Zestawy głośnikowe Tonsil Altus – dla najlepszych wrażeń muzycznych Skomentuj

Wobec kolumn stosowanych w miejscach takich, jak dyskoteki, sale koncertowe czy domy kultury każdy meloman ma bardzo wysokie oczekiwania. Nie ma się czemu dziwić – specyficzne warunki akustyczne muszą iść w parze z dobrej jakości systemami nagłośnień. Dziś chcemy zapoznać cię z legendarną już serią zestawów głośnikowych Tonsil Altus. Przygotowaliśmy także propozycje 3 zestawów, które sprawdzą się świetnie w wymagających warunkach!

 

Tonsil Altus – legenda na rynku nagłośnień

Seria zestawów kolumn Tonsil Altus została zapoczątkowana już w latach 70-tych. Podstawową cechą pierwszych modeli była solidna zwrotnica, odpowiedzialna za unikalne brzmienie. Do tego porządne obudowy, duże poręcze i głębokie brzmienie. Nic dziwnego, że seria Altus jest jedną z flagowców marki po dziś dzień, a zakłady wytwórcze głośników Tonsil stały się dumą polskich miłośników najlepszych brzmień.

 

Czym wyróżnia się seria Tonsil Altus?

W serii Altus znajdziesz głośniki, które wyróżniają się ostrym brzmieniem, tak potrzebnym w wymagających przestrzeniach odsłuchowych. To właśnie dlatego są szeroko stosowane w domach kultury, dyskotekach i innych miejscach, w których odbywają się imprezy masowe. Dzięki różnym wersjom kolorystycznym obudów, mogą być stosowane także w prywatnych domach – ich klasyczny design świetnie wpasuje się w każde otoczenie.

 

Co ciekawe, pierwsze głośniki z serii Altus firma Tonsil produkowała z grubych płyt wiórowychm wzmocnionych okleiną i zdobionych aluminiowymi detalami. Celem było tworzenie zestawów głośnikowych skutecznych, lecz niewygórowanych cenowo – i to z całą pewnością się udało.

 

Tonsil Altus – najciekawsze z najnowszych zestawów

Dobra sława serii Altus nie mijała przez lata, dlatego doczekała się drugiej, a nawet trzeciej odsłony. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej najsławniejszym zestawom, aby zaproponować ci najlepsze rozwiązania do wymagających przestrzeni odsłuchowych. Dziś seria Altus kojarzona jest z jakością, prestiżem i legendą. Naprawdę warto się o tym przekonać!

 

Najnowsze zestawy z serii Altus mają wyostrzone brzmienie na krańcach pasma i zdecydowaną średnicę. We wszystkich zastosowano głośnik tubowy z ferrofluidem o zastosowaniu estradowym. Ponadto, każdy z zestawów został przystosowany do połączenia konwencjonalnego, albo “bi-wiring”, albo “bi-ampling”. Świetnie nadają się do nagłaśniania małych dyskotek, czy też domowych imprez z prawdziwego zdarzenia.

 

  1. Tonsil Altus 200

Zestaw Tonsil Altus 200, w skład którego wchodzą dwie kolumny podłogowe spełni oczekiwania miłośników muzyki rockowej i dyskotekowej. Jego wyostrzone, lecz subtelne brzmienie podkreśla detale utworu, a głośnik wysokotonowy z ferrofluidem zapewnia wysoką efektywność. Kolumny wyposażono w:

 

Zestaw Altus 200 doskonale nagłośni każdą imprezę, w tym dyskotekę czy domowe przyjęcie. Nie oznacza to jednak, że jego przeznaczeniem jest tylko energetyczna muzyka – zapewni świetne brzmienie również utworom jazzowym i klasycznym.

 

  1. Tonsil Altus 280

Kolejnym zestawem w aktualnej ofercie Tonsil jest Altus 280, swoim wyglądem nawiązujący do znacznie większych kolumn Altus 380. To idealna propozycja dla tych, dla których duże kolumny mogą okazać się przytłaczające. Kolumny Altus 280 są nie tylko mniejsze, ale i smuklejsze, co pozwala łatwo wpasować je w każde wnętrze – nie tylko o przeznaczeniu estradowym, ale i prywatnym.

 

Zestaw wyróżnia się układem bassrefleks, wzmacniającym pasmo niskich tonów, opartym na dwóch tunelach rezonansowych wyprowadzonych z przodu obudowy, co ma znaczenie dla zachowania linearnej charakterystyki basu.

 

Jak w innych zestawach z serii Altus, w kolumnach 280 najważniejszą rolę odgrywa trójdrożny układ głośnikowy, dopasowany do pracy przy wysokich poziomach głośności oraz sporych wartościach przyjmowanej mocy bez ryzyka kompresji. Zestaw dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych.

 

  1. Tonsil Altus 300

Tonsil Altus 300 to większy odpowiednik zestawu Altus 200. To para kolumn podłogowych o jeszcze większej mocy. Świetnie nadaje się do słuchania muzyki rozrywkowej w domu i niewielkich klubach. W zestawie zastosowano głośnik niskotonowy Tonsil GDN 30/100/11, średniotonowy Tonsil GDM 18/80 i wysokotonowy Tonsil GDWT 9/100.

 

Ciekawostką jest to, że dziś Altus 300 to jedne z najpopularniejszych kolumn w Polsce. To bezpośrednia kontynuacja serii Altus 140, produkowanej w latach 80-tych. Altus 300 świetne rozwiązanie w rewelacyjnej cenie!

 

  1. Tonsil Altus 380S

Altus 380S to absolutna innowacja. Najnowsze kolumny to unowocześnienie serii Altus 380, które choć nie zmieniły się znacząco wyglądem, zostały wyraźnie ulepszone. Sercem zestawu jest zwrotnica, którą w całości zaprojektowano od podstaw. Kolumny Altus 380S bazują na trójdrożnym układzie głośnikowym, opartym na największym do tej pory głośniku niskotonowym. Ponadto:

  • Wentylowaną systemem bas-refleks obudowę pojemności 100l wzmocniono wewnętrznym ożebrowaniem oraz wytłumiono dla wydajniejszej redukcji niekorzystnych rezonansów,
  • Uzyskano świetną korelację fazowej między poszczególnymi głośnikami,
  • Dzięki nowym filtrom w 380S uzyskano spójne brzmienie i doskonale odwzorowaną scenę dźwiękową.

 

W najnowszym Altus 380S wykorzystano wysokotonowy głośnik z tytanową, miękko zawieszoną kopułką, głośnik niskotonowy z dużą cewką o dużej amplitudzie, podwójnym magnesem ferrytowym i gumowym zawieszeniem. Głośnik średniotonowy pozostawiono w niezmienionej formie.

 

Tonsil Altus – najnowocześniejsze rozwiązania w klasycznej oprawie

Znana marka Tonsil nie osiada na laurach, stale proponując swoim fanom nowsze rozwiązania i ulepszenia produktów, które znane są od dekad. Najnowsze zestawy kolumn z kultowej serii Altus udowadniają, że połączenie tradycji z nowoczesnością może sprawdzać się doskonale. Jeśli i tobie na widok klasycznych kolumn Tonsil kręci się łezka w oku koniecznie sprawdź, co mają do zaoferowania najnowsze modele z oferty!

Dodaj komentarz