Najlepsze aktywne głośniki naścienne – TOP 5 Skomentuj

Kolumny mocowane na ścianie to idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie instalacja audio ma być dyskretna i sprytnie wtopić się w otoczenie. Głośniki naścienne to również znakomita opcja dla niewielkich przestrzeni, w których konwencjonalne kolumny zajmowałyby zbyt wiele miejsca. Przygotowaliśmy zestawienie 5 najlepszych modeli aktywnych głośników naściennych. Sprawdź i wybierz te idealne dla siebie!

Głośniki naścienne – zastosowanie
Kolumny montowane na ścianie w wielu przypadkach sprawdzą się zdecydowanie lepiej niż konwencjonalne głośniki. Doskonale pasują do niewielkich przestrzeni, w których każdy metr kwadratowy ma znaczenie, a w których tradycyjne głośniki zajmowałyby zbyt wiele miejsca. Naścienne głośniki możesz sprawnie wkomponować w otoczenie tak, że będą praktycznie niewidoczne. Świetnie sprawdzą się zestawione z kinem domowym, a także pozwolą ci nagłośnić taras czy ogród.

Głośniki na ścianę. Co wziąć pod uwagę podczas zakupu?
Zanim zdecydujesz się na wybór głośników naściennych pamiętaj o kilku kryteriach, które mogą okazać się ważne podczas zakupu. Zwróć uwagę przede wszystkim na:

 • Rozmiar głośników.Dzięki swoim rozmiarom, głośniki na ścianę sprawdzą się świetnie, jeśli dysponujesz niewielką przestrzenią. Na rynku znajdziesz głośniki w różnych kształtach i rozmiarach – w zależności od tego, czy chcesz je ukryć, czy wyeksponować, zdecyduj się na klasyczne lub bardziej płaskie głośniki na ścianę.
 • Głośniki aktywne czy pasywne?W dużym uproszczeniu, pierwszy z typów bazuje na niezależnym napędzie, a więc wyposażone są we własne wzmacniacze. Drugie wymagają stosowania wzmacniacza zewnętrznego.
 • W domu czy na zewnątrz?Niektóre głośniki cechują się wyższą odpornością na warunki atmosferyczne, co pozwoli ci bez przeszkód zamontować je na tarasie czy w ogrodzie.
 • Moc i impedancja.Do większości zastosowań, impedancja głośników z zakresu 4-8 Om jest wystarczająca. Ich moc warto utrzymywać w okolicach mocy ciągłej RMS wzmacniacza. W większości wypadków, odpowiednie będą moce kolumn w zakresie 30-100W.

Naścienne głośniki aktywne, a pasywne. Które wybrać?
Decydując się na kolumny naścienne będziesz musiał dokonać wyboru między głośnikami aktywnymi, a pasywnymi. Gdzie leży różnica?

 Głośniki pasywne warto wybrać wtedy, gdy:

 • Szukasz głośników o lekkiej konstrukcji,
 • Dysponujesz przestrzenią do przechowywania dodatkowego sprzętu.

 

Kiedy lepiej zdecydować się na zakup głośników aktywnych na ścianę?

 • Jeśli nie chcesz tracić czasu na poszukiwanie odpowiedniego wzmacniacza,
 • Zależy ci na nagłośnieniu bez dużej ilości plączących się kabli i osobnych komponentów,
 • Jeśli nie masz miejsca na osobny stolik ze sprzętem hi-fi.

 

.

Najlepsze aktywne głośniki naścienne – ranking TOP 5

 1. APART OVO 5P BL – 2 drożna kolumna głośnikowe 65W

OVO 5P BL to stereofoniczny zestaw głośnikowy, na który składa się jeden głośnik pasywny i jeden aktywny. Dzięki mocy wyjściowej 2 x 20 W, ten komplet zapewnia znakomitą jakość brzmienia muzyki. Komplet wyposażono w opcję regulowania głośności oraz nasycenia tonów niskich i wysokich.

Dzięki dołączonym uchwytom, które pozwalają na regulację kąta nachylenia, OVO 5P BL może zostać zamontowany na ścianie praktycznie w dowolny sposób. Wolnostojące statywy pozwalają także na ustawienie głośników na biurku. Cena zestawu OVO 5P BL to około 720 zł.

 

 1. Work Pro NEO 5 A BT

NEO 5 A BT to zestaw złożony z pasywnego i aktywnego głośnika, oferujący funkcję Bluetooth. Komplet wyróżnia się eleganckim designem, który doskonale wpasuje się w różnego rodzaju wnętrza. Uchwyty montażowe pozwalają na dowolne przesuwanie i pochylanie głośników.

Zestaw jest przystosowany do pracy w instalacjach o niskiej impedancji (8 Ohm) oraz w instalacjach wysokiego napięcia (100V). Cena to około 980 zł.

 

 1. Monacor MKA-50 set – para 2-drożnych zestawów głośnikowych stereo aktywny + pasywny.

To aktywna para zestawów głośnikowych z dwukanałowym wzmacniaczem, wejściem stereo (RCA), dwupunktowym korektorem barwy wbudowanym zasilaczem i odłączanym kablem zasilającym. Głośniki naścienne Monacor zwracają uwagę wysoką jakością wykonania, minimalistycznym stylem i bardzo prostym montażem. Wyposażono je w ruchome uchwyty. Cena zestawu to około 930 zł.

 

 1. Taga Harmony TAV-500B

Zestaw kolumn naściennych TAV-500B pozwoli ci odtwarzać muzykę bezpośrednio z urządzenia mobilnego. Możesz również odtwarzać pliki MP-3 przy pomocy wbudowanego portu USB, oraz czytnika kart SD/MMC. Wysokiej mocy wzmacniacz klasy A/B połączony z high-endowymi przetwornikami zagwarantuje ci doskonałą czystość dźwięku i dynamiczny bas. Cena zestawu TAV-500Bto około 850 zł.

 

 1. Power Dynamics WS-50a – Zestaw kolumn instalacyjnych 240W

Kolumny naścienne WS-50a znakomicie nadają się do stosowania w pomieszczeniach, ale i na zewnątrz. Zestaw wyposażono w funkcje WIFI i Bluetooth, abyś mógł odtwarzać muzykę za pomocą dowolnego urządzenia. W zestawie znajdziesz także pilot do zdalnego sterowania. Cena to około 840 zł.

Jeśli poszukujesz wygodnej formy nagłośnienia do domu lub ogrodu, naścienne głośniki aktywne sprawdzą się doskonale. Już dziś wybierz z naszej listy zestaw idealny dla siebie!

Dodaj komentarz