Opel Astra K – wymiana głośników, montaż wzmacniacza, wygłuszenie drzwi Skomentuj

Zawitała do nas Astra K na poprawę seryjnego nagłośnienia z zachowaniem seryjnego radioodtwarzacza. Fabryczna jednostka centralna jest wyposażona w Bluetooth więc odtwarzanie ulubionej muzyki już w serii nie stanowiło problemu. W celu wyciągnięcia maksymalnego efektu wygłuszono również drzwi oraz boczki. Zastosowaliśmy głośniki Audio System R 165 Evo oraz materiały wygłuszające firmy Comfort Mat w postaci mat alubutylowych Composite M2 oraz pianki Bitosoft.

Zastosowany sprzęt:
-Głośniki odseparowane Audio System R 165 Evo
-Wzmacniacz Ground Zero GZIA 2080HPX-II
-Maty alubutylowe Composite M2
-Pianki wygłuszeniowe Bitosoft

wygłuszenie drzwi i wymiana głośników opel astra audio system R 165
wzmacniacz ground zero astra k ukryty w boczku w bagażniku

Zastosowany wzmacniacz to Ground Zero GZIA 2080HPX-II. Zapewnia on wystarczająco mocy aby “rozbujać” głośniki. Jest on również niezwykle kompaktowy, przez co bez problemu ukryliśmy go w boczku bagażnika pod tapicerką. Montaż pod przednimi fotelami niestety nie był możliwy z powodu bardzo ograniczonego miejsca i nietypowej konstrukcji podłogi.

Wzmacniacz został zamontowany na miniaturowym Amp Racku wykonanym ze sklejki wykończonej kocem obiciowym. Jest to drobny detal który klient zobaczy góra kilka razy, ale z pewnością dodaje wrażenia “premium” do całej usługi i sprawia że cały montaż jest bardziej estetyczny.

Amp rack obity materiałem

Okablowanie zostało elegancko poprowadzone pod tapicerką i przytrzymane na specjalnych wysepkach do opasek zaciskowych. Dzięki temu nic nie przemieści się z czasem. Do zasilenia wzmacniacza użyto przewodu OFC 16mm2. Akumulator znajdował się w bagażniku więc pociągnięcie zasilania i masy nie stanowiło żadnego problemu.

Dodaj komentarz