Honda Civic Tourer 2015 Skomentuj

Honda Civic Tourer 2015
Wymiana przednich głośników współosiowych na zestaw odseparowany.
Wygłuszenie drzwi przednich.
Montaż wzmacniacza 4-kanałowego.
Montaż konwertera Hi-Low

Fabryczne nagłośnienie w Hondzie Civic było fatalne. Zastosowano w niej głośniki pełnozakresowe których brzmienie wołało o pomstę do nieba. Założyliśmy głośniki Morel Maximo Ultra 602 napędzane wzmacniaczem Crunch GPX1200.4. Klientowi zależało na możliwości rozbudowania zestawu o subwoofer w przyszłości, stąd decyzja o wzmacniaczu 4-kanałowym. Dodatkowo w celu poprawy doznań akustycznych i nieznacznej redukcji hałasu wewnątrz pojazdu, drzwi wygłuszono matami alubutylowymi Comfortmat Turbo Composite M2. Plastikowe boczki drzwi zostały wyciszone pianką zamknięto komórkową 9mm firmy Bitmat. 

Wzmacniacz został estetycznie zamontowany w bocznej wnęce bagażnika, gdyż klientowi zależało na zaoszczędzeniu jak największej ilości miejsca jak to możliwe. Do zasilenia wzmacniacza użyto przewodu spawalniczego o wysokiej giętkości i przekroju 25mm2 zabezpieczonego bezpiecznikiem ANL 80A. Samochód nie posiadał fabrycznych głośników wysokotonowych, stąd konieczne było zamontowanie ich w trójkątach na specjalnych dystansach skośnych dostarczonych przez Morel. Istotną sprawą było zachowanie fabrycznego radioodtwarzacza, stąd konieczność zastosowania konwertera Hi-Low od Rockford Fosgate.

Końcowy efekt był zniewalający w porównaniu do fabrycznego nagłośnienia. Świadczył o tym natychmiastowo rysujący się uśmiech na twarzy klienta po puszczeniu pierwszego utworu 🙂

Dodaj komentarz