Najlepsze wzmacniacze 4 kanałowe Car-Audio do 500 zł Skomentuj

System audio w naszym samochodzie składa się z dużej ilości komponentów, których klasa wykonania warunkuje wysokiej jakości efekt końcowy w formie dobrze brzmiącego sygnału dźwiękowego. Bardzo wiele osób inicjując tego typu instalacje skupia się na głośnikach, a reszta komponentów zostaje przez niego dokupiona bez głębszej analizy. Jest to błędne podejście, gdyż cały układ działa dobrze tylko wtedy, gdy każdy komponent prezentuje podobną klasę oraz jakość. Jednym z tych elementów jest wzmacniacz 4-kanałowy, który pozwala na ingerencję w strukturę fali akustycznej, dzięki czemu możemy wzmacniać sygnał lub obciąć niechciane przez nas częstotliwości. W naszym zestawieniu przedstawię Tobie najlepsze wzmacniacze 4-kanałowe do 500 złotych sklasyfikowane pod względem stosunku jakości do ceny.

Z serii wzmacniaczy samochodowych naszą pierwszą propozycją będzie produkt marki Crunch. Tego typu urządzenia posiadają bardzo dużą grupę parametrów, które w założeniu mają nam pomóc w wyborze, lecz w rzeczywistości sprawiają niezwykłe trudności z identyfikacją dobrego oraz słabego sprzętu. W ocenie jakości produktu pierwszą rzeczą jaką wzięliśmy pod uwagę jest moc RMS, której wysoka wartość pozwala na wydobycie z urządzenia pełnego potencjału. W przypadku modelu GPX1200.4 RMS wynosi 80W, co jest bardzo wysoką wartością jak na sprzęt tej klasy. Istotną kwestią jest również pasmo przenoszenia, które w założeniu nie powinno wynosić mniej niż 20Hz przy dolnej granicy oraz 20 kHz przy górnej. Pasmo przenoszenia w prezentowanym przez nas sprzęcie wynosi 5Hz- 40 kHz, więc nasz system będzie mógł odtwarzać dźwięki w najwyższej jakości. Ważne jest również zadbanie o to, aby nasz wzmacniacz miał możliwość mostkowania, co pozwoli zwiększyć moc na jednym wyjściu oraz żeby klasa podana w specyfikacji została oznaczona symbole A/B. Wzmacniacz Crunch GPX1200.4 spełnia wszelkie nasze kryteria oraz możemy kupić go w bardzo atrakcyjnej cenie, dlatego znalazł się na czele naszego zestawienia.

Bardzo podobnym urządzeniem do wyżej już wymienionego wzmacniacza jest Autotek Ta4150. Wybór pierwszego miejsca był zatem bardzo ciężką sprawą, która niesie za sobą znamiona drobnego subiektywizmu. Oczywiście na samym początku podczas szacowania stosunku jakość-cena bierzemy pod uwagę jakość urządzenia, a ta prezentuje się naprawdę dobrze. Moc RMS sprzętu marki Autotek, względem modelu GPX1200.4, różni się jedynie o 5 W na niekorzyść modelu TA4150. Nie jest to dużo, lecz produkt nadrabia zaległości prezentując wyższą wartość górnego pasma przenoszenia, która wynosi 50 kHz. Badania mówią, że zdrowy człowiek potrafi odczytywać sygnały od 20 Hz do 20 kHz, lecz producenci oraz zapaleni miłośnicy dobrych brzmień twierdzą, że wyższa wartość górnego pasma przenoszenia sprawia, że muzyka posiada większą głębię. Dla nas natomiast dużo ważniejsza jest wartość mocy RMS, więc produkt Autotek musiał ustąpić miejsca wzmacniaczowi marki Crunch.

Trzecie miejsce w naszym zestawieniu zajmuje młodszy brat wcześniej już wymienionej marki. Jest to bardzo dobra alternatywa, jeśli poszukujemy sprawdzonego sprzętu, a nie chcemy inwestować większych środków pieniężnych w rozwój naszego systemu audio. Model GPX1000.4 cechuje się bardzo podobnymi parametrami jak model TA4150 oraz GPX1200.4, lecz posiada nieznacznie niższe wartości. Moc RMS tego typu wzmacniacza oscyluje w granicach 70 W, a pasmo przenoszenia mieści się w przedziale od 5Hz do 50kHz. Oczywiście wybrany przez nas produkt posiada możliwość mostkowania oraz jego klasa została opisana przez dystrybutora symbolem A/B.

Czwarte miejsce zajmuje produkt, który traci jednak już nieco większy dystans do trzech poprzednich urządzeń. Najbardziej widoczne jest to przy analizie urządzenia pod względem mocy RMS, która odpowiada za możliwość wykorzystania pełnego potencjału sprzętu. Wynosi ona 60 W, więc jest to mniej nawet niż w przypadku najtańszego w zestawieniu modelu GPX1000.4. Nie jest to jednak zły sprzęt, a użyty w jakimkolwiek systemie audio będzie gwarantował dobrą jakość brzmień.

Ostatnią z propozycji w naszym rankingu jest wzmacniacz z serii kompaktowych urządzeń samochodowych, który będzie bardzo dobrą opcją dla tych którzy poszukują sprzętu, który można zmieścić nawet w schowku samochodowym. Główną zaletą tego produktu są właśnie jego wymiary, które pozwalają na umiejscowienie dobrej jakości wzmacniacza w najróżniejszych wybranych przez nas miejscach. Niestety tu kończą się zalety urządzenia, gdyż cena jaką musimy zapłacić za tego typu sprzęt trzyma się bardzo blisko górnej granicy założonej dla prezentowanych przez nas produktów. To samo tyczy się również specyfikacji, gdyż ta również nie imponuje i wygląda raczej średnio na tle wszystkich innych wyróżnionych w zestawieniu pozycji.

Dodaj komentarz