejestracja, odtwarzanie, przetwarzanie i strumieniowanie sygnału dźwiękowego, zapisanego w sposób cyfrowy, bądź analogowy. W poniższym artykule chcielibyśmy porównać pięć – naszym zdaniem najlepszych – zestawów stereo do 3000 złotych.

Zestaw 1: Pioneer A-30 + Altus 300 – 2999 zł

Obok modelu Altus 300 nikt nie może przejść obojętnie. Każdy pasjonat muzyki zna jego niezwykłego poprzednika – Altusa 140. Każdy też wie, że ze względu na oryginalną konstrukcję głośnika (wysokotonowy tubowy z ferrofluidem) doskonale odzwierciedla on nagłośnienie klubowe. Zestaw ten to doskonała propozycja dla osób, które szukają rozwiązań o dużej efektywności dźwięku i… lubią słuchać mocnej, estradowej muzyki rozrywkowej.

Oczywiście zestaw stereo to nie tylko głośniki. To również wzmacniacz, który w tej konfiguracji doskonale radzi sobie z dużym spektrum częstotliwości. Ponadto jego zaletą jest ciekawy, symetryczny wygląd, idealnie łączący się z powierzchnią wykonaną ze szczotkowego aluminium. Panel zawiera pokrętła umożliwiające regulację głośności i balansu pomiędzy głośnikami, regulację niskich i wysokich tonów a także pokrętło, umożliwiające wybór wejścia źródłowego. Dodatkowe zalety zestawu to funkcja stabilizacji trans i przejrzysta konstrukcja uziemienia. Swoistą “wisienką na torcie” jest 12 pięknych, niebieskich wskaźników LED.

Zestaw 2: Dali Zensor 3 + Yamaha A-S301 – 2899 zł

Jest to idealny zestaw stereo do salonu. I choć nie jest on jeszcze zbyt znany na rynku (najmłodszy produkt marki Zensor), to jednak zyskał on uznanie wielu koneserów muzyki.

Wprowadzenie do jednej obudowy woofera z ZENSOR 7 i modułu wysokotonowego z ZENSOR 1 dało niesamowite efekty odtwarzania zarówno wysokich, jak i bardzo niskich częstotliwości. Wielkość obudowy urządzenia jest swoistym kompromisem, pomiędzy zachowaniem odpowiedniej głębokości basów a stosunkowo niewielkimi rozmiarami. Z kolei dzięki wykorzystaniu specjalnej mieszanki (masa papiernicza i włókno drzewne), kopułki głośników są w stanie odtworzyć nawet najmniejszy szmer i to bez żadnych zakłóceń. Całość jest doskonale wytłumiona, co zapewnia minimalne odbicia od rdzenia.

Wzmacniacz wchodzący w skład zestawu to prawdziwe dzieło sztuki, na które składa się pięknie wyglądający aluminiowy panel i mnóstwo dodatkowych zalet, takich jak kontrola głośności, wysoka moc wyjściowa 95 W x 2 (maks.), 60 W x 2 (RMS) i tryb oczyszczania dźwięku.

Zestaw 3: Tonsil Maestro II 180 + Pioneer SX-20 – 2599 zł

Zestaw ten składa się z efektownie wykonanych, trójdrożnych kolumn głośnikowych z dobrze zarysowanym basem. Zaokrąglone krawędzie i rury bass – reflex minimalizują dyfrakcję i zbędne szumy. Dodatkową zaletą urządzenia jest odpowiednio skonfigurowana zwrotnica, która zapewnia doskonałą jakość dźwięku o różnych częstotliwościach.

Produkt posiada dodatkowe łącze Phono MM, za pomocą którego można podłączyć do niego szereg dodatkowych urządzeń zewnętrznych, takich jak odtwarzacz Super Audio CD, nagrywarkę i… gramofon. Na marginesie trzeba zaznaczyć, że jest to rozwiązanie idealne dla wszystkich “winylowych maniaków”.

Zestaw 4: STX Electrino 150 + Pioneer A-30 – 2499 zł

Jeśli preferujecie zestaw stereo do 3000, który charakteryzuje się wysoką jakością i dokładnością wykonania, to właśnie konfiguracja Electrino będzie dla Was najlepsza. Podzespoły zestawu wykonano w oparciu o technologię obróbki CNC, co pozwoliło między innymi na bardzo dokładne zbliżenie centr akustycznych głośników w linii pionowej i tym samym – lepszą efektywność dźwięku.

Zastosowany w głośnikach specyficzny materiał membran sprawia, że efekty dźwiękowe są jeszcze lepsze. Odczucie to jest zresztą potęgowane przez wmontowane pierścienie Faradaya, które minimalizują zniekształcenia zmienne i harmoniczne. 

Zaimplementowany do zestawu wzmacniacz A-30, dzięki nowocześnie wykonanej, aluminiowej pokrywie, prezentuje się wręcz doskonale. Zaimplementowany stabilizator trans i tryb Power Amp Direct sprawiają, że jakość przetwarzanego dźwięku jest jeszcze większa. Całość uzupełnia 12 wskaźników LED, podkreślających niesamowity design konstrukcji.

Zestaw 5: STX FS-250N + Yamaha A-S301 – 2999 zł

Ten zestaw gwarantuje doskonałe odczucia akustyczne, zwłaszcza w małych i średnich pomieszczeniach. Zastosowanie płyt MDF, dodatkowo obrabianych na urządzeniach CNC, gwarantuje uzyskanie maksymalnych efektów dźwiękowych.

Twórcy tego zestawu postawili na wysoką jakość dźwięku. Było to możliwe dzięki długotrwałym testom akustycznym, a także wbudowanym innowacjom o charakterze elektromagnetycznym (pierścienie Faradaya). Dzięki temu, zminimalizowano tutaj wpływ zewnętrznych szumów i zredukowano zniekształcenia liniowe i harmoniczne.

Z kolei zaimplementowany w zestawie wzmacniacz, oferuje bardzo dużą moc wyjściową (95 W x 2 (maks.), 60 W x 2 (RMS)), a także szereg innych udoskonaleń takich jak transformator mocy, kondensatory blokowe i kontrolę głośności. Na uwagę zasługują również filtry zmniejszające szumy i cyfrowe wejścia dla urządzeń zewnętrznych.

Powyższe zestawy są rzecz jasna jedynie wycinkiem całości naszej oferty. W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy na naszą stronę, bądź do bezpośredniego kontaktu telefonicznego, lub mailowego.

Dodaj komentarz