Tonsil Maestro – seria eleganckich kolumn głośnikowych Skomentuj

Zastanawiasz się, jakie kolumny najlepiej uzupełnią twój domowy zestaw kina domowego? A może zależy ci na wysokiej jakości sprzęcie, który pozwoli wydobyć wszystko to, co najlepsze z twoich ulubionych utworów muzycznych? W jednym i drugim przypadku warto postawić na polską markę Tonsil z wieloletnią tradycją. Dziś postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej serii kolumn głośnikowych z serii Tonsil Maestro.

 

Tonsil Maestro – świeże podejście do klasyki

Każdy, kto wychowywał się w czasach PRL-u doskonale zna polskiego producenta głośników Tonsil. To właśnie w latach 70 i 80 renoma marki rozkwitała najbardziej – Tonsil zaskakiwał melomanów innowacyjnymi rozwiązaniami, pozwalając cieszyć się ulubioną muzyką tysiącom Polaków. Firma zyskała poważanie również za granicami kraju. Ciekawostką jest jednak to, że historia marki zaczyna się o wiele wcześniej – słynna fabryka głośników we Wrześni zaczęła działać bowiem już w 1945 roku, wykorzystując poniemieckie zapasy materiałowe.

 

Tonsil śmiało może być nazywany marką z wieloletnią tradycją, niespoczywającą jednocześnie na laurach. Kolumny tego producenta stale zyskują nowych zwolenników, dzięki nowatorskiemu podejściu łączonemu ze sprawdzonymi rozwiązaniami.

 

Seria Tonsil Maestro – idealna do domu melomana

Wśród wielu serii produktów Tonsil kolumny Maestro wyróżniają się szczególnie. Na pierwszym planie wybija się klasyczny design typowy dla Tonsila – prostota, a zarazem elegancja znanych kolumn pozwala na zastosowanie ich w tradycyjnych i nowoczesnych wnętrzarz. Głośniki z serii Maestro dostępne są w podstawowych 3 wariantach kolorystycznych – każdy z nich to odcień naturalnego drewna, który bez problemu można dopasować do wyposażenia pomieszczenia.

 

Głośniki Tonsil Maestro przeznaczone są do sprawnej współpracy z domowym sprzętem audio najwyższej klasy. Sprawdziliśmy, które zestawy kolumn z tej serii zasługują na szczególną uwagę. Zapoznaj się z nimi i wybierz coś dla siebie!

 

Tonsil Maestro: wybrane zestawy z serii

Które zestawy kolumn z serii Tonsil Maestro najlepiej sprawdzą się w domowych warunkach? Sprawdź 4 komplety, które znakomicie uzupełnią zarówno zestaw kina domowego, jak i system stereofoniczny.

 

  1. Maestro II 100

Tonsil Maestro II to kolumna centralna wyposażona w ekranowe magnetyczne głośniki. Głośnik niskotonowy posiada membranę z polipropylenu z zawieszeniami wykonanymi z mieszanki gumowej, z kolei wysokotonowy – membranę kopułkową wykonaną z tkaniny. Dzięki takiemu połączeniu dźwięk wydobywający się z Tonsil Maestro II brzmi miękko i wyraziście, a wszelkie szumy zostają doskonale stłumione.

Tonsil Maestro II, choć niewielka, ma w sobie wielki potencjał. Ta kolumna to obowiązkowe wyposażenie dobrego zestawu kina domowego lub systemu stereofonicznego w twoim domu!

 

  1. Maestro II 60

Tonsil Maestro II 60 to mniejsze, dwudrożne kolumny, które doskonale uzupełnią twój zestaw kina domowego. Dzięki swoim parametrom pozwolą też cieszyć się najlepszą jakością dźwięku z systemów stereo. Kolumny wyposażono w głośnik niskotonowy z polipropylenową membraną z zawieszeniem wykonanym ze mieszanki gumowej oraz głośnik wysokotonowy z membraną kopułkową wykonaną z tkaniny.

Tonsil Maestro II 60 to gwarancja delikatnego, a zarazem wyraźnego brzmienia. Na ostateczny rezultat wpływa również dokładne dobranie częstotliwości podziału oraz elementów zwrotnicy.

 

  1. Maestro II 180

Zestaw Tonsil Maestro II 180 idealnie sprawdzi się w połączeniu z dobrej jakości domowym sprzętem audio. To trójdrożne kolumny o znakomicie zarysowanym basie i wyrazistym, dynamicznym dźwięku. Dzięki impedancji 8Ω mogą działać z niemal wszystkimi ampli tunerami dostępnymi na rynku. Co jeszcze wyróżnia Tonsil Maestro II 180 na tle konkurencji?

  • Głośniki niskotonowe i średniotonowy z polipropylenowymi membranami z zawieszeniami wykonanymi z mieszanki gumowej o dużym współczynniku tłumienia i odpowiedniej sztywności.
  • Głośnik wysokotonowy z membraną kopułkową wykonaną z tkaniny, której zapewniającą miękkie, delikatne brzmienie.

 

Ponadto, kolumny podłogowe Tonsil Maestro II 180 posiadają zaokrąglone od wewnątrz rury bass-reflex, pozwalające na swobodny przepływ powietrza bez zbędnych szumów.

Tonsil Maestro II 180 to znakomity zestaw dla każdego, komu zależy na uzupełnieniu domowego kina domowego lub systemu stereo o świetne kolumny wydobywające z dźwięku najlepsze detale.

 

  1. Maestro III

Najnowszy zestaw kolumn Tonsil Maestro III to tak naprawdę unowocześnienie kompletu Maestro II 180. Największej modyfikacji podlegała obudowa, która została przechylona delikatnie w tył, a także pokryta matową farbą strukturalną. Tonsil Maestro III posiada również całkiem nowy głośnik średniotonowy oraz zwrotnicę, w której ulepszono tor niskotonowy. Rezultat? Jeszcze głębszy i bardziej wyrazisty bas oraz świetnie zarysowane detale.

Nie można pominąć również kwestii wyglądu kolumn Tonsil Maestro III, które w odróżnieniu od innych serii prezentują się o wiele nowocześniej, dzięki nietypowemu kształtowi.

 

Tonsil Maestro – profesjonalny dźwięk w twoim domu

Seria Tonsil Maestro to znakomita propozycja dla osób, które oczekują idealnych efektów dźwiękowych w zaciszu własnego mieszkania. Świetne parametry, uniwersalny design oraz łatwość ustawienia kolumn pozwoli ci wyczarować we własnym salonie przestrzeń odsłuchową, która zaskoczy twoich domowników i każdego gościa.

Dodaj komentarz