Porównanie 7 najlepszych zestawów stereo do 4000 złotych Skomentuj

Zestaw stereo do 4000 złotych – 7 wspaniałych!

Kwota 4 000 złotych daje nam bardzo duże możliwości konfiguracyjne, w zakresie doboru odpowiedniego sprzętu stereo. Tak wysoki próg pozwala nie tylko na zakup przyzwoitego zestawu, ale też na odrobinę ekstrawagancji. Poniżej krótkie zestawienie 7 najlepszych urządzeń stereo, które znajdują się w zasięgu tej kwoty.

Zestaw 1: Jamo C95 + Pioneer A-40AE – 3699 zł

Zestaw 2: Dali Oberon 3 + Marantz PM-6006 – 3999 zł

Zestaw 3: Wilson Raptor 7 + Pioneer A-40AE – 3999 zł

Zestaw 4: Tonsil Altus 300 + Yamaha R-N602 – 3999 zł

Zestaw 6: Tonsil Zeus + Pioneer SX-N30AE – 3999 zł

Zestaw 7: Monitor Audio Bronze 2 + Yamaha RN-602 – 3800 zł

Zestaw 8: Klipsch RP-600M + Pioneer A-40AE – 3999 zł

W NASZYM SKLEPIE ZAKUPISZ SPRZĘT NAJTANIEJ W POLSCE 
JEŚLI ZNAJDZIESZ TANIEJ OBNIŻYMY CENĘ 

Najlepsze zestawy stereo w roku 2018 i wcześniej: Poniżej przedstawiamy zestawy stereo jakie w poprzednich latach były najbardziej aktualne.

Zestaw 1: TONSIL MAESTRO III LAKIER + PIONEER A-30 – 3999 zł

Każdy, kto miał do czynienia z Maestro II 180, doskonale odnajdzie się również i w tym zestawie. Maestro III jest po prostu kontynuacją słynnej “dwójki”. Od poprzednika odróżnia go bardziej zdecydowany bas a także nieco odnowiony panel przedni. Całość jest efektownie lakierowana i… delikatnie odchylona do tyłu.

To jednak nie wszystkie zmiany w tym modelu. Zestaw ten posiada zupełnie nowy głośnik średniotonowy. Modyfikacje dotknęły również głośników basowych i zwrotnicy. Dzięki temu uzyskany dźwięk jest jeszcze czystszy i wyraźniejszy (zwłaszcza w kontekście niskich tonów).

Zaimplementowany do zestawu wzmacniacz to prawdziwe dzieło sztuki. Wprowadzenie charakterystycznego dla tego producenta panelu frontowego ze szczotkowego aluminium, nadaje całości elegancji i szyku. Efekt ten potęguje 12 wskaźników LED. Sam wygląd to jednak nie wszystko. W układzie nie mogło zabraknąć tradycyjnych pokręteł wyboru wejścia źródłowego, przycisków przełączania aktywnych głośników a także… kilku zaawansowanych funkcji, w tym Power Amp Direct.

Zestaw 2: TONSIL ZEUS CZARNY + PIONEER SX-N30AE – 3999 zł

Zestaw ten jest przeznaczony dla osób, które są miłośnikami muzyki rockowej i dyskotekowej. Jego brzmienie jest bardzo wyraziste, co jest spowodowane przede wszystkim podkreśleniem krańców pasma akustycznego. W tym niezwykłym zestawie warto również zwrócić uwagę na głośniki. Dzięki specjalnej konstrukcji, ich efektywność jest jeszcze większa. Ponadto, można je bardzo intensywnie obciążać i to dzięki odporności układów na duże temperatury pracy.

Ciekawostką jest fakt, że w tym układzie głośniki niskotonowe zostały pokryte specjalną farbą. Dzięki niej, zmieniają one barwę zależnie od kąta padania promieni słonecznych.

Jeśli chodzi o funkcjonalności Zeusa, to dużą zaletą jest w jego przypadku funkcja strumieniowania audio z różnych serwisów muzycznych. Co możliwe, zapewnia on skuteczny przesył danych nawet w przypadku dużych plików, co jest zasługą wydajnych kanałów 5 i 2.4 GHz. Urządzenie obsługuje również funkcję strumieniowania pomiędzy nośnikami, wykorzystując w tym celu port Bluetooth.

Zestaw 3: TONSIL ALTUS 300 + YAMAHA R-N602 – 3999 zł

Jaki zestaw stereo do 4000 złotych najlepiej sprawdziłby się u miłośników Altusów? Z pewnością ten powyższy, wykorzystujący rozwiązania Altus 300. Zwłaszcza, że jest on kontynuacją słynnego w całym kraju modelu serii 140. Warto zwrócić uwagę, że wszystkie komponenty wchodzące w skład zestawu, są produkowane w jednym miejscu, co ma ogromne znaczenie w kontekście jakości odtwarzanego dźwięku.

Ten zestaw jest przeznaczony dla miłośników muzyki klubowej i rocka. Jest to możliwe dzięki specyficznemu głośnikowi wysokotonowemu, w którym wykorzystano ferrofluid (częsty element składowy głośników estradowych). Zestawy można łączyć albo w sposób konwencjonalny, albo też metodą “bi-wiring”, albo “bi-ampling”.

Zestaw stereo do salonu to nie tylko głośniki. To również wydajny wzmacniacz, który z pewnością ucieszy wszystkich miłośników wysokiej jakości muzyki, na dodatek przesyłanej w formie bezprzewodowej (w obrębie nośników i bezpośrednio z sieci). Mamy też dobrą wiadomość dla wszystkich fanów klasycznych, analogowych brzmień. Dzięki zastosowaniu specjalnej technologii ominięcia dodatkowych obwodów kontroli balansu i basów, znaczna część ścieżki nie zostaje wycięta, co przedkłada się na jeszcze bardziej realistyczne brzmienia.

Zestaw 4: KLIPSCH R-26F + PIONEER A-30 – 3799 zł

W tym zestawie mamy do czynienia z innowacyjnymi kolumnami z serii Reference. Wprowadzono do nich technologie charakterystyczne dla rozwiązań “dwójki”. Cechą charakterystyczną kolumn jest możliwość wydobycia każdego brzmienia, bez ryzyka jego bezpowrotnej utraty.

Wszystko to jest zasługą specjalnych, kopułkowych głośników aluminiowych, gwarantujących szerokie pasmo przenoszenia i potężną dynamikę. Z kolei głośnik wysokotonowy, dzięki technologii Linear Travel Suspension, zmniejsza zniekształcenia dźwięku w sygnale o dużych i bardzo dużych częstotliwościach.

Cechą charakterystyczną tego zestawu, są membrany koloru miedzi, które nie dość że są lekkie, to jeszcze cechują się niesamowitą sztywnością. Dzięki temu, ich szybkość reakcji jest ekstremalnie wysoka.

Zestaw 5: JAMO C95 + YAMAHA R-N402D – 3799 zł

Ten klasyczny zestaw stereo do 4000 złotych, bardzo przypomina urządzenia ze znacznie wyższych półek cenowych. Wprowadzenie niezwykle sztywnych membran i połączenie ich z dobrze dobranymi włóknami drzewnymi, znacznie redukuje efekt rezonansu, co przedkłada się na idealną jakość dźwięku. Tym samym, pasmo średniotonowe jest idealnie wygładzone.

Dzięki wprowadzonej technologii ADW, efekt przestrzenności dźwięku uzyskujemy nawet poza obszarem jego efektywnego odsłuchania. Było to możliwe między innymi dlatego, że powierzchnia zestawu została pozbawiona jakichkolwiek załamań i zniekształceń, które mogłyby wpłynąć na niekorzystny efekt dźwiękowy.

Z kolei głośnik wysokotonowy został w tym zestawie zaprojektowany od nowa. Wykorzystano w nim nową, jedwabną kopułkę, którą umocowano za pomocą specjalnego, powiększonego zawieszenia. W efekcie, górny zakres częstotliwości jest znacznie poszerzony. Z kolei cewka umiejscowiona w ferromagnetycznej cieczy usuwa niepotrzebne zniekształcenia.

Zestaw 6: STX ELECTRINO 250 + YAMAHA A-S501 – 3589 zł

Jest to idealny zestaw dla osób, które chcą słuchać swojej ulubionej muzyki w dużych i średnich pomieszczeniach. Zaletą produktu jest jego bardzo duża dokładność wykonania, którą uzyskano między innymi dzięki technologii CNC.

W stworzeniu kolumn ogromną rolę odgrywały testy odsłuchowe. Dużo czasu poświęcono zwłaszcza na akustyczną integrację przetworników. W ramach sesji odsłuchowych konsultowano się z profesjonalnymi testerami, którzy wprowadzali swoje uwagi do projektu.

Modyfikowana celuloza stała się tu budulcem dla membran głośnika. Efekt jej wprowadzenia został dodatkowo spotęgowany przez specjalne wyprofilowanie.

Duża moc wyjściowa wzmacniacza – 120 W x 2 (maks.), 85 W x 2 (RMS) – gwarantuje doskonałe efekty akustyczne, które na dodatek zostały pogłębione przez wprowadzenie układu transformatora mocy i kondensatorów blokowych o pojemności 12 000 µF.

Zestaw 7: JAMO C95 + PIONEER A-30 – 3299 zł
W tym zestawie wykorzystano połączenie, jakie oferuje wysoka jakość obudowy (kompozyty drzewne) i sztywność materiałów, które wykorzystano do produkcji membran. Ponadto wprowadzenie zupełnie nowego zawieszenia zapewniło lepszą odpowiedź impulsową, czyli bardziej naturalne brzmienie.

Dużą zaletą zestawu jest wprowadzona technologia ADW, która znacznie zwiększa przestrzeń efektywnego odsłuchania dźwięku. Efekt ten został pogłębiony przez wprowadzenie specjalnych głośników o kopułkach wykonanych z jedwabiu.

Podsumowanie
Podsumowując, jak pewnie zauważyliście, niektóre komponenty w naszych zestawach powtarzają się. Powyższa lista wcale nie oznacza, że nie istnieje możliwość własnoręcznego doboru poszczególnych elementów zestawu i stworzenia z nich własnych kompozycji akustycznych. Powyższe zestawy można zakupić w naszym sklepie. Można je też dowolnie modyfikować, zależnie od Państwa oczekiwań.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących funkcjonowania poszczególnych komponentów, zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz